Wifi problem se zobrazováním síly signalu -iPad

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Guga111
Příspěvky: 16
Registrován: 16 zář 2012 17:59
Bydliště: Praha

Wifi problem se zobrazováním síly signalu -iPad

Příspěvek od Guga111 » 14 lis 2012 10:55

Dobry den ,ukazatel připojení wifi ukazuje jen jednu čast (tu nejmenší) i kdyz je wifi rychlejši ukazovatel nereaguje ,nevíte prosím co s tím ????
Naposledy upravil(a) Guga111 dne 14 lis 2012 20:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Wifi

Příspěvek od pheek » 14 lis 2012 10:57

nepochopil jsem dotaz, můžete jej napsat jinak?

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Wifi

Příspěvek od tlacenka » 14 lis 2012 11:26

osobně jsem to pochopil tak, že "ukazatel síly signálu wifi" ma "plný" jen ten nejbližší článek k tečce - prostě signál nejslabší. A uživatele by zajímalo, proč mu to zůstane ve stejné úrovni, když wifi "zrychlí" - alespoň tak jsem to pochopil já. Zkuste popojít se zařízením blíže směrem ke zdroji signálu -pokud to jde. Jinak ty "čárečky" ukazují kvalitu signálu spojení mezi Vaším přístrojem a tím, co wifi poskytuje (router, modem, ap..) - neukazují rychlost, tzn. buďto máte zrychlení wifi opravdu jako zrychlení (ve smyslu mám na 1 wifi 2 uživetele, 1 se odpojí a já mohu využít plnou rychlost == rychlost se sice zvetší, ale kvalita signálu ne == čárečky zůstávají) a nebo jde o ten přístup blíže k wifi a kvalita signálu se zlepší, ale čárečky zůstanou - zkuste vypnout a zapnout wifi ("pravý klik" na ikoně wifi - mac os, případně nastavení- wifi na ios) a uvidíte, zda se to zlepší. Nezapomeňte také, že wifi není všespásné a je závislé na spoustě faktorů - počasí, různé "překážky v cestě signálu" a spol. Snad to trosku pomohlo

Guga111
Příspěvky: 16
Registrován: 16 zář 2012 17:59
Bydliště: Praha

Re: Wifi

Příspěvek od Guga111 » 14 lis 2012 12:23

Díky tlacenka ,vyzkouším .

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Wifi

Příspěvek od tlacenka » 14 lis 2012 12:26

pokud to pomuze jedine dobre - jednou mi zlobilo wifi na macbooku a pomohl az restart :/ (ne stejny problem jako mate vy)

Guga111
Příspěvky: 16
Registrován: 16 zář 2012 17:59
Bydliště: Praha

Re: Wifi

Příspěvek od Guga111 » 14 lis 2012 12:36

Mne to naštvalo protože do ted to minimálne kolísalo mezi tema članky a od včera to nejak stojí ,zkoušel jsem to na dvou místech a nic furt to stojí :shock: , jinak je to novy iPad ,ale maš pravdu na rychlost to vlyv nemá,jenom mě to štve že se to nehejbe :D a já začátečník jsem paf :D

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Wifi

Příspěvek od tlacenka » 14 lis 2012 13:53

i na ipadu pomuze vypnout zapnout..ale od jiste verze ios 5.x mi to dela na ipadu to same - ve smyslu porad mi sviti jen ten chlivek u tecky...ale pokud prijdu primo k routeru s wifi tak se to zlepsi... tzn nejakym zpusobem to funguje... mozna, pokud mate pristup k nastaveni wifi, zkuste zmenit sifrovani a pozorovat, jestli to dela i pri jinem sifrovani, pripadne pri vypnutem sifrovani... A nebo si stahnete utilitu pro zkoumani site a nastaveni site (ted nevim nazev - zjistim doma, ipad nepritomen) a zjistete jak to je se siti... pripadne se podivejte do nastaveni wifi, tam uvidite jak moc kvalitni signal se k vam nese... zpravidla tento ukazatel je spjaty s tim, co se ukazuje nahore)... coz me jeste privadi k mozne myslence, ze sedite s wifi na ... .... stejnem kanalu jako vicero wifi okolo a trosku se s nima "bijete"...a evidentne nevyhravate:/ ..takze pokud je moznost , tak se podivat jeste na kanaly ve wifi nastaveni

Guga111
Příspěvky: 16
Registrován: 16 zář 2012 17:59
Bydliště: Praha

Re: Wifi

Příspěvek od Guga111 » 14 lis 2012 18:27

Tak přesně jak rikate , vypnot zapnout a funguje ,dekuji vam za ochotu a radu ,hezky večer.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Wifi

Příspěvek od tlacenka » 14 lis 2012 19:02

to je fajn:) je to preci "jen" system. Pokud mohu jeste doporucit, tak nahore dejte editovat a zmente predmet napr na wifi problem se zobrazovanim sily signalu ipad - aby bylo jasne vsem, kteri zde hledaji pomoc, nebo reseni o cem dane tema je.

Uživatelský avatar
zmiy
Příspěvky: 302
Registrován: 31 črc 2012 09:36
Bydliště: internety

Re: Wifi problem se zobrazováním síly signalu -iPad

Příspěvek od zmiy » 18 lis 2012 19:03

Tak nevím, ale síla signálu přeci nesouvisí s rychlostí :?

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Wifi problem se zobrazováním síly signalu -iPad

Příspěvek od tlacenka » 18 lis 2012 19:30

cituji (se) :" Jinak ty "čárečky" ukazují kvalitu signálu spojení mezi Vaším přístrojem a tím, co wifi poskytuje (router, modem, ap..) - neukazují rychlost, tzn. buďto máte zrychlení wifi opravdu jako zrychlení (ve smyslu mám na 1 wifi 2 uživetele, 1 se odpojí a já mohu využít plnou rychlost == rychlost se sice zvetší, ale kvalita signálu ne == čárečky zůstávají) " uzivatel resil ze se mu nemeni ukazatel..a to se vyresilo

Odpovědět