nákup v APP store-kam jdou peníze?

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
martinhavel
Příspěvky: 38
Registrován: 23 říj 2012 16:15

nákup v APP store-kam jdou peníze?

Příspěvek od martinhavel » 23 říj 2012 16:38

Ahoj,
mám neobvyklý dotaz - do jakého státu jsou směrovány platby z účtů zákazníků App store? Chtěl bych si zřídit nějaký jednoduchý osobní účet abych mohl prostřednictvím karty nakupovat SW a v určitě i nějakou hudbu. Jenže jsem zjistil, že některé banky účtují značně vysoké poplatky při odchozích platbách mimo země EU, například i 10Eur!

předem díky, martin
iMAC 27' 2,7GHz, i5, 2011

Marthin
Příspěvky: 144
Registrován: 31 črc 2012 08:29

Re: nákup v APP store-kam jdou peníze?

Příspěvek od Marthin » 23 říj 2012 16:51

Neříkám to na 100%, ale mám dojem, že to bude na účet do Irska nebo Lucemburska. :geek:
Viz. faktura co zasílají při nákupu v AppStore.
Mac mini Late 2012
iPhone 5S

Uživatelský avatar
Streeter
Příspěvky: 679
Registrován: 10 srp 2012 18:34
Bydliště: Pardubice/Brno

Re: nákup v APP store-kam jdou peníze?

Příspěvek od Streeter » 23 říj 2012 16:55

Je to Lucembursko. Ale je třeba se podívat na to, jestli ty poplatky nejsou na přikaz k úhradě, protože tohle je platba kartou a to je jinak. Navíc mě to KB účtuje v korunách, ale nevím jeslti to není tím, že to rovnou přepočítá, ale ve výpisu to mám normálně v korunách.

Barberry.pha
Příspěvky: 564
Registrován: 09 říj 2012 14:58

Re: nákup v APP store-kam jdou peníze?

Příspěvek od Barberry.pha » 23 říj 2012 17:10

Pri platbe kartou nic neplatis, vysoke poplatky jsou pri prikazu k uhrade do zahranici. Toto ti ale 100% potvrdi tvuj bankovni poradce.
Za ty 3 roky jsem nikde necetl ze by nekdo mel problem ze by mu banka strhavala penize zato, ze kartou platil nakupy na AppStore.

Odpovědět