Apple music

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hallfdann
Příspěvky: 73
Registrován: 12 srp 2012 21:58

Apple music

Příspěvek od Hallfdann » 14 srp 2015 13:23

Totalne me to drásá nervy!!!

Prakticky na každém zařízení. Dám "Make available offline". - na tuto funkci se naprosto nedá spolejhat. Nyní už kontroluju třeba i 6x než odejdu někam, zda ta písnička tam opravdu je.

Nestane se prostě nic. V novým zařízení dám stáhnout 7 alb do offline. Download skončí, a zjistím že tam 3 nejsou..tak znova stahnout do offline. Zjistím že stále 2 chybí. Pak jsou všechny.

Pak vypnu wifi a zapnu Music abych si to fakt ozkoušel a zjistím že 3 alba zmizely, ty první, nejsou totiž ofline. Tak znova.
Fakt by mě šlak trefil z tohohle.

Nejhorší je že fakt ten download fakt probíhá a pak se to podějě netuším kam. Šílenost. Nyní jsem zjistil, že další 3 alba Linkinparků chybí,měl jsem za to, že už jsou hotový protože jsem je 2x už stahoval znovu.

Dá se s tím něco udělat?

Máte někdo podobný problém?

Díky.
Dejv
Awww maaan!

Sephirot
Příspěvky: 242
Registrován: 07 bře 2015 23:04

Re: Apple music

Příspěvek od Sephirot » 14 srp 2015 14:20

Nynější update iOS 8.4.1 teď má primárně řešit mnoho problémů s Music, zkusil bych chvíli potestovat, třeba problémy ustanou...
Naposledy upravil(a) Sephirot dne 14 srp 2015 15:37, celkem upraveno 1 x.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Apple music

Příspěvek od MichalJ » 14 srp 2015 14:38

Hallfdann píše:Dá se s tím něco udělat?
Zaplatit si Spotify.

mirorajtr
Příspěvky: 2
Registrován: 15 srp 2015 13:08

Apple music - Vytváření playlistů a neaktivní hudba

Příspěvek od mirorajtr » 15 srp 2015 13:12

Ahoj všem, řeším jeden problém už delší cca 2 týden. Nově jsem teď aktualizoval IOS na 8.4.1 a mám Apple 4S a očekával jsem, že po aktualizaci problém už nebude, ale stále trvá. Již od staré aktualizace softwaru iOS 8.4 mi nejde v ITUNES vytvářet nové playlisty a přidávat hudbu z pc. Neustále mi tam visí jedno album, které nemůžu smazat, ale ani není aktivní k přehrání. Poradíte mi někdo prosím? Nerad bych celý telefon obnovoval do továrního nastavení.

Díky předem všem za reakci.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Apple music

Příspěvek od Hajnejch » 15 srp 2015 17:28

To album se vám ztratí pokud si zrušíte volbu Zobrazovat Veškerou hudbu v nastavení Hudby v Předvolbách telefonu
IMG_0030.jpg
Co se playlistu týče tak zvolte v iTunes po připojení telefonu váš telefon a na první kartě dole zaškrtněte Přidávat Hudbu manuálně a poté by mělo jít už přidávat playlisty.
CapturFiles.jpg

Uživatelský avatar
Hallfdann
Příspěvky: 73
Registrován: 12 srp 2012 21:58

Re: Apple music

Příspěvek od Hallfdann » 16 srp 2015 16:43

Diky za odpovědi.

Nezbyde mi než čekat, je to bohužel zabugovaný a písnička se po stažení stále fyzicky nenachází v iPhonu až třeba na 4tý pokus.

Pokud ale hromadně stahuju třeba 500 písniček tak je to fakt problém rozeznat co se buglo a co je již stažený. Protože ani po stažení hudba v iPhonu nemá ikonku malýho iphonka vedle skladby, což značí že je v mobilu.
Musím na ní klepnout a dát available offline - a pak si to najednou uvědomí že je to již offline.
Ale ručně u 500+ skladeb fakt dělat nebudu.

:-( Mrz mě tyhle bugy, sme zas o krok blíž androidu, tak snad to rychle vyladí
Awww maaan!

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Apple music

Příspěvek od mberdych » 16 srp 2015 19:47

Bohuzel, Apple music je otresna beta verze a je to ostuda applu.

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Apple music

Příspěvek od lulu » 25 zář 2015 14:11

jak v tyhle Apple srande prehravat nahodne vsechny pisnicky interpreta?

V google music je to jednoduchy jak facka
Screen Shot 2015-09-25 at 15.08.23.png
v Apple bordelu uz to lovim pul hodiny
Screen Shot 2015-09-25 at 15.08.37.png

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Apple music

Příspěvek od Hajnejch » 25 zář 2015 17:33

Pokud jí máte na disku tak si vyberete interpreta a pak dáte zamíchat, tak vám to náhodně přehrává daného interpreta. Viz foto. Pokud by jste chtěl náhodně přehrávat celou vaší kolekci, tak se musíte přepnout na Všichni interpreti.
CapturFiles_1.jpg
Pokud jste na storu tak to snad ani nejde

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Apple music

Příspěvek od lulu » 22 črc 2016 09:45

iTunes Match bude konečně součástí předplatného Apple Music. Navíc bude používat nový algoritmus
http://www.zive.cz/bleskovky/itunes-mat ... fault.aspx

Aktualne mam iTunes Match expirovany, ale knihovna je stale ulozena a ceka na obnoveni predplatneho. Pokud nyni chci obnovit predplatne, chce to po me tech 25EUR/rok.

- pokud se nyni prihlasim do Apple Music, budu mit pristupnou i spici knihovnu iTunes Match?
- anebo pokud tedy nyni obnovim iTunes Match a zaroven Apple Music, bude se castka za iTunes March pozdeji refundovat?

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Apple music

Příspěvek od iMe1980 » 22 črc 2016 12:03

Lulu: neodpovím přímo na Vaše otázky, ale ...

iTunes Match jsem používal v podstatě od začátku i se všemi jeho nemocemi, které se časem léčili. Byl jsem víceméně spokojen.

Apple Music: mam též od začátku. iTunes Match mi vypršela akorát minuly rok v létě, kdy Apple Music k nám přišel. Tedy, uz jsem neobnovil. Zazalohoval. Všechnu hudbu si pak uložil znovu z Apple Music. Ta, co nebyla, přidal dodatečné ze své knihovny.

Osobně nevidím rozdíl dnes mezi iTunes Match a Apple Music co do funkčnosti ve prospěch Apple Music. Cena je pak taky jiná kategorie.

Nebo jeste jinak. Apple Music vlastně iTunes Match obsahuje celou dobu, od počátku. Hudba, která není v Apple Music, tu jsem si přidal do Apple Music. Je tam, mužů spravovat tag alba, mám ji na všech přihlášených zarizeni. Podstata funkce iTunes Match. Proto mi uniká ta pointa, ze bude součástí Apple Music. Nějak mi to nedává úplně smysl, protože ta funkce je v Apple Music od začátku. Snad ten nový algoritmus je nový.

ad Vaše otázky.

Zazalohoval bych svou hudbu a poté zkusil zaplatit Apple Music. Podle mne asi nejsnazší způsob, jak se odrazit dále.


Sent from my iPad using Tapatalk
Naposledy upravil(a) iMe1980 dne 22 črc 2016 16:38, celkem upraveno 1 x.
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Apple music

Příspěvek od mberdych » 22 črc 2016 14:32

Rozdíl je v tom, že iTunes match ukládá Vaši hudbu bez DRM a kdykoli ji můžete kamkoli komplet stáhnout bez ochrany DRM. Apple music Vaši hudbu nahradí svoji verzi s DRM a když přestanete platit, přijdete i o svoji hudbu, kterou jste měl z dřívějška (pokud jste si ji nezalohoval).

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Apple music

Příspěvek od iMe1980 » 22 črc 2016 16:33

Tak jasne, to vim . Já mluvím ale o funkčnosti jako takové.

A ted si představte:

mate svoji hudbu, tu spatlate dohromady s Apple Music (která je nyní jakoby i s iTunes match) používáte dva roky a pak přestane platit a vůbec nakonec nevíte, co vám zůstane a co ne (kdo si to ma pamatovat). Tomu říkám opravdu přehledná služba. Fuck.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Apple music

Příspěvek od mberdych » 22 črc 2016 16:59

Přesně tak, ale je to účel řekl bych. Věčná platba.

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Apple music

Příspěvek od Zeggjk » 23 črc 2016 06:15

iMe1980 píše: mate svoji hudbu, tu spatlate dohromady s Apple Music (která je nyní jakoby i s iTunes match) používáte dva roky a pak přestane platit a vůbec nakonec nevíte, co vám zůstane a co ne (kdo si to ma pamatovat).
Ale no tak! Používejte trochu mozek. To co je ve složce iTunes v podadresáři Apple Music je hudba Apple Music; v podadresáři Music je vaše hudba. Jen smazáním adresáře Apple Music by hudba zůstala v playlistech v iTunes. Proto nejdříve v iTunes provedeme:

1. veškeré playlisty Apple Music dám: "Odstranit z Mojí hudby."
2. Apple Music, kterou mám mimo tyto plylisty
-vytvořím si dynamický playlist s výběrem: Stav na iCloudu - je - Apple Music.
-vlezu do tohoto playlistu: cmd+A - pravé tlač."myši" a opět "Odstranit z Mojí hudby."
3. smažu adresář Apple Music.

Nevím, třeba je tento postup zbytečný, třeba po ukončení předplatného Apple Music se tato hudba sama odstraní. Ale spíš ne, alespoň doufám. Ale rozhodně jde bez problémů Apple Music z knihovny iTunes i z disku zcela odstranit.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Apple music

Příspěvek od iMe1980 » 23 črc 2016 06:24

To, co mate na krku, neni nutne jen na cepici, to za prve. Za druhé - jasne, dynamické playlisty, adresáře, podadresáře v tom se podprumerni a prumerni uživatele naprosto bezpečně orientují. Jste největší génius na zdejším MacForu a Vámi doporučený postup by měl Apple psat pro masy k pochopeni služby i na stránkach Apple. (Facepalm)

A za další: mam takový pocit, ze jste ani vlastně nepochopil, o čem jsem hovořil nevermind ;).

Sent from my iPhone using Tapatalk
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Apple music

Příspěvek od Zeggjk » 23 črc 2016 19:29

Celé vlákno jsem nečetl, reagoval jsem pouze a jen na to, co jsem citoval. Popsal jsem způsob, jak se zbavit hudby, která již po neplacení Apple Music bude nepoužitelná. Pokud někdo nedokáže vytvořit v iTunes jeden dynamický playlist a smazat jeden adresář ve své složce Hudba, pak je to už asi o tom, že by měl ten dotyčný svůj stroj opět zabalit do krabice a nabídnout k prodeji.
Naposledy upravil(a) Zeggjk dne 23 črc 2016 19:41, celkem upraveno 1 x.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Apple music

Příspěvek od albertan » 23 črc 2016 19:34

Pokud někdo nedokáže vytvořit v iTunes jeden dynamický playlist a smazat jeden adresář ve své složce Hudba, pak je to už asi o tom, že by měl ten dotyčný stroj opět zabalit do krabice a nabídnout k prodeji.
A to jako proc?
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Apple music

Příspěvek od MichalJ » 23 črc 2016 22:31

iMe1980 píše: A za další: mam takový pocit, ze jste ani vlastně nepochopil, o čem jsem hovořil nevermind ;).
Spíš vy jste nepochopil co vám odpovídá. Takže ještě jednou, soustřeďte se:

Hudba z Apple Music má icloud status "Apple Music", ten je normálně vidět v iTunes.

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple music

Příspěvek od iMe1980 » 24 črc 2016 07:41

Takže ani vy jste mi zcela neporozumel, jak jsem myslel. Nevadí. Moje chyba. A děkuji mockrát za vysvětlení :)))


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Apple music

Příspěvek od Mironet » 03 led 2018 19:49

Na Apple Music mě dlouhodobě štve jedna věc:

Modelová situace: Browsuju hudbu a přidávám si do knihovny alba, která si chci poslechnout. Při poslechu si některý song hodím do vlastního playlistu. Po nějaké době chci alba z knihovny zase smazat, ALE (!) v ten moment mi zmizí i všechny songy z těchto alb z mých playlistů.

Nepřehlédl jsem nějakou možnost v nastavení, jak se tomuto vyhnout? Přijde mi to hodně nelogické a nemyslím si, že by na takovémto způsobu používání bylo něco extra zvláštního...

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple music

Příspěvek od rony » 03 led 2018 20:59

mironet ale tka aj funguje aj ked mam vsetko lokalne

playlisty nie su zlozky a nie su tam kopie skladieb.

ak skaldby fyzicky zmazem tak jasne zmiznu z playlistov.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Apple music

Příspěvek od Mironet » 03 led 2018 21:16

Já si právě myslím, že toto chování je pozůstatek v iTunes z doby před Apple Music. U hudby fyzicky uložené v počítači to dává smysl, tam to jinak nejde - něco vymažu, je to prostě pryč. Ale u Apple Music nemám nic uložené, všechno je v cloudu, takže není důvod proč by skladba nemohla zůstat v playlistu.

Ještě jeden příklad k výše uvedené situaci: Nějak narazím na zajímavou skladbu a přidám si ji do vlastního playlistu. Po roce mě napadne "hej, co takhle se podívat na celý album, ze kterýho je tenhle jeden song, kterej už dlouho poslouchám?" Album najdu, přidám do knihovny, poslechnu, nelíbí se, smažu. A můj playlist je najednou bez mého oblíbeného songu.

Podle mě tohle není ok chování.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple music

Příspěvek od rony » 03 led 2018 22:30

Mozno nie, avsak ked mazem album maze vsetky jeho skladby, nie... takze tvoj pohlad, by som modifikoval iba v tom, ze by mohol zahlasit, ze nejake skladby su aj v inych playlistoch ale v mojom pripade, ked mam desiatky playlistov, to by som sa upotvrdzoval, kym by som nejaku vec zmazal :) Neviem, ci by som to presne takto chcel hocaj u online hudby (tu aj tak chapem len ako v cloude ulozena kniznica, ktoru si musim platit aby som ju mal dostupnu - preto zostavam na lokalnej kniznici)

fakt je ten, ze ja moc nemazem a ak sa mi nieco nepaci, tak to odchecknem alebo nastavim malo hviezdiciek. Mazem sporadicky uplne sprostosti :-) a selekcia k pocuvaniu riesim cez hviezdickovanie, play countery a last played datumy (do smartlistov). Z toho mam jasne vyberove playlisty. V iOS k pocuvaniu mam teda predvybrane veci.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Apple music

Příspěvek od SteveJSF » 04 led 2018 00:37

Oba pohledy dávají smysl. A v době Apple Music bych se přikláněl k Mironetovi - pokud si tuhle službu platím, pak je jedno, co si stáhnu k sobě, protože práva mám v tu chvíli na všechno. Playlist je jen seznam, který by neměl sledovat to, jestli tu hudbu mám staženou nebo ne - zkrátka jsem si ji dal do seznamu a v něm by měla zůstat zapsaná, i kdybych jí měl poslouchat online. Takhle bych si to já představoval.

Odpovědět