Jak to funguje?

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
confusum
Příspěvky: 320
Registrován: 30 črc 2012 13:51

Jak to funguje?

Příspěvek od confusum » 02 říj 2012 18:45

Zdravím, jak vlastně funguje postup u fotografií versus icloud, iphoto, aperture? . Vysvětlím: Udělám foto v iphonu. Z iphonu se automaticky přesune do iphota a zároveň do aperture? nebo jaký je vlastně postup? Když iphoto je na úpravu fotek a i aperture je na úpravu fotek, nerozumím proč apple přes icloud zpracovává foto takovým postupem. Nebo se možná mýlím. Jaký teda je rozdíl u foto iphoto a poté aperture, když oboje zpracovává tutéž fotku.(jednu fotku mám v iphonu, v iphotu a i v aperture) Pokud máte víc fotek, bere to zbytečně místo v macu. Děkuji za objasnění. C.

Uživatelský avatar
makatch
Příspěvky: 327
Registrován: 31 črc 2012 08:27

Re: Jak to funguje?

Příspěvek od makatch » 02 říj 2012 19:22

Z photostreamu si podporovane aplikacie sťahuju tuším len náhľady.Fyzicky sa fotka nachádza len v zariadení ktore ju vytvorilo alebo upravilo.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download
Sprievodca Jailbreakom

MacBook Pro13, Early 2011, OS X Yosemite 10.10
iPhone6+,9 beta2

Uživatelský avatar
Keny
Příspěvky: 33
Registrován: 15 črc 2012 21:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to funguje?

Příspěvek od Keny » 03 říj 2012 11:11

sdilene je to prez photostream a ten si povolis bud v iPhoto nebo v Aperture .. a tam se ti stahnou fotky z iPhone .. Ty si ji musis ulozit do macu jinac po 3O dnech zmizi z cloudoveho uloziste ..
Tajemství originality spočívá v dovednosti ukrýt zdroje inspirace.
---
@CZKeny

mrzic
Příspěvky: 473
Registrován: 30 črc 2012 10:27

Re: Jak to funguje?

Příspěvek od mrzic » 03 říj 2012 12:34

Nejsem odborník na tyto programy, používám jen iPhoto, ale pokud tomu správně rozumím, tak iPhoto je jednoduchý správce fotografií a Aperture je pokročilý nástroj na správu a úpravu fotografií. Oba jsou produktem Apple. Přes Photostream je pak možné do těchto programů importovat fotky z iPhone/iPadu. To, že se ukazují fotky přímo v těchto programech, neznamená, že jsou v knihovně iPhoto/Aperture. Je to pouze link do Photostreamu na iCloudu. Pokud chceš dané fotky přidat do iPhoto/Aperture, musíš je importovat z "linku" Photostream do knihovny iPhoto/Aperture.
To, že používáš oba programy je pouze Tvoje volba a asi k tomu máš svoje důvody. Podle mě by Ti stačilo používat jen jeden program, iPhoto nebo Aperture.
Jak píšu výše, nejsem odborník přes tyto programy, takto to chápu já a možná mě někdo opraví.
MacBook Air 15 M2
iPad Pro 11 M1, iPadOS 16
iPhone 12 Pro Max, iOS 16
Apple TV4

Odpovědět