[VYŘEŠENO] Mac nebootuje z USB + záloha slovníků

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

[VYŘEŠENO] Mac nebootuje z USB + záloha slovníků

Příspěvek od Miro_CZ » 21 zář 2016 13:13

Zdravím,

při příležitosti vydání OS Sierra bych si rád poprvý udělal čistou instalaci systému. Všechny dokumenty jsem si zazálohoval na disk, ale nevím, kde najdu systémový slovníky pro zálohu? Mám tam různý cze - eng, thesaurus, psychologický atd. a nerad bych o ně přišel. Je nějaká možnost, jak je vyexportovat?

Případně ještě nějaký tipy co se vyplatí zálohovat?

Předem děkuji za odpověď

Druhej problém - bootování z USB:

Nedaří se mi ale nabootovat z USB :(
Včera jsem si stáhnul instalaci OS Sierra, nespustil jsem ji, dneska jsem na 32Gb USB 3.0 zkusil nahrát staženou instalaci prvně pomocí programu Install Disc Creator, napsalo to, že to proběhlo v pohodě, ale při bootování (přes Option key) mi to nabídne jenom spuštění systému z disku a USB tam není vůbec vidět. Zkusil jsem vytvořit bootovací USB ještě přes terminál, taky to proběhlo a napsalo, že je hotovo, ale bohužel stejnej výsledek. Nějaká rada, čím by to mohlo bejt a jak to donutit nabootovat z USB?
Naposledy upravil(a) Miro_CZ dne 22 zář 2016 13:51, celkem upraveno 4 x.
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha slovníků v OS X

Příspěvek od casey » 21 zář 2016 17:17

Nejlepší postup je zazálohovat komplet pomocí TimeMachine.

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: Záloha slovníků v OS X

Příspěvek od Miro_CZ » 21 zář 2016 17:41

No jo, ale to potom když udělám čistou instalaci a nahraju tam zpátky zálohu z TM, tak tam bude všechen starej bordel, ne?
Slovníky už jsem našel user/Knihovna/Dictionaries.

Nedaří se mi ale nabootovat z USB :(
Včera jsem si stáhnul instalaci OS Sierra, nespustil jsem ji, dneska jsem na 32Gb USB 3.0 zkusil nahrát staženou instalaci prvně pomocí programu Install Disc Creator, napsalo to, že to proběhlo v pohodě, ale při bootování (přes Option key) mi to nabídne jenom spuštění systému z disku a USB tam není vůbec vidět. Zkusil jsem vytvořit bootovací USB ještě přes terminál, taky to proběhlo a napsalo, že je hotovo, ale bohužel stejnej výsledek. Nějaká rada, čím by to mohlo bejt a jak to donutit nabootovat z USB?
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: Mac nebootuje z USB + záloha slovníků

Příspěvek od Miro_CZ » 22 zář 2016 13:51

Po spojení s Apple Support vyřešeno.
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: [VYŘEŠENO] Mac nebootuje z USB + záloha slovníků

Příspěvek od swenak » 22 zář 2016 13:55

Miro_CZ píše:Po spojení s Apple Support vyřešeno.
Super, díky za info, ostatním to jistě pomůže.

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: [VYŘEŠENO] Mac nebootuje z USB + záloha slovníků

Příspěvek od Miro_CZ » 22 zář 2016 14:48

Super, díky za info, ostatním to jistě pomůže.
Asi jako ja muzu rict "diky vsem za pomoc", ostatne jako vzdy posledni dobou, kdy se tady resi jen jestli koupit 5S nebo SE, ale slozitejsi dotazy se ignorujou..

Kazdopadne tady reseni ze supportu:

Pouzit recovery mod a nainstalovat z netu. Je nejspis problem s terminalem po prejmenovani systemu z OS X na macOS, kdy terminal muze nekde delat chybu pri vytvareni boot USB a oprava na to jeste zadna neni. Na cesky podpore mi posilal jeste jeden prikaz pro terminal, ale nepomohlo to. Na eng podpore vubec instalaci z USB nedoporucujou (respektive nemeli by ji udajne vubec nabizet).

Takze tohle je ve zkratce reseni ze zhruba 45 minutovyho hovoru se supportem.
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: [VYŘEŠENO] Mac nebootuje z USB + záloha slovníků

Příspěvek od swenak » 22 zář 2016 17:00

Já to chápu, ale pokud se tak budeme chovat, nepůjde o komunitu, ale o helpdesk. To, že některé problémy nemají odezvu, nemusí být ignorace. Dík za doplnění;)

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: [VYŘEŠENO] Mac nebootuje z USB + záloha slovníků

Příspěvek od Miro_CZ » 22 zář 2016 17:51

No potom ale jde o to, k čemu ta komunita vlastně slouží, když si uživatelé vzájemně neporadí ve strachu, aby se z nich nestal helpdesk..
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: [VYŘEŠENO] Mac nebootuje z USB + záloha slovníků

Příspěvek od pavliczeck » 22 zář 2016 17:54

Já si myslím, že kdyby to někdo věděl, tak ti poradí.
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

[VYŘEŠENO] Mac nebootuje z USB + záloha slovníků

Příspěvek od Honza.Mac » 22 zář 2016 18:41

Miro_CZ píše:No potom ale jde o to, k čemu ta komunita vlastně slouží, když si uživatelé vzájemně neporadí ve strachu, aby se z nich nestal helpdesk..
Já si myslím že komunita váš problém nemá a proto mlčela. Pokud mlčí déle, jak jste poznal, existuje Apple support.
A propo, on se dá macOS instalovat přes internet recovery ?
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: [VYŘEŠENO] Mac nebootuje z USB + záloha slovníků

Příspěvek od casey » 22 zář 2016 20:45

Tak ona se "komunita" zase tak úplně neodmlčela. :-) Nemám moc rád dotazy v soukromých zprávách, protože to pak tak pro ostatní může vypadat....
Viz z naší komunikace:
Re: záloha
Odesláno: dnes, 00:06
od casey

Nabootuj si přes CMD+R do Recovery módu a ono si to stáhne instalačku rovnou z netu.

lemon84
Příspěvky: 207
Registrován: 16 lis 2014 15:20

Re: [VYŘEŠENO] Mac nebootuje z USB + záloha slovníků

Příspěvek od lemon84 » 22 zář 2016 20:57

Neni to tak, ze cez internet recovery sa ti natiahne OS, ktory bol na zariadeny v case zakupenia? A az potom nasledny update cez appstore? Napriamo sa cez interner recovery /pokial som ju nemal na novom macu/ neda instalovat, ze?

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: [VYŘEŠENO] Mac nebootuje z USB + záloha slovníků

Příspěvek od Miro_CZ » 23 zář 2016 10:03

casey píše:Tak ona se "komunita" zase tak úplně neodmlčela. :-) Nemám moc rád dotazy v soukromých zprávách, protože to pak tak pro ostatní může vypadat....
Viz z naší komunikace:
Ano, potom, co tady nikdo nereagoval, tak jsem se tě zkusil zeptat na přímo a doufal, že aspoň tak se mi dostane odpovědi. Ale v tu dobu tady měl příspěvek už přes 60 přečtení a žádná odpověď.
Honza.Mac píše: Já si myslím že komunita váš problém nemá a proto mlčela. Pokud mlčí déle, jak jste poznal, existuje Apple support.
A propo, on se dá macOS instalovat přes internet recovery ?
No tak až se jednou stane, že celá "komunita" bude mít stejný problém ve stejnou dobu, tak se těším, až nám všem poradíte :D A na váš dotaz - ano, dá.
lemon84 píše:Neni to tak, ze cez internet recovery sa ti natiahne OS, ktory bol na zariadeny v case zakupenia? A az potom nasledny update cez appstore? Napriamo sa cez interner recovery /pokial som ju nemal na novom macu/ neda instalovat, ze?
Ne, není to tak. Nainstaluje to verzi, která byla naposled na Macu. Takže v týhle situaci buďto udělat recovery na Capitan a potom updatovat na Sierru a nebo obráceně - updatovat na Sierru a potom udělat recovery.
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: [VYŘEŠENO] Mac nebootuje z USB + záloha slovníků

Příspěvek od Honza.Mac » 20 lis 2016 12:20

Miro_CZ píše: Ne, není to tak. Nainstaluje to verzi, která byla naposled na Macu. Takže v týhle situaci buďto udělat recovery na Capitan a potom updatovat na Sierru a nebo obráceně - updatovat na Sierru a potom udělat recovery.
Tak se nejedná o internet recovery boot ale jen o recovery boot.
Mě se při internet recovery natáhne Lion tedy 10.7.
To jen pro upřesnění.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Odpovědět