Vyskakovací okna

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Swedis
Příspěvky: 23
Registrován: 23 srp 2012 14:59
Bydliště: Praha, CZ

Vyskakovací okna

Příspěvek od Swedis » 04 kvě 2014 19:45

Dobrý den,

mám takový menší problém s vyskakovacími okny. Vlastním macbook air a od včera mi z nějakého záhadného důvodu začaly vyskakovat okna s reklamou a za boha nevím, jak se jich zbavit, četl jsem několik článků, postupoval podle návodu. Zatím nic nepomohlo, používám safari. V nastavení jsem zakázal cookies, dal jsem blokovat vyskakovací okna a přesto se toho nemohu zbavit, pořídil jsem si i snímek obrazovky s vyskakovacími okny, takže klidně mohu zaslat. Dokázal byste mi někdo poradit? Předem děkuji za jakékoliv rady
MacBook Air 13" 128 GB
Iphone 5 32 GB

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Vyskakovací okna

Příspěvek od tlacenka » 04 kvě 2014 19:51

Zacal bych vymazanim cache (safari/obnovit safari)
Podival se do pluginu, jestli tam neni nejaky ktery nechcete, nainstaloval adblock, javascript blocker
A uvidite;)

Uživatelský avatar
Swedis
Příspěvky: 23
Registrován: 23 srp 2012 14:59
Bydliště: Praha, CZ

Re: Vyskakovací okna

Příspěvek od Swedis » 04 kvě 2014 20:35

děkuji za rychlou odpověď, mohu se zeptat, kde promažu cache? Pořád jsem tak trochu začátečník. Předem děkuji za pomoc. Jinak jsem zkoušel stáhnout i google chrome, ačkoliv jsem ho nikdy nepoužíval, tak hned po nainstalování a otevření se mi automaticky zobrazovala ta samá vyskakovací okna jako v safari. Vím, že mac je odolný proti virům, ale nemohl jsem něco chytit? Musím říct, že mi to dost komplikuje život - debilní okna
MacBook Air 13" 128 GB
Iphone 5 32 GB

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Vyskakovací okna

Příspěvek od tlacenka » 04 kvě 2014 20:43

Tak jinak
Pustte safari
Vedle jablkomenu je menu safari, to zvolte
V tom je "obnovit safari..."

Ta okna muze byt i nejaky "bonus" (v tomto pripade malus) k nejake aplikaci, doplnku.
Kdyz sem vlozite screenshot tak treba budeme vedet vice

Uživatelský avatar
Swedis
Příspěvky: 23
Registrován: 23 srp 2012 14:59
Bydliště: Praha, CZ

Re: Vyskakovací okna

Příspěvek od Swedis » 04 kvě 2014 21:07

tak jsem obnovil safari a okna zůstala bezezměny, neustále vyskakují, pomohl adblocker, nicméně rád bych věděl, kde je zakopaný pes. Screen jsem pořídil, avšak budu vypadat jako debil :-), ale nevím, jak ho sem mám vložit, pokud mi poradíte, tak ho jsem dám. Totiž zajímá mě co to dělá, rád bych znal Váš názor. Předem děkuji za rychlou pomoc
MacBook Air 13" 128 GB
Iphone 5 32 GB

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Vyskakovací okna

Příspěvek od tlacenka » 04 kvě 2014 21:16

Kdyz date odpovedet, tak je dole tab "moznosti" a vedle nej "priloha"
Ta priloha je to, co vas zajima. Nicmene pokud je to vyresene pres adblocker, tak asi neni potreba vkladat;)
Pes je zakopan v reklamach na strankach, na ktere lezete;)

Uživatelský avatar
Swedis
Příspěvky: 23
Registrován: 23 srp 2012 14:59
Bydliště: Praha, CZ

Re: Vyskakovací okna

Příspěvek od Swedis » 05 kvě 2014 10:42

souhlasím s Vámi, přesto sem obrázek přikládám. Totiž někdy se mi stane, např. dnes když jsem vstoupil jsem na fórum, tak se mi zobrazilo právě toto vyskakovací okno a až postupnými kroky skrze addblocker, jsem reklamu zakázal. Jde mi hlavně o to, kde jsem k tomuto vyskakovacímu oknu přišel nebo vlastně jak, protože je to vždy jedno a to samé vyskakovací okno. Předem děkuji za odpověď
Přílohy
Snímek obrazovky 2014-05-04 v 20.39.58.png
MacBook Air 13" 128 GB
Iphone 5 32 GB

Uživatelský avatar
Swedis
Příspěvky: 23
Registrován: 23 srp 2012 14:59
Bydliště: Praha, CZ

Re: Vyskakovací okna

Příspěvek od Swedis » 05 kvě 2014 11:43

tak teď jsem zjistil, že mi to dělá každá nová stránka, kterou otevřu, vyskočí mi viz výše obrázek a vždy musím skrze addblocker nastavit blokaci této reklamy, je to docela opruz. Raději bych nějaké jednoduší řešení, tedy jestli existuje, díky moc za spolupráci
MacBook Air 13" 128 GB
Iphone 5 32 GB

Uživatelský avatar
capekfilip
Příspěvky: 430
Registrován: 30 črc 2012 15:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyskakovací okna

Příspěvek od capekfilip » 05 kvě 2014 12:05

Vypadá to jako kdyby to dělal nějaký plug-in v Safari nebo nějaká aplikace na pozadí. Na win strojích je to hodně bežné, ale na mac os x jsem se stím ještě nesetkal.

Zde jsem našel něco co by mohlo pomoct.

http://www.thesafemac.com/arg-identification/

Uživatelský avatar
Swedis
Příspěvky: 23
Registrován: 23 srp 2012 14:59
Bydliště: Praha, CZ

Re: Vyskakovací okna

Příspěvek od Swedis » 05 kvě 2014 16:51

děkuji za radu, nicméně jsem zkoušel postupovat dle návodu a díval se do nastavení v safari a tam jsem nic nenašel, pak jsem se podíval i do složky ~/Library/Lunchagents/com.adobe.ARM.202f4087f2bbde52e3ac2df389f53a4f123223c9cc56a8fd83a6f7ae.plist, com.apple.CSConfigDotMacCert-klipmann@me.com-SharedServices.Agent.plist, com.google.keystone.agent.plist a tam mám jenom tyto 3 položky, nikde jsem tam nenašel ty, které uvádějí na Vámi zadaných stránkách. Složku LunchDeamons vůbec nemám a ve složce Internet Plug-Ins mám jen clicktoflash a google eart web plug-in. Netuším, co se myslí tím "Glims". Napadá ještě někoho, co by to mohlo způsobovat a kde to odstranit? Díky
MacBook Air 13" 128 GB
Iphone 5 32 GB

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Vyskakovací okna

Příspěvek od tlacenka » 05 kvě 2014 17:58

Vidite /Library/Application Support/VSearch ve finderu?
Hodte to do kose
To same provedte s

/Library/LaunchAgents/com.vsearch.agent.plist
/Library/LaunchDaemons/com.vsearch.daemon.plist
/Library/LaunchDaemons/com.vsearch.helper.plist
/Library/LaunchDaemons/Jack.plist
/Library/PrivilegedHelperTools/Jack
/System/Library/Frameworks/VSearch.framework

Nektere soubory tam mozna mit nebudete, to nevadi;)
Pak restartujte mac

Vysypte kos

Podivejte se do polozek po spusteni, jestli tam neni neco, co nema byt;)
Odinstalujte safari pluginy, ktere jste neinstaloval/nepouzivate

Jinak tenhle trojan jste si tam dostal z nekterych ne uplne legalne obsahovych stranek...

Uživatelský avatar
Swedis
Příspěvky: 23
Registrován: 23 srp 2012 14:59
Bydliště: Praha, CZ

Re: Vyskakovací okna

Příspěvek od Swedis » 05 kvě 2014 19:35

děkuji za rychlou reakci, tak jsem procházel jednotlivé složky přesně dle Vašeho popisu, začal jsem /Library/Application Support/ a VSearch nikde a tak jsem postupoval dál, prošel jsem všechny složky a nikde nic, pak jsem se podíval jaké aplikace mám po spuštění a též tam není nic, co by tam být nemělo. S těmi pluginy už si tak jistý nejsem, nevím, které máte na mysli, ale předpokládám, že se jedná o addblocker a flashtohtml? Jinak s Vámi souhlasím, stahuji z torrentů, respektive z piratebay, ale pouze seriály. Je ten trojan pro mě, respektive můj mac nějak nebezpečný? Existuje ještě nějaká jiná cesta, jak se tohoto smetí zbavit? Moc děkuji za odpověď
MacBook Air 13" 128 GB
Iphone 5 32 GB

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Vyskakovací okna

Příspěvek od tlacenka » 05 kvě 2014 19:40

Tak samozrejme to muze byt nejaky jiny. Problem jako takovy by to nemel byt, respektive evidentne viditelna cinnost je zobrazovani reklam. Na druhou stranu se to tam jen tak(bez hesla) asi nedostane.. Takze bych to videl jako problem spise z tohoto hlediska.
Zalohy timemachine pouzivate?

Uživatelský avatar
Swedis
Příspěvky: 23
Registrován: 23 srp 2012 14:59
Bydliště: Praha, CZ

Re: Vyskakovací okna

Příspěvek od Swedis » 05 kvě 2014 19:47

time machine nepoužívám, protože nemám, co zálohovat, mám tu pár fotek a nějaká videa, to je asi tak vše, co je pro mě důležité. Dle Vaší otázky předpokládám, že bych měl přeinstalovat software?
MacBook Air 13" 128 GB
Iphone 5 32 GB

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Vyskakovací okna

Příspěvek od tlacenka » 05 kvě 2014 19:48

Ano... Jistota je jistota

Uživatelský avatar
Swedis
Příspěvky: 23
Registrován: 23 srp 2012 14:59
Bydliště: Praha, CZ

Re: Vyskakovací okna

Příspěvek od Swedis » 05 kvě 2014 20:04

ok, tak tomu rozumím, mohu Vás tedy požádat o rychlý návod, jak na to a kolik to asi zabere času? Nikdy předtím jsem to ještě nedělal. Teď jsem si ještě uvědomil, že jsem začínal s mountain lion a teď používám maverick (z důvodu instalace) a ještě jedna drobnost, jak vytáhnu video z iPhoto? Děkuji za odpověď
MacBook Air 13" 128 GB
Iphone 5 32 GB

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Vyskakovací okna

Příspěvek od tlacenka » 06 kvě 2014 10:10

ad instalace: hledejte na foru cista instalace
video bych zkusil vytahnout tazenim mysi (nemam v iphotu videa, takze neozkousim)
(a ani je tam nechci mit :))
kazdopadne predtim bych si udelal zalohu pres timemachine, kdyby nahodou neco (potrebujete externi disk)

smerdar
Příspěvky: 87
Registrován: 20 zář 2015 15:24

Re: Vyskakovací okna

Příspěvek od smerdar » 29 lis 2017 15:16

Je možné aby i v macOS High Sierra 10.13.2 Beta (17C83a) mi vyskakovali okna s mallware nebo adware?

Jak se toho můžu zbavit?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyskakovací okna

Příspěvek od rony » 29 lis 2017 16:02

Je to mozne. Navod vo vlakne vyssie. Otazku mal polozit si, nedostat nikdy uz to.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět