přehrávání videa - náhledy

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
michal.f1
Příspěvky: 37
Registrován: 16 zář 2012 19:34
Bydliště: Vysočina

přehrávání videa - náhledy

Příspěvek od michal.f1 » 14 říj 2012 19:16

Prosím jaký softík by jste doporučili na přehrávání video souborů. Je mi jasné že záleží i na formátu videa.
Mám přednášky a videokonference převážně v avi, mp4, wmv.
Jde mi také o to aby softík dokázal vedle názvu filmu zobrazit i náhled z videa, aby bylo možné hledat i podle toho. Před tím jsem používal PC s Wind. kde to MediaPlayer uměl - jako náhled knihovny.

Děkuji, Michal.

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 242
Registrován: 20 zář 2012 10:56
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: přehrávání videa - náhledy

Příspěvek od Krtek » 14 říj 2012 20:46

Já používam na všechno VLCčko. Dokud Apple nedojebal interní Quicktimeplayer, používal jsem k plný spokojenosti ten zabudovanej v Leopardovi. Od SL mi bohužel nevyhovuje, proto VLC.
S tim náhledem tě nechápu. Když si zobrazíš složku s filmama jako ikony tak přece vidíš náhledy filmů. A jdou i zvětšit táhlem v pravym dolnim rohu okna. Jinak ještě je fajn funkce zmáčknout mezeník když máš označenej soubor a uvidíš náhled velkej. Případně při najetí šipkou na video se dá uprostřed filmečku zmáčknout malý play a přehrává se "video v ikoně"
MacPro 5.1 s prokletym Yosemitem, iMac G3 Blue Dalmation, G4 17", G4 20", PowerMac G3 B&W, G4 AGP, G4 Cube, G4 QS, G4 MDD + párek Sonnetů.

Uživatelský avatar
michal.f1
Příspěvky: 37
Registrován: 16 zář 2012 19:34
Bydliště: Vysočina

Re: přehrávání videa - náhledy

Příspěvek od michal.f1 » 16 říj 2012 18:56

Jsem MAC začátečník :) Děkuji za tip.

Myslel jsem něco jako iTunes, kde vidím "obal CD", název alba, interpret, žánr a hodnocení. Pak mohu podle těchto informací i třídit a hledat. Těch krátkých video souborů mám asi 500 a bohužel při vytváření a přeposílání se názvy souborů volily různě pracovně, takže vám kolikrát název nic moc neřekne :(

Díky za tip.
(vím že to jde i do iTunes, ale není v mých silách všechno převést na jediný podporovaný formát)
Michal.

Uživatelský avatar
Filip
Příspěvky: 53
Registrován: 26 črc 2012 13:23
Bydliště: Bradford, UK
Kontaktovat uživatele:

Re: přehrávání videa - náhledy

Příspěvek od Filip » 28 říj 2012 15:36

michal.f1 píše:Jsem MAC začátečník :) Děkuji za tip.

Myslel jsem něco jako iTunes, kde vidím "obal CD", název alba, interpret, žánr a hodnocení. Pak mohu podle těchto informací i třídit a hledat. Těch krátkých video souborů mám asi 500 a bohužel při vytváření a přeposílání se názvy souborů volily různě pracovně, takže vám kolikrát název nic moc neřekne :(

Díky za tip.
(vím že to jde i do iTunes, ale není v mých silách všechno převést na jediný podporovaný formát)
Michal.
Vsechny videa zkonvertovat do m4v a nahazet do itunes. Jestli jich je okolo 500 tak by to nemelo zabrat dele nez dve hodiny pro pridani fronty do Handbrake a nejakej vypocetni cas.
Obrázek
iMac 27" Quad Core i7, 16GB RAM, 2TB - OS X ML
MacBook Pro 13" - OS X ML
iPhone 5S White 64GB - iOS 7
iPad 4 White 16gb Wifi+3G - iOS 7

Odpovědět