Kontakty iCloud, Gmail

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Gwaihir
Příspěvky: 499
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Kontakty iCloud, Gmail

Příspěvek od Gwaihir » 31 srp 2016 10:25

Zdravím, mám drobný problém s kontakty a nevím, jak rozumně ho řešit. Zkoušel jsem prohledat toto fórum, jestli se to řešilo, ale nenašel jsem odpovídající téma. Takže pokud umí někdo hledat lépe, budu rád za link (nejraději včetně postupu, jak hledal, ať tu nejsem za moc velkého idiota :) ).

Problém: Nepořádek v kontaktech na telefonu iPhone SE.

Při pořizování telefonu jsem do něj nahrál kontakty z Google a nahrálo se mi tam ohromné množství e-mailů, které nechci mít v telefonu, ale chci je mít v kontaktech Google (kvůli zjednodušenému psaní emailů osobám, se kterými jsem si v minulosti psal).

Jenže když kontakt smažu v telefonu, tak ho smažu i v kontaktech Google.

V nastavení/iCloud mám zaškrtnutou synchronizaci kontaktů i kalendáře (využívám jen kalendář Google).

Účet Google mám se zapnutou poštou, kontakty a kalendářem.

Teď mě napadlo, že když zakážu synchronizaci Google kontakty, tak ten problém možná vyřeším a současné kontakty se budou synchronizovat jen s icloudem, takže si je v telefonu můžu klidně promazat. Mám pravdu?

Existuje nějaký pohodlnější způsob jak si promazat elegantně kontakty na icloudu nebo přímo v telefonu?

Díky.

Gwaihir
Příspěvky: 499
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Kontakty iCloud, Gmail

Příspěvek od Gwaihir » 31 srp 2016 10:37

Dodatek: Když zkusím vypnout synchronizaci Google kontaktů, tak mi je chce smazat z telefonu :(

Uživatelský avatar
pavelprucha
Příspěvky: 123
Registrován: 30 črc 2012 10:36
Bydliště: Brno

Re: Kontakty iCloud, Gmail

Příspěvek od pavelprucha » 31 srp 2016 10:52

Z toho, co píšeš, mi vyplývá, že nemáš kontakty na iCloudu. V telefonu se ti zobrazují kontakty z Google účtu. Řešení může být importovat kontakty na iCloud (na PC v Google contaktech dej export všech kontaktů do formátu vCard, přihlaš se na iCloud a importuj do kontaktů), v telefonu pak vypni synchronizaci kontaktů na Google účtu. Nebudou se ti tak zobrazovat kontakty umístěné na Googlu, ale pouze na iCloudu, kde si vyselektuj co potřebuješ.
 15" MacBook Pro 8.2  iPhone X  iPad Pro 9,7"  Apple Pencil  Apple TV 4  Apple Watch Nike+ s3  AirPods 

Gwaihir
Příspěvky: 499
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Kontakty iCloud, Gmail

Příspěvek od Gwaihir » 31 srp 2016 12:48

Dík. Na iCloudu teda mám nějaké kontakty - 1413, na Googlu 1107. Spousta duplicit a neúplností. Takže je na iCloud naimportuju, bude jeich tam mraky, ale už to můžu řešit a přes PC nějak poupravovat.

Gwaihir
Příspěvky: 499
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Kontakty iCloud, Gmail

Příspěvek od Gwaihir » 31 srp 2016 12:58

Tak jo, udělal jsem to a funguje to. Jenom je opruz mazat kontakty - každý kontakt asi 3 kliky a ještě rolování kolečkem :evil:

Gwaihir
Příspěvky: 499
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Kontakty iCloud, Gmail

Příspěvek od Gwaihir » 31 srp 2016 13:04

Tak jde mazat i víc kontaktů naráz - vybrat a backspace.

Gwaihir
Příspěvky: 499
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Kontakty iCloud, Gmail

Příspěvek od Gwaihir » 25 kvě 2017 11:32

Teď jsem měl na nějakou dobu zase android telefon a už mám z5 iphone, ale pro takový vyjímečný případ by se mi hodilo mít kontakty asi jen na Google - synchronizace probíhá automaticky přes všechna zařízení, ale je tu malý problém.

V mailech se mi automaticky ukládají emailové adresy na které odpovídám - to mám nastaveno v gmailu a ušetří to nějaké trápení. Na druhou stranu to zas udělá v adresáři kontaktů na iphone neskutečný bordel. Takže když něco vyhledávám, tak tam mám desítky kontaktů, kde jsou jen maily, ev. k nim jména, ale telefonní číslo tam není. Dá se to nějak rozumně vytřídit?

Na androidu jsem ten problém nikdy neřešil, protože android umí vyhledávat čísla pomocí aplikace telfon - číselník a tam člověk nikdy nemá potřebu si vypsat kontakty začínající na třeba písmeno "P". Na iphonu je to vyhledávání prostě navíc kliknutí a není tak inteligentní.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Kontakty iCloud, Gmail

Příspěvek od Hajnejch » 25 kvě 2017 18:59

Když si vlezete do nastavení Kontakty a tam vypnout volbu Kontakty nalezené v aplikaci mail. To by nepomohlo? Měl by jste je v mailu pro pozdější potřebu ale v kontaktech by se vám samotné maily neukazovali.

Gwaihir
Příspěvky: 499
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Kontakty iCloud, Gmail

Příspěvek od Gwaihir » 28 kvě 2017 22:13

To nepomůže. Zkoušel jsem to.... jakmile zapnu google contacts, tak se objeví i ty jen mailové kontakty. Spíš jde o to, že nevím, jak s nimi správně zacházet.

Odpovědět