[VYŘEŠENO] Ipad Air 2 pomalé nabíjení

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

[VYŘEŠENO] Ipad Air 2 pomalé nabíjení

Příspěvek od Miro_CZ » 20 říj 2016 10:09

Zdravim,

Posledni dobou jsem si vsiml extremne pomalyho nabijeni iPadu. Po zhruba 8 hodinach se mi nabil z 10 na 90%, pritom vsude na netu ctu, ze by se mel nabit do max 4 hodin uplne. Nabijecku mam originalni k iPadu 10W, ktera byla v baleni. Kdyz mam iPad na nabijecce a jen ho rozsvitim tak pise "nenabiji se" i pri minimalnim jasu displaye. Nevite nekdo cim by to mohlo byt? Pripadne jaka je sance neco takovyho reklamovat? Nebo co vyzkouset jeste?

Predem dekuji za rady
Naposledy upravil(a) Miro_CZ dne 20 říj 2016 20:27, celkem upraveno 1 x.
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Ipad Air 2 pomalé nabíjení

Příspěvek od tlacenka » 20 říj 2016 10:19

1) zkusil bych v jine zasuvce
2) kabel mate take originalni ?
3) zkusil bych se podivat, jestli v konektoru neni nejaka spina
4) vypnul bych vsechny aplikace na pozadi, zapnul rezim letadlo a pak dal nabijet - jede to take pomalu ?

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: Ipad Air 2 pomalé nabíjení

Příspěvek od Miro_CZ » 20 říj 2016 10:52

1) zasuvky jsem zkousel ruzny
2) kabel original, ale mam u nej USB prodluzovacku, zkusim bez ni
3) konektor je cistej
4) vyzkousim odpoledne az budu doma
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ipad Air 2 pomalé nabíjení

Příspěvek od rony » 20 říj 2016 11:03

nieco sa stalo adapteru -> vyskusat iny s vhodnymi parametrami

nieco sa stalo ipadu (baterke??) -> odskusat adapter a kabel s _inym_ ipadom.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: Ipad Air 2 pomalé nabíjení

Příspěvek od Miro_CZ » 20 říj 2016 18:33

Tak to vypadá, že je problém vyřešenej. Nabíjení jen s origo nabíječkou a kabelem a 20 -> 100% za necelé 3 hodiny. Takže očividně je problém v 1m USB prodlužovačce i když netuším proč. iPhone nabíjím normálně s prodlužovačkou a nikdy nebyl problém.
Každopádně děkuji za tipy k vyřešení :)
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Ipad Air 2 pomalé nabíjení

Příspěvek od SteveJSF » 20 říj 2016 19:25

Jen doplním vlastní zkušenost s nabíjením iPadu Air 2. Pokud nabíjím z originál nabíječky, ať už pro iPad nebo pro iPhone, je všechno OK. Pokud ten drát píchnu do neoriginalní, např. univerzální USB nabíječka z IKEA nebo USB zdířka na Power Cube, začně občas vynechávat dotek na displeji. Pro hraní her je to nepoužitelné (např. Real Racing 3, Clash of Clans). Nejsem si jistý, jestli to dělalo vždycky, ale zkrátka dělá mi to tak.

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: [VYŘEŠENO] Ipad Air 2 pomalé nabíjení

Příspěvek od Miro_CZ » 20 říj 2016 20:28

To je taky celkem zajímavý chování. Mně by zase zajímalo, proč USB prodlužovačka sebere zhruba 70% rychlosti nabíjení :?:
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: [VYŘEŠENO] Ipad Air 2 pomalé nabíjení

Příspěvek od tlacenka » 21 říj 2016 03:59

@miro_cz protoze delka, kvalita kabelu, kvalita koncovky, kvalita zpracovani, prechodovy odpor se zvetsuje, protoze je tam vice prechodovych prvku atd - proste ztrata ucinnosti / napeti
@stevejsf zalezi na napeti a proudu, jenom to, ze to ma diru dovnitr na usb neznamena, ze je to kompatibilni :)

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

[VYŘEŠENO] Ipad Air 2 pomalé nabíjení

Příspěvek od SteveJSF » 21 říj 2016 08:02

Jasně, to chápu, ale třeba nabíječka k iPhonu je slabší a nedělá to žádný problém. Přece jen ty USB nabíječky jsou svým způsobem nějaký standard, proto se taky dělají, ale evidentně u Applu není standard jako standard. (Informace o napětí a proudu samozřejmě sleduju a rozdíly vnímám, rozumím jim.)

Tím si nestěžuju, jen to uvádím jako zkušenost. Často se přesouvám z místa na místo a vozit s sebou neustále několik originál nabíječek není moc praktické. Taková USB nabíječka z IKEA se třemi konektory mi v práci pohodlně dobije několik zařízení a cenově je to fajn řešení. Tam samozřejmě na hraní není čas, takže to vynechávání dotyku přežiju a nabíjení funguje v pořádku. Na hotelu už je to pak o něčem jiném.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: [VYŘEŠENO] Ipad Air 2 pomalé nabíjení

Příspěvek od Mironet » 21 říj 2016 08:45

Trochu off-topic, ale stejně: Někdy nejde jen o nabíječky, ale i o samotné kabely. Před pár dny jsem se snažil připojit starý Kindle k Macu. Vzal jsem první mini USB kabel, co mi přišel pod ruku, kabel přece jako kabel, říkám si... Kindle se v počítači nepřihlásil jako zařízení. Zkoušel jsem několik počítačů, už jsem myslel, že je Kindle na odpis. Pak jsem na netu našel, že je potřeba použít kabel, který Amazon dodává v krabici. A vážně. Asi je tam nějaký pin navíc, nebo fakt nevím...

Uživatelský avatar
mikijoy
Příspěvky: 208
Registrován: 27 zář 2012 07:47

Re: [VYŘEŠENO] Ipad Air 2 pomalé nabíjení

Příspěvek od mikijoy » 21 říj 2016 17:34

Mironet píše:Trochu off-topic, ale stejně: Někdy nejde jen o nabíječky, ale i o samotné kabely. Před pár dny jsem se snažil připojit starý Kindle k Macu. Vzal jsem první mini USB kabel, co mi přišel pod ruku, kabel přece jako kabel, říkám si... Kindle se v počítači nepřihlásil jako zařízení. Zkoušel jsem několik počítačů, už jsem myslel, že je Kindle na odpis. Pak jsem na netu našel, že je potřeba použít kabel, který Amazon dodává v krabici. A vážně. Asi je tam nějaký pin navíc, nebo fakt nevím...
Mam podobnou zkusenost u fotaku Canon :)
... even the very wise cannot see all ends

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: [VYŘEŠENO] Ipad Air 2 pomalé nabíjení

Příspěvek od Miro_CZ » 28 říj 2016 15:04

tlacenka píše:@miro_cz protoze delka, kvalita kabelu, kvalita koncovky, kvalita zpracovani, prechodovy odpor se zvetsuje, protoze je tam vice prechodovych prvku atd - proste ztrata ucinnosti / napeti
No nemyslím si, že by jeden přechod a 1m kabelu navíc vytvořily takovej odpor, aby to ztratilo 70% účinnosti ;) Nehledě na to, že ten kabel dřív fungoval, takže se nejspíš nějak poku*vil. Včera jsem zkoušel s jinou USB prodlužovačkou a nabíjí normálně, takže ani tam není žádnej tajnej pin navíc ani nic podobnýho. Spíš mě udivuje, že první kabel, kterej odešel, je obyčejná USB prodlužovačka po roce (opatrného) používání, žádnej jinej jsem za celej svůj život nezničil :D
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

Odpovědět