autorádio vhodné pro iPod

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
pocked
Příspěvky: 78
Registrován: 26 čer 2014 11:42

autorádio vhodné pro iPod

Příspěvek od pocked » 31 led 2016 20:20

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu. Ráda bych koupila autorádio, které lze propojit s iPodem. Nevím zda stačí obyčejné autorádio s USB vstupem, nebo zda musí být nějaké spešl aby přehrávalo i iPod? Pokud někdo víte o něčem konkrétním - můžete prosím poslat odkaz? Četla jsem různé diskuze a prý jde iPod propojit i jiným způsobem s původním, obyčejným autorádiem bez USB vstupu. Nějakým kabelem nebo přístrojem na kterém se naladí stejná stanice jako na autorádiu, ale vždy něco z toho jeden člověk doporučí a druhý to zase pohaní. V těhle věcech se nevyznám, tak proto prosím o radu. Potřebuju aby na to byl spoleh a dobrá kvalita zvuku. Předem moc děkuju za každou radu :-) T.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: autorádio vhodné pro iPod

Příspěvek od Hajnejch » 31 led 2016 20:37

Záleží co od toho chcete, něco je k počtení tadyhttps://support.apple.com/cs-cz/HT203412
a tady http://macforum.cz/viewtopic.php?f=19&t=762

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: autorádio vhodné pro iPod

Příspěvek od tlacenka » 01 úno 2016 04:19

ma vase stavajici autoradio vstupni konektor jack 3,5mm ? tzn je tam dira dovnitr, u ktere je napsano aux ?
pripojite to kablikem jack-jack
mate jenom kazetak ? koupite si takovou tu kazetku s jackem a pouzijte tu
mate bluetooth a umi prehravat ? pouzijte bluetooth
ma to apple konektor v aute ? pouzijte ten...

zkracena verze: napiste jake mate autoradio a muzeme se pokusit neco navrhnout...



jinak autoradio s usb vstupem vas problem neresi - usb vstup znamena "umim prehrat z vlozeneho usb"
zapomente, prosim, na kraviny typu kabel jack do usb, pripadne vami zmineny velmi seriozni prenositel zvuku alias stejne ladeni na frekvenci v aute (fm modulator)

a nebo naopak
mozna by vas problem vyresilo :)) - neni jednodussi koupit si autoradio s usb a mit usb klicenku s hudbou jen do auta ?


kazdopadne kabel je kabel a pokud vam jde o kvalitu zvuku, tak byste toto reseni mela preferovat :)

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: autorádio vhodné pro iPod

Příspěvek od Juras. » 01 úno 2016 07:35

Právě jsem ve fázi, že ve čtvrtek mi budou v servisu zakoupené autorádio montovat do auta. Výběr už proběhl. Proto vím, že ne každé autorádio má USB zepředu. Ne každé autorádio má napájení pro USB aspoň 1A aby se tím mohl napájet iPhone. Ne každé autorádio podporuje iPhone(mnozí výrobci jsou víc kamarádi s Androidem) a ne každé zvládne iPhone 6 u kterého prý (jak jsem nakoupil tak prodávám) Apple použil na lighting konektoru vyšší stupeň zabezpečení. Ne každé autorádio má BT 4 takže cesta přes půl republiky a telefon se zapnutým BT bez napájení a je ko. Ne každé autorádio zvládne BT připojit víc telefonů naráz. Ne každé autorádio má dvě USB.
Základem je, aby jsi se rozhodla zda chceš prastaré CD/DVD na autorádiu, zda má být 1DIN nebo 2DIN. Zda požaduješ připojení CD měniče, USB HDD, kolik a kde máš v autě autozapalovačů. Zda ti bude stačit mikrofon v čelním panelu autorádia a nebo externí natažený palubovkou až před hubu. Můžeš za 1500 koupit autorádio montované někde v Číně co má možnost připojit snad i pračku. Jak ale hraje, to je otázka. A jak dlouho bude hrát poté, co auto zmrzne na kost. Osobně mám za to, že Sony má skvělé rádio s parádním příjmem. Ale má zvuk takový instantně čistý. Kenwood neurazí, ale ani nenadchne. Alpine, Becker apod to jsou jen prodejní značky, kdo ví kdo to vlastně vyrobil? Já mám doma i v autě Pioneer, podporují iPhone víc jak Android (u toho mýho modelu). Mám teď v autě Pionner s CD. Nevím, musel bych to vyzkoušet, ale možná má horší rádio (mám v autě dok...elektroniku, původní majitel tam měl handsfree, je tam o hafo kabelů navíc).
U autorádia to chce vlastní preference a kolik je v peněžence. Jo a bacha, montáž rádia může stát tolik jako jeho pořízení (když ti zároveň montují ven to předešlé, kontrolují anténu a stav repro a protahují mikrofon.) Na protažení mikrofonu palubovkou si netroufnu. Nerad bych tam odpojil třeba palubní počítač...
doplním že včera mi montovali Pioneer MVH-X560BT do škodovky. Vybíral jsem nejlevnější montáž ale i tak to stálo 1.301,-Kč. Šlo mi o protažení mikrofonu a to bych sám nezvládl. Montáž jako takovou bych si udělal sám. Takže je třeba počítat i s touto hodnotou.
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

kahy.tom
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led 2017 10:40

Re: autorádio vhodné pro iPod

Příspěvek od kahy.tom » 27 led 2017 10:49

pocked píše:Ahoj, chtěla bych poprosit o radu. Ráda bych koupila autorádio, které lze propojit s iPodem. Nevím zda stačí obyčejné autorádio s USB vstupem, nebo zda musí být nějaké spešl aby přehrávalo i iPod? Pokud někdo víte o něčem konkrétním - můžete prosím poslat odkaz? Četla jsem různé diskuze a prý jde iPod propojit i jiným způsobem s původním, obyčejným autorádiem bez USB vstupu. Nějakým kabelem nebo přístrojem na kterém se naladí stejná stanice jako na autorádiu, ale vždy něco z toho jeden člověk doporučí a druhý to zase pohaní. V těhle věcech se nevyznám, tak proto prosím o radu. Potřebuju aby na to byl spoleh a dobrá kvalita zvuku. Předem moc děkuju za každou radu :-) T.
Dobrý den. To záleží na tom jaký máte iPod. Spíše, jestli má bluethoot. Jako možné řešení bych právě viděl pořídit si rádio s bluethoot, (jako například tady: http://www.tonystore.cz/autoradia-s-bluetooth). Nebo například sen vstupem aux jack 3,5 mm. Tyto dvě možnosti bych viděla jako docela reálné :)

Tomyk
Příspěvky: 37
Registrován: 03 pro 2013 08:32

Re: autorádio vhodné pro iPod

Příspěvek od Tomyk » 02 úno 2017 13:05

Přispěji také troškou do mlýna:
Připojit iPod do USB je lepší než tam píchnout flešdisk - můžeš vybírat hudbu a na displeji iPodu vidíš co hraje. U flešky je to takový anonymní. Kór když máš nějakou velkokapacitní, to jsem se v tý muzice úplně ztrácel.
Navíc když do USB připojíš iPhone tak ti přestane hrát hudba když ti přichází hovor anebo tě navádí navigace.
Já mám v toyotě obyč rádio a usb v kastlíku a vše funguje jak má. Navíc se iPod/iPhone přes USB dobíjí (iPad jsem nezkoušel, ten chce větší proud).
Možná nějaká nová dražší rádia zobrazí na displeji písničky na flešce?
Ahoj.
Macbook air, iPad air, iPhone SE & Airpods, iPod nano 6 a 7 gen., apple tv 4k a timecapsule 2TB, AW4

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: autorádio vhodné pro iPod

Příspěvek od swenak » 05 úno 2017 13:03

To zvládnou i rádia stará mnoho let. Mám starou popelnici (Golf 5) a název vidím i mezi budíky, když chci.

Co se týče tlumení hudby, to je diskutabilní. Mně to vadí, protože jsou situace, kdy navigace kecá co 10 vteřin a pak to je jako když 3leté dítě zjistí, jak ovládat hasitost:(

Ester
Příspěvky: 1
Registrován: 30 dub 2018 14:41

Re: autorádio vhodné pro iPod

Příspěvek od Ester » 30 dub 2018 14:47

Ahoj, chtěla bych se zeptat jaký je nejlepší operacni system do 2din autoradia?
třeba tady http://www.tonystore.cz/Autoradia-made-in-Chinapisou ze android, ale ja obecne preferuju mac :D
Tak se chci zeptat na vaše zkusenosti.¨
dikyyy

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: autorádio vhodné pro iPod

Příspěvek od rony » 30 dub 2018 15:51

CarPlay
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: autorádio vhodné pro iPod

Příspěvek od swenak » 30 dub 2018 18:51

Nebude to spíše spam, než CarPlay?:)

Odpovědět