Mac Lamer

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Endzi
Příspěvky: 3
Registrován: 09 říj 2012 07:14

Mac Lamer

Příspěvek od Endzi » 10 říj 2012 18:44

Ahoj, citim sa ... teda som apple noob ... Kupil som si svoj prvy MacBook (Late 2012), ale mam problem so zakladnymi vecami.
Bol by niekto ochotny dat hovor cez skype a trosku ma navigovat, pripadne dat rady a tipy ... kedze ja si googlim az take informacie ako vytvorit novu zlozku :oops:

Zapojil som externy disk WD na ktorom som si zalohoval veci z Win a nedaju sa mi tam vytvorit nove priecinky ?
Neviem, kde nastavit aby mi kazdy priecinok zobrazovalo tak ako som si to nastavil > Zoradenie podla druhu a nazvu, proste kde sa da nastavit, aby si to aplikovalo na kazdy otvoreny priecinok ?
Tiez by som trosku potreboval objansnit instalaciu softveru a nasledne odinstalovanie ?

a snad vela dalsieho uz na tom skype si necham prave niekym odporucit pre zaciatok > nick: Virtuallista

Uživatelský avatar
golinho
Příspěvky: 286
Registrován: 30 črc 2012 12:21
Bydliště: Břeclav

Re: Mac Lamer

Příspěvek od golinho » 10 říj 2012 19:12

Instalace pokud neproběhne z App Storu, tak většinou otevřeš .dmg a buď je tam .pkg a to následně odklikáš a jestli je tam pouze ikonka, tak tu nakopíruješ ( drag and drop ) do složky Aplikace. Odinstalace... já nevím, používám app cleaner, najdu tam ten program, co chci smazat, smažu ho ( dá se do koše včetně další složek, které se týkají toho programu ) a vysypu to. Nehledej v tom nic složitého. Jinak zkus pohledat něco na českých apple serverech a nebo osxdaily.com
MacBook Pro Retina 2014 8GB 256GB
iPhone 5 16GB White
iPod Shuffle

Uživatelský avatar
makatch
Příspěvky: 327
Registrován: 31 črc 2012 08:27

Re: Mac Lamer

Příspěvek od makatch » 10 říj 2012 20:10

Na externom disku nevytvoriš zložku preto,lebo ho máš formátovaný isto na ntsf a v nom macosx nedokaze zapisovať,iba čítať.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download
Sprievodca Jailbreakom

MacBook Pro13, Early 2011, OS X Yosemite 10.10
iPhone6+,9 beta2

Endzi
Příspěvky: 3
Registrován: 09 říj 2012 07:14

Re: Mac Lamer

Příspěvek od Endzi » 10 říj 2012 20:19

Diky ... to s tym diskom som si myslel ... takze bol zrejme tak uz predkonfigurovany ...
Inak ked sa mi ten externy disk po 30 minutach uspi, neviem ako ho prebrat, lebo ho nevidim vo Finderi ... tak ho musim vytiahnut a znova zapojit :roll:
V Safari nerozumiem, ked mam na jutube zapnute automaticke prehravanie a klikam v inej zalozke, tak proste caka ten jutub az dokym ho znova neotvorim az potom prehra dalsi song ... ? co to ma znamenat ... vo win mi normalne prehravalo automaticky nech som robil cokolvek a ten jutub bol v pozadi (tab bol neaktivny)

Uživatelský avatar
DanHal
Příspěvky: 68
Registrován: 20 zář 2012 11:00

Re: Mac Lamer

Příspěvek od DanHal » 11 říj 2012 16:53

hodně zkratek je jako na Win, pouze mačkáš místo control command. jinak pro zapisování na NTFS disk si stáhni utilitku NTFS for Mac OS X, budeš moci zapisovat i mazat z externího HDD, taky jsem to řešil zde:
http://www.macforum.cz/viewtopic.php?f=1&t=948
MacBook Air 13" (MC965CZ/A) mid 2011, i5 (1.7GHz), 4GB, 128SSD, Mac OS X 10.10.2 Yosemite, CZ
iPhone 4, 16GB, iOS 7.0.2
iPhone 5s, 16 GB, iOS 8.2

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4644
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Mac Lamer

Příspěvek od ra3662 » 11 říj 2012 18:01

Ještě je možnost ExFAT, WIN7 a MAC myslím od 10.7 bez problému, na WIN XP se dá doinstalovat ovladač.

Endzi
Příspěvky: 3
Registrován: 09 říj 2012 07:14

Re: Mac Lamer

Příspěvek od Endzi » 14 říj 2012 09:03

Takze na editaciu externeho disku pouzijem Paragon NTFS.
Na nastavenie priecinkov mam stale nervy, lebo to vobec nefunguje podla mojich predstav, ale ciastocnu odpoved som nasiel aj tu ... http://macs.about.com/od/usingyourmac/s ... ders_4.htm

Automaticke prehravanie youtub pesniciek som zistil, ze treba otvorit Safari iba so strankou youtub samostatne ... a prehliadat v novom okne ...

*rezignujem ... proste nedokazem nastavit jednotne zobrazenie pre vsetky zlozky, podzlozky ... zlaty dobry windows ... to mam teraz nastavit usporiadanie podla druhu a zoradenie podla nazvu pre 1000 zloziek zvlast ?

Odpovědět