802.1X internet na kolejích

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Streeter
Příspěvky: 679
Registrován: 10 srp 2012 18:34
Bydliště: Pardubice/Brno

802.1X internet na kolejích

Příspěvek od Streeter » 29 zář 2014 12:02

Zdravím,
už jsem to tu několikrát řešil a vím, že mi tuším MichalM.Mac nabízel pomoc, ale já jsem to tenkrát vzdal, protože mě to nebavilo řešit. S novým školním rokem přišel i nový elán. Přinesl jsem si z domu starší Wi-Fi router, připojím ho do sítě, on si v pohodě najde IP a začne fungovat. Z iPhone se na něj v klidu připojím, zadám údaje k přihlášení a jsem na internetu. Bohužel to nefunguje z Macu. Na Wi-Fi se v pořádku připojím, všechno se tváří dobře, ale nenajede přihlašovací obrazovka. Důvodem je podle mě to, že pokud jsem připojen na Wi-Fi, tak to nějak neregistruje ten 802.1X a vůbec nevyskočí tabulka viz. příloha. Mám takovou ideu, že pokud by se vytvořil profil 802.1X, tak by to mohlo fungovat! Ale nemám nejmenší tušení jak se to dělá.

Prosím pomoc!!!! Díky

Uživatelský avatar
Streeter
Příspěvky: 679
Registrován: 10 srp 2012 18:34
Bydliště: Pardubice/Brno

Re: 802.1X internet na kolejích

Příspěvek od Streeter » 16 říj 2014 17:03

Dovolím se hodit ještě jednou nahoru, třeba se najde někdo, kdo bude vědět jak na to.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 802.1X internet na kolejích

Příspěvek od MichalM.Mac » 16 říj 2014 20:05

Zaráží mě, že to na iphonu vůbec funguje.
Správně by se měl radiusu autentizovat (802.1X) ten router. Možná je router chytrý a udělá most pro první zařízení, které se tak připojí.
Konfiguroval si něco?

Uživatelský avatar
Streeter
Příspěvky: 679
Registrován: 10 srp 2012 18:34
Bydliště: Pardubice/Brno

Re: 802.1X internet na kolejích

Příspěvek od Streeter » 19 říj 2014 08:57

Nekonfiguroval. Respektive snažil jsem se, ale když jsem zaškrtnul volbu Authentification 802.1X tak to nešlo vůbec.... :) Když router restartuju a nechám ho jen jak je, tak iPhone a iPad po připojení na Wi-Fi normálně naběhne do přihlašovací obrazovky kde vyplním údaje a jede to.... U Macu to nefunguje.

Odpovědět