Pravidla fóra

1. Chovej se slušně a vše bude ok
Cílem serveru MacForum.cz je podporovat komunitu a pomáhat Apple uživatelům. Proto se chovejte tak, abyste svými příspěvky neuráželi, neomezovali, či jinak negativně nepůsobili na ostatní. Jsme lidi, jsme Mekaři, jsme lepší než diskuze na Novinkách! MacForum je z principu veřejné, otevřené a moderování probíhá pouze namátkově či na upozornění, přesto si vyhrazujeme právo smazat příspěvek či účet, který bude vulgární, agresivní, v rozporu s dobrými mravy či zákony EU. Posouzení je čistě subjektivním rozhodnutím moderátora, ale pokud se budete chovat slušně, nemáte se čeho obávat.
2. Odplata není řešení
Řada diskuzních for je doslova zaplevelena osobními spory a útoky jednotlivých uživatelů. U nás nic takového tolerovat rozhodně nechceme! Pokud narazíte na jakýkoli nevhodný příspěvek, tak jej nahlašte moderátorům a nereagujte na něj. Flamewars nemají smysl a rozhodně nebudeme řešit, kdo si začal a proč. Pokud se zapojíte do konfliktu, riskujete stejné potrestání jako ten, kdo jej zahájil.
3. Spam a off-topic na MacForum nepatří
Cílem MacFora je nabízet konkrétní, praktické a technické informace těm, kteří je potřebují. Chcete-li se zeptat na cokoli co souvisí s Applem, najděte si příslušnou sekci a položte svůj dotaz. Každý relevantní dotaz či odpověď jsou vítány. Nesouvisející příspěvky, reklamní sdělení, propagace komerčních služeb či off-topic příspěvky do diskuze nepatří a mohou být kdykoli smazány a účet jejich autora zablokován či smazán. Pokud chcete propagovat své komerční služby, prosím obraťte se na náš email info@macforum.cz a my Vám rádi s propagací pomůžeme správnou formou.
4. Než se zeptám, chvíli hledám
Než založíte nové vlákno s dotazem, vyzkoušejte pomocí vyhledávání projít forum, zda náhodou již Váš dotaz nebyl položen a zodpovězen. Doberete se tak rychleji k odpovědi a ušetříte čas těm, kteří se Vám budou snažit pomoci.
5. Moderátor je taky jen člověk
O moderování jednotlivých sekcí MacFora se starají dobrovolníci, kteří tak činí ve svém volném čase a bez nároku na jakoukoli odměnu. Prosím, respektujte fakt, že nemohou reagovat na každý podmět ve zlomku sekundy a vyřešit vše přesně tak, jak si představujete. Naším cílem je, aby se co nejvíc uživatelů na serveru cítilo komfortně, ale né vždy se lze zavděčit úplně všem. Děláme to nejlepší, co můžeme...
6. Když něco nefunguje nebo se Vám nelíbí
Pokud narazíte na jakýkoli problém, ať už se systémem, jinými uživateli, spam apod., správná reakce je nahlásit problém moderátorům nebo napsat email na info@macforum.cz. Prosíme, nezakládejte kvůli tomu vlákna v diskuzích. Zbytečně by se jen znepřehledňovalo fórum a pro nás by bylo velice těžké hledat takovéto podněty.
7. Každá pomoc je vítána
Pokud máte pocit, že byste něco uměli lépe než ostatní, tak to udělejte. Pokud nejste spokojeni s prací moderátorů, ozvěte se a můžete rozšířit jejich řady. Nelíbí se Vám kvalita či forma odpovědi na nějaký dotaz? Tak si dejte tu práci a odpovězte také a lépe. Nelíbí se Vám náš design nebo chybí nějaká funkce? Ozvěte se nám a třeba se dohodneme
8. Život není Hollywood
MacForum jsme založili a provozujeme primárně jako nekomerční službu komunitě. Protože nikdy nevíte co se může stát v budoucnu, prosím vezměte na vědomí, že služba může být kdykoli zrušena, změněna či omezena. Provozovatel si vyhrazuje právo měnit podmínky i funkčnost fóra dle vlastního uvážení a případně odstranit kterýkoli příspěvek či uživatelský účet. Zároveň provozovatel prohlašuje, že příspěvky jsou soukromými názory jejich autorů a nemůže je v plné míře moderovat.