Carbon Copy Cloner

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
michal.f1
Příspěvky: 37
Registrován: 16 zář 2012 19:34
Bydliště: Vysočina

Carbon Copy Cloner

Příspěvek od michal.f1 » 14 říj 2012 19:03

Mám dotaz:
Při nakopírování obsahu "starého HDD" na nový pomocí CCC a využití kompletního kopírování tak aby bylo možné z nového HDD i bootovat.
Kde, kdy a jak nastavit že z toho "nového HDD" se bude po vyjmutí starého startovat OS. Mam v macku ještě další disk na data který tam chci nechat. Jde mi jen o výměnu toho na kterém je OS a aplikace.

Děkuji za radu.
Michal.

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Carbon Copy Cloner

Příspěvek od lulu » 14 říj 2012 20:30

Preferences-Startup disk
anebo držet Option při bootu

Uživatelský avatar
michal.f1
Příspěvky: 37
Registrován: 16 zář 2012 19:34
Bydliště: Vysočina

Re: Carbon Copy Cloner

Příspěvek od michal.f1 » 16 říj 2012 18:42

Prosím o radu.
G5, PowerPC, OS X 10.5.8 - připojím na kšandu druhý nový SATA Disk. V "DiskUtiliti" jsem ukázal na nový HDD, dal volbu "Vymazat" nastavil formát oddílu na Mac OS Extended (Journaled), ve volbě možnosti nastavil volbu "nuly místo dat" a dal vymazat. Asi po necelé hodině jsem restartoval a pustil Carbon Copy Cloner, v. 3.4.5
V něm nastavím zdroj (starý HDD), ve volbách "Backup Everything" cíl nastavím na nový HDD který je připojen přímo na desku jako "slave HDD", a pustím Clone a objeví se toto:

"The destination volume will not boot PowerPC Macs. PowerPC Macs can only boot from a hard drive that is partitioned with the Apple Partition Map format."

Kde prosím dělám chybu? Potřebuji aby se to zkopírovalo komplet abych disky mohl prohodit.

Děkuji předem, jsem bezradný :(
Michal.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Carbon Copy Cloner

Příspěvek od MichalM.Mac » 16 říj 2012 18:58

Disk má pravděpodobně hlavičku oddílů ve formátu GUID. Z jakékoliv partišny = oddílu na takovém disku mohou bootvat pouze Intel Macy. PowerPC Macy musí mít disk se schématem "Apple Partition Map" <- jak to ostatně píše.

Vyber v Disku Utility celý disk (nikoliv pouze oddíl) -> klikni na tab "Partition" -> Změň schéma a dole klikni na tlačítko options
Screen Shot 2012-10-16 at 7.52.33 PM.png

Uživatelský avatar
michal.f1
Příspěvky: 37
Registrován: 16 zář 2012 19:34
Bydliště: Vysočina

Re: Carbon Copy Cloner

Příspěvek od michal.f1 » 16 říj 2012 19:06

Děkuji, vypadá to že to pomohlo. Už to klonuje, tak uvidím na konci :)

Michal.

Odpovědět