Napájení MacbookPro

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Napájení MacbookPro

Příspěvek od ra3662 » 14 lis 2012 07:48

Kolega mi položil dotaz a já jsem mu nebyl schopen odpovědět. Jelikož zde na fóru je hodně chytrých lidí, položím dotaz zde.
Je možno napájet, popř. nabíjet MacbookPro přes USB?
Jedná se mu o to že pokud by jsi zakoupil MiPower, mohl by pracovat o hodně déle.
http://www.easystore.cz/mipow-powercube ... ibrny.html
Dokonce na jednom vyobrazení je napájen Macbook.

Díky

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Napájení MacbookPro

Příspěvek od lipon » 14 lis 2012 10:21

to těžko, když třeba v případě MBP 13" má MagSafe na výstupu 16,5V/ 3,65A
ten obrázek s Macem spíš má osvědčit fakt, že akupack lze dobíjet z NTB

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Napájení MacbookPro

Příspěvek od ra3662 » 14 lis 2012 12:32

lipon píše:to těžko, když třeba v případě MBP 13" má MagSafe na výstupu 16,5V/ 3,65A
ten obrázek s Macem spíš má osvědčit fakt, že akupack lze dobíjet z NTB
Je to tvůj názor a já jej respektuji.
Každé USB má stejné napětí a damé koncovky, nevím jak bych dostal USB konektor do Power.
Asi by to šlo, ale jen jednou, bez možnosti návratu.

Jinak jsem ve volné chvilce hledal a našel to nač se mě asi ptal jen to blbě vysvětlil.
http://www.solarninabijecky.cz/Powergorilla
Takže se správnou redukcí asi ano.
Přílohy
usb-mac.JPG

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Napájení MacbookPro

Příspěvek od lipon » 14 lis 2012 13:06

no, to je fajn, že můj názor respektuješ, ale nejsem si jist, zda jsi jeho obsah pobral (nemyslím to nijak pejorativně))

jak bys chtěl donutit ten akupack a macbook, aby tekla šťáva to macbooku?
MagSafe je obchodní název nabíječky pro Macbook, takže pokud nabíječka dává Macbooku 16,5V/3.65A (max), tak notebooku 5V a 2,1A z akupacku asi stačit nebude; podle odstupných informací má baterie macbooku 11,1V napětí

nemám elektro vzdělání, tak mě případně fundovaněji doplňte

Macbookovské USB konektory nejsou určené pro nabíjení akumulátoru v NTB, ve chvíli k tomu ten akupack připojíš, tak se nestane nic jiného, než se začne nabíjet ten ta externí baterka

Uživatelský avatar
jirsoft
Příspěvky: 81
Registrován: 30 črc 2012 23:09

Re: Napájení MacbookPro

Příspěvek od jirsoft » 14 lis 2012 13:36

Tyhle (a podobné) nabíječky jsou určeny pro nabíjení zařízení (tabletů, smartfonů apod.), které se dají nabíjet z USB. Takže NTB slouží pro tato zařízení jako zdroj (dobíjí je), ne jako spotřebič. Je to napsáno i na těch odkazovaných stránkách...
JirSoft

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Napájení MacbookPro

Příspěvek od ra3662 » 15 lis 2012 07:42

Tak abych to vysvětlit, dotaz zněl: Je možno napájet, popř. nabíjet MacbookPro přes USB?
Po "patřičném" vysvětlení napětí, jsem trošku pátral a našel to co po mě kolega chtěl, ale asi mi to blbě vysvětlil.
http://www.solarninabijecky.cz/Powergorilla
Opět vysvětlení "obchodních názvů" a "napětí" přičemž jsem jen doufal v odbornou radu. Tak si říkám raději si přečtu popis k výrobku důkladně, zdejší odborníci říkají že to není možné, zabere mi to jen chvilku.
Čtu a nestačím se divit:
Powergorilla je přenosná záložní nabíječka v hliníkovém krytu s kapacitou vnitřní baterie úžasných 21 000 mAh.
Powergorilla dodá vašemu notebooku 2 – 5 hodin života nebo dokáže nabít váš mobilní telefon až 20 krát.
Kompatibilita s:
Většina notebooků/net-booků,
Balení obsahuje:
12V autonabíječka (pro nabíjení Apple MacBooku použijte příslušenství MagSafe)
Pro jistotu přidám ještě zvětšený obrázek, kde není konektor USB, ale napájecdí konektor.
Takže si myslím, že z tohoto záložního zdroje jde Macbook nabíjet. jinak by totiž musel Macbook nabíjet tento záložní zdroj z napájecího konektoru a není mi jasné kdo by si zbytečně ubíral energii ze zdroje v notebooku do nějakého akumulátoru.
Přílohy
Bez názvu.JPG

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Napájení MacbookPro

Příspěvek od lipon » 15 lis 2012 09:35

ujasni, co vlastně chceš a co hledáš

v prvním příspěvku uvádíš, že "kolega se ptá ...", jestli se dá Macbook Pro nabíjet přes USB, a dále se ten (imaginární?) kolega ptá na konkrétní nabíječku MiPower
tvoje reakce na odpověď je pouze "Je to tvůj názor a já jej respektuji. ..." - což nasvědčuje spíše tomu, že vůbec nevíš o čem se v odpovědi píše, byť v dalším příspěvku je polopaticky uvedeno, že MiPower je nabíječka jen tabletů, telefonů a podobných přenosných zařízení

tak sis našel nabíječku, která by ti měla MBP nabíjet (pardon, kolegovi)
schválně, cituj kdo ti kdy napsal "zdejší odborníci říkají že to není možné, ..."

očekáváš odbornou radu a přitom ti ale odborné termíny nic neříkají, nečekáš tedy spíš laickou radu na dotaz "mám si to koupit na nabíjení Macbooku Pro?" Pleteš si komentáře ke dvou zcela rozdílným výrobkům a podle toho si chceš vybrat nabíječku (tedy vlastně poradit kolegovi, jakou vybrat) k notebooku za několik desítek tisíc?

na tvém místě bych "kolegovi" férově přiznal, že o tom víš starou bačkoru, ať se obrátí na někoho fundovanějšího
není nic horšího, než úplně zcestná rada, která někomu může způsobit škodu

P.S. už jste měli ve škole ve fyzice základy elektriky?

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Napájení MacbookPro

Příspěvek od ra3662 » 15 lis 2012 10:31

Od lipon jsem nic jiného nečekal. hahaha

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Napájení MacbookPro

Příspěvek od lipon » 15 lis 2012 12:46

nema zac ;)

Odpovědět