MB Pro, I6s, má cenu kupovat iPad?

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

MB Pro, I6s, má cenu kupovat iPad?

Příspěvek od pavliczeck » 03 kvě 2016 16:29

Dobrý den,

váhám teď s myšlenkou, že bych si pořídil iPad, akorát stále váhám. Mám Macbook Pro a iPhone 6s a říkám si, jestli bych takový iPad využil. Doposud jsem žádný neměl a nějak mi to nechybí. Na počítači pracuji, na telefonu v 80% také. Vím, že je to taková blbá otázka, ale spíše by mě zajímalo jak jste na tom vy. Máte trio Macbook, iPhone i iPad a využíváte všechna zařízení nebo vám nakonec leží iPad někde v šuplíku?

Není to málo peněz, tak se proto ptám :)

Předem děkuji za vaše názory a zkušenosti. Vím, že 100 lidí 100 chutí, ale přeci jen, tady je spousta uživatelů, která nemá jablíčka jenom na hraní a proto očekávám názory, na kterých něco bude :)

Ještě jednou díky!
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: MB Pro, I6s, má cenu kupovat iPad?

Příspěvek od Jirka_S » 03 kvě 2016 16:44

Mám Mac mini, iPhone a pár měsíců iPad Air 2. Ten využívám denně, čtení tisku, web, mejly, prakticky několikrát denně. Je to pohodlné, na gauči, u stolu, venku na terase. U mě se opravdu neválí v šuplíku. Starý iPad mini jsem nechal jako navigaci do dodávky.

John911
Příspěvky: 89
Registrován: 19 bře 2015 18:26

Re: MB Pro, I6s, má cenu kupovat iPad?

Příspěvek od John911 » 03 kvě 2016 16:44

Čoveče ty se rozhoduješ podobně jako já, co si pamatuju, tak si MBP kupoval stejně jako já a já teď taky přemýšlím nad iPadem :D

Já do něj nejpíš půjdu, už sem byl rozhodnutej pro Air 2, ale nakonec asi vezmu iPad Pro. :D Chtěl bych MBP nechat doma a na cestování mít iPad, na zahradu, válení na sedačce a do postele je iPad taky lepší než MBP. 6s Plus sice není malej, ale furt to není ono.
iPad Pro 10.5
MacBook Pro 13' 2017
iPhone 11
Apple TV

Kuba.Vlk360
Příspěvky: 155
Registrován: 12 říj 2014 23:28
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MB Pro, I6s, má cenu kupovat iPad?

Příspěvek od Kuba.Vlk360 » 03 kvě 2016 16:46

Já mám například od každého něco, viz. podpis. Využívám všechna zařízení :lol: ale jak píšete, 100 lidí, 100 chutí.
 iMac 27"  iPad Pro 11”  iPhone X  Apple Watch 4  Apple TV 4  Airpods 2nd gen.
† Macbook 12” † Macbook Air 13" † iPad Mini 2 † iPhone 4 † iPhone 5 † iPhone 6 † iPhone 6S Plus

appletom
Příspěvky: 128
Registrován: 23 zář 2012 22:04

Re: MB Pro, I6s, má cenu kupovat iPad?

Příspěvek od appletom » 03 kvě 2016 16:49

Mám MacBook Pro Retina 15", iPhone 6S Plus a iPad Air, chtěl jsem iPad nahradit pluskem, ale nepovedlo se, iPad na šířku je pro mě optimální pro denní použití - prakticky všechna tři zařízení používám denně. Uvažuji o tom nahradit iPad Air iPadem Pro 9,7" (odrazuje mě cena) nebo MacBookem 12", který je aktuálně ve výprodeji (model 2015) a kromě přenositelnosti má výhodu OSX a většího displeje... Je to složité. :)
 AppleWatch Series 4 Gold Aluminium Case
 iPhone X 256 GB Space Gray
 MacBook 12" Retina (2015)
 MacBook Pro 15" (Retina, Late 2013)
 iPad Air 128 GB Cellular Black
 Apple TV4 64 GB
 iPod Classic 160 GB (7th generation)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

MB Pro, I6s, má cenu kupovat iPad?

Příspěvek od Honza.Mac » 03 kvě 2016 17:00

Do "farmy" jsem pořídil před rokem iPad Mini 2, měl jsem v té době iP 5s, 15" rMBPro a ten iPad Mini 2. Využití iPadu Mini 2 bylo z počátku, střih videa na dovolené v iMovie, lehké úpravy fotek, VPN připojení a RDP a SSH klienti, MS Office pro psaní a tvorbu prezentací, pár dětských her, hodně pohádek na cesty jak video tak audio.
Nyní mám iP 6s, iPad Air 2 který mi plně nahradil rMBPro na cestách, nejsem grafik nedělám 4K videa ale na Air 2 v kombinaci se Zagg Folio mám takový 11" MBA, provozuji na něm několik VPN klientů, RDP, VNC, SSH, Terminal appky, Citrix Reciever, balík MS Office včetně Outlooku.
Mini 2 a iP 5s jsem dal dětem na hraní a rMBPro nechávám doma a připojuji se na něj VPNkou nebo Parallels Access jen pro to abych v LR upravil jednu či dvě fotky.
Takže na cesty netahám MBPro ale iP 6s a Air 2.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: MB Pro, I6s, má cenu kupovat iPad?

Příspěvek od mberdych » 03 kvě 2016 18:30

Jen dotaz, vážně dáváte RDP bez myši?

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: MB Pro, I6s, má cenu kupovat iPad?

Příspěvek od Honza.Mac » 03 kvě 2016 18:48

V appce ezDesktop VNC and RDP kterou mám zakoupenou se dá myška "vyvolat". Jde o zvyk, ale většinu věcí na serveru obsluhuji pomocí klávesových zkratek.
Já to měl "ulehčené" tím že jsem si výběr aplikací selektoval na minim a jelikož mi již přestával velikostně stačit displej tak jsem si letos pořídil Air 2.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: MB Pro, I6s, má cenu kupovat iPad?

Příspěvek od mberdych » 04 kvě 2016 05:43

Ok, jediná myš co s IOS funguje pokud vím je Citrix mouse, ale pouze pro Citrix, nicméně to je super funkční a mrzí mě, že to Apple nepodporuje nativně. Počítám, že s tím časem přijdou. Nejde o podporu v IOS jako takovém, ale jako periferie pro apky.

j1mb0t
Příspěvky: 108
Registrován: 17 črc 2015 08:24

Re: MB Pro, I6s, má cenu kupovat iPad?

Příspěvek od j1mb0t » 04 kvě 2016 06:02

podla mna je ipad somarina ako aj cely koncept tabletu, ja pouzivam mba 2015 a ten mi staci uplne na vsetko. Neviem co by som na ipade robil ked web si pozriem aj na notebooku, pripadne ak som von tak mi postaci aj mobil. ipad je dobry tak pre deti alebo pre ludi co nevedia kam strkat peniaze
iPhone SE 64GB
Macbook Air 2015 4/128 GB
Macbook Pro 2016 16/256 GB touch bar

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: MB Pro, I6s, má cenu kupovat iPad?

Příspěvek od lipon » 04 kvě 2016 08:30

mame doma jak dva macbooky (Pro a Air), dva iPhony, tak i iPad
Macbooky jsou hlavne pracovni, s externimi monitory, ja na tom jeste delam fotky, zena to ma jako pracovni a delaji na tom s holkou veci do skoly
iPad mame predevsim na konzumaci obsahu - cteni novin, knizek, fora tez :-), dcera na hrani, vyuku a pohadky
obzvlast se hodi tim, ze je okamzite ready a nemusim(-e) cekat na nastartovani notebooku
taky je to idealni na cestovani - v letadle je omezeny prostor na rozlozeny notebook, zvlast kdyz si nekdo pred vami sklapi sedacku; na letisti na tom ctu zpravy, fora, v letadle kdyz nepotrebuju pracovat a tedy otvirat notes, tak bud beru ipad a koukam na filmy pripadne hraju nejakou hru, nebo necham vsechny jabka v batohu a posloucham muziku z Fiia

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: MB Pro, I6s, má cenu kupovat iPad?

Příspěvek od pavliczeck » 04 kvě 2016 10:17

Mám na 1 den půjčený iPad mini 2 (vím, ještě ten starý, já bych si bral iPad mini 4) a krom toho, že se na tom čtou fakt dobře novinky, pročítají fóra, asi i hrají hry (moc nehraji), tak je to spíše taková hračka. Cestovat, nevědět co s penězi, mít e-shop (na řešení objednávek) nebo něco řešit vzdáleně, tak si ho asi pořídím. Ale takto, moc mě to upřímně nechytlo. No nevím.

Asi mi přijde rozumnější si za ty peníze koupit druhý monitor, do kterého čučím každý den a který opravdu využiji. Neříkám, mít peníze navíc, tak je to dobrá hračka. Třeba na zahradu lepší než tahat notebook za 40. Co se rychlosti načtení a váhy NTB, s tím fakt problém nemám.

Zatím díky za veškeré zprávy. Klidně pokračujte v diskusi, rád si to počtu :)
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

filipvele
Příspěvky: 189
Registrován: 17 dub 2014 13:41

Re: MB Pro, I6s, má cenu kupovat iPad?

Příspěvek od filipvele » 04 kvě 2016 12:24

Zbytečná starost. Prostě koupit. Já mam Macbook s ext. monitorem na větší práci, fotky atd, iPhone 6 na volání, smetam nějakou hru nebo tak a na iPadu k večeru prohlížím články, videa atd. Když jedu někam do hor, nebo tak, beru si jen ipad, člověk se dostane na net a tak a má záložní zařízení, kdyby bylo něco s telefénem. Také ho mám trvale v batohu, občas chce člověk ukázat někomu fotky, nebo tak, tak se to hodí. Po dvou letech s iPadem jsem si řekl, že je to blbost, že ho vlastě nevyužiju, dal jsem ho manželce na sledování seriálů a už za 14 dnů jsem běžel do krámu pro novej. Mám nějakej Air, mini se mi líbí, ale nevyužil bych ho. Kombinace iPhone + větší tablet + 13 palců notebook + ext. monitor je pro mě naprosto ideální.

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: MB Pro, I6s, má cenu kupovat iPad?

Příspěvek od lipon » 04 kvě 2016 18:23

v neposlední řadě hraje pro ipad taky výdrž baterie
při větším zatížení iphonu bude stačit baterie s bídou na den

Gwaihir
Příspěvky: 499
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: MB Pro, I6s, má cenu kupovat iPad?

Příspěvek od Gwaihir » 12 kvě 2016 16:44

Já to mám krapet jinak. Mám 15" MBP, iPAD Air 2 a teď chci LG G2 vyměnit za iPhone SE. Každopádně MBP mám na práci, na iPADu řeším občas maily, ale hlavně to je opravdu na konzumaci obsahu - internet, časopisy, knihy, hry, sem tam nějaký film či televize. Spoustu věcí samozřejmě zvládne i MBP, ale třeba na chatu je mnohem lepší iPAD jak NTB. Telefon mám na telefonování a maily, občas čtu, ale raději tyto akce dělám na tabletu.

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: MB Pro, I6s, má cenu kupovat iPad?

Příspěvek od pavliczeck » 12 kvě 2016 17:37

Gwaihir - máš to snadnější, u telefonu jsem se nerozhodoval ani vteřinu, to jsem rovnou věděl že ho využiji a že ho fakt chci i za ty peníze.

Jinak jsem se u tabletu zatím rozhodl tak, že kupovat nebudu. Jak jsem psal, měl jsem půjčený iPad mini 2 a tak nějak jsem si ujasnil fakt, že ho zatím nepotřebuji. Na konzumaci internetu mi stačí telefon, hry nehraji (až na farmu :D), na pořádný filmy jdu do kina, na běžnou telku mám televizi (nebo když nemůžu telefon). Je to čistě můj názor. Protože musím být dá se říci "na drátě" i o víkendech, kdyby se náhodou něco stalo, s tabletem si stejně neporadím a díky rozměrům MBP 13" si raději vezmu ten notebook do tašky a neřeším.

Časem možná změním názor a i pro prezentace zvolím iPad. Zatím to pro mne hodnotu 12+ tisíc nemá. To už spíše ten druhý monitor, který bych mnohdy uvítal...
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Odpovědět