Novy pracovni MBP zakladni nastaveni

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Niethalf
Příspěvky: 387
Registrován: 04 kvě 2014 09:40

Novy pracovni MBP zakladni nastaveni

Příspěvek od Niethalf » 30 říj 2016 21:04

Přeji dobrý večer,

po cca 1 roce jsem se odvážil a zajistil si pořízení MBP pro pracovní účely. Přiznám se, že jsem se toho hodně bál, hlavně všeho spojené s MS co potřebuji a nemohu změnit. Office, MS Project, Skype for buss atp.

Po dnu instalování mi hlavní věci fungují takže se dostávám k následujícímu kroku a tím je to celé nastvit tak, abych mohl jenom pracovat, ne porad neco opravovat, nastavovat atp. K tomu bych potreboval od nekoho trplělivého poradit. Proto poprosím :

1. Jak udělat zálohu celého NTB tak, aby v případě krachu systému (jako mám zaekaný capt na Imac 21) se mohl vrátit k funkcní verzi. Time machine?

2. jak je pouziva TM s MB? mám tu volbu nechat zapnutou a vzdy ve firme si pripojit disk? Nepopere se to nejak?

3. prosim nekoho kdo pouziva externi monitor klavesnici a mysaka. Jak to mate propojene? Nasel jsme dokovaci stanici, ale za 7K ? V podstate jde jenom o rozsireni portu.

4. mam Win7 na VMvare a slape to pekne. Otazku mam, jak se k tomu chovat. Mam to ne MS project. mam nechat VM bezet na pozadi jako jine apky a nestarat se o to? A nebo to pokazde vypnout jako system a pak zase pustit? Nikdy sem virtualku nemel, tak nevim.

5. Mam office 365 a dacha to dobre az na Outlook. Ted mi na Mac asi 1x do hodiny padne. Jde s tim neco delat? Na kolik je pouzitelny ten klient na mail co je primo v macu? Prijde mi to brutalne orezane... Nevim, mozna jenom pocit.

6. ve spe praci komunikuji hodne pomoci fotek a obrazku. Tzn na Ip neco vyfotim a dal? Dal ted na Macu nevim co pouzit.

Potrebuji fotku dostat z telefonu, otevrit ji v programu, ktery umi vyriznout jeji cast, pak mit moznost do fotky neco jednoducheho domalovat, napsat, oznacit atp. Ve finale potrebuji toto poslat mailem.

Cim by to na MBP mohlo jit?

Dekuji predem za Vas cas i trpelivost.
iMac 21.5-inch, Late 2013 + Magic Trackpad
taška Thule Stravan Deluxe Attache - všechno od Apple v ní nosím
iPad mini + LifeProof pouzdro
iPad mini 4 + diar pozdro
iPhone 6
iPhone 5SE
iPhone 5c
iPod nano
Apple TV
AirPort Express

Vlada2
Příspěvky: 145
Registrován: 31 črc 2012 13:43

Re: Novy pracovni MBP zakladni nastaveni

Příspěvek od Vlada2 » 30 říj 2016 21:23

Kdysi jsem resil neco podobneho jako ty. Pomohl mi jednodenni kurz zaklady macu od Petra Mary a to tak ze velmi.

1. Time machine na externi disk
2. Pokud ti dobre rozumim, tak nepopere
3. Pripojuji v praci jen zdroj a monitor, klavesnici a mys mam pak v monitoru
4. Kdyz jsem to pouzival na cad, tak jsem to mel porad pustene v pozadi a vyhradil jsem pro to 8GB Ramky
5. Office nejedu, original mail appku pouzivam k plne spokojenosti, jedine co mi na tom mailu vadi, ze pri smazani nebo archivaci zpravy to automaticky skoci na dalsi zpravu, a pokud je neprectena, tak se mi oznaci jako prectena a kdyz si toho nevsimnu (nekdo mi vola, resime neco jineho), tak na ten mail okamzite zapomenu :)
6. vyfotim na iP, pres AirDrop, nebo automatickou synchronizaci v Photo mam hned v Macu, pak otevru v aplikaci Nahled (je od zakladu nainstalovana), oriznu, dopisu co potrebuju a rovnou hazim do mailu.

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Novy pracovni MBP zakladni nastaveni

Příspěvek od pavliczeck » 30 říj 2016 21:52

Vlada2:

čím připojuješ k MBP ten monitor? Že ti to vezme USB klávesnici a myš? Já musím strčit napájení, displayport a ještě USB na propojení USB hubu monitoru s PC.

Díky
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

PatkaJR
Příspěvky: 813
Registrován: 30 bře 2014 12:49
Bydliště: Praha

Re: Novy pracovni MBP zakladni nastaveni

Příspěvek od PatkaJR » 30 říj 2016 22:45

Pavliczeck:
Podle mě to má připojeny normálně, ale mys a klávesnici má v monitoru aby měl pravé USB volný na flashku, hdd, atd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Macbook Air 2014, 4GB RAM, 128GB SSD, i5 - macOS Sierra
Apple iPhone 6S Plus 16GB - iOS 10
iPhone 4 16GB White - iOS 7.1.2
Beats SOLO 2 Wireless
🔜Apple Watch Gold

Křemíkové nebe:
iPad 2 16GB
iPhone 5 16GB

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Novy pracovni MBP zakladni nastaveni

Příspěvek od rony » 30 říj 2016 22:59

1. zapnes k svojmu externemu disku ™, nemusis ho stale nosit, zalohy si urobi, ked bude pripojeny, idealne k docku.

2. musi byt stale zapnuta ta volba. nevadi ak ten disk kam sa uklada nie je dostupny.

3. ja mam dock od belkin, k nemu mam pripojene vsetko, externy monitor a hardisk. kb a mys mam bt, takze nepripajam nikam

6. v iphone zapni photostream, to iste v nastaveni macu. rovno to uvidis v aplikacii Photos. dokonca v dialogoch na vyber suborov mozes prepnut na photostream takze je to transparentne, pohodlne...
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Vlada2
Příspěvky: 145
Registrován: 31 črc 2012 13:43

Re: Novy pracovni MBP zakladni nastaveni

Příspěvek od Vlada2 » 31 říj 2016 09:52

pavliczeck píše:Vlada2:

čím připojuješ k MBP ten monitor? Že ti to vezme USB klávesnici a myš? Já musím strčit napájení, displayport a ještě USB na propojení USB hubu monitoru s PC.

Díky
připojuju přes usb, pardon, to jsem nenapsal. Takže USB, napájení, a jeden Thunderbolt
Pokud by byl někde z okolí, klidně se stav, ukážu.

Niethalf
Příspěvky: 387
Registrován: 04 kvě 2014 09:40

Re: Novy pracovni MBP zakladni nastaveni

Příspěvek od Niethalf » 31 říj 2016 10:07

Dobrý den,

díky moc všem za odpovědi. Pročetl jsem to a jsem nadmíru spokojen. Zbývají mí dvě otázky.

- ta dokovací stanice, existuje nejaka levnejsi alternativa nez 7K.
- pad Outlook setkal se s tim nekdo

- Jedna novinka :) mam headset na telco Sennheiser https://www.google.cz/#q=Sennheiser+CC+520+

Pustim Skype pro firmy, a druha strana me paradne slysi a ja ji. Pruser je v tom ze pres MBP :) Sluchatka vubec nic. Nastaveni predvolby je tam nastaveno Sennheiser. Kdyz vytahnu usb, prepne se na mac, kdyz dam headset prepne se na nej. Problem je, ze to porad vyuziva MPB. Headset nefunguje.

Co s tim? je nato nejakej figl?

Dekuji vsem, hezdy pracovni den
iMac 21.5-inch, Late 2013 + Magic Trackpad
taška Thule Stravan Deluxe Attache - všechno od Apple v ní nosím
iPad mini + LifeProof pouzdro
iPad mini 4 + diar pozdro
iPhone 6
iPhone 5SE
iPhone 5c
iPod nano
Apple TV
AirPort Express

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Novy pracovni MBP zakladni nastaveni

Příspěvek od rony » 31 říj 2016 14:52

dock stoji za to ak zvladne thunderbolt, aby ti stacilo k macbooku pripojit jediny kabel. ostatne "docky" su len "lepsie" USB huby.

http://www.belkin.com/us/p/P-F4U085/
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Vlada2
Příspěvky: 145
Registrován: 31 črc 2012 13:43

Re: Novy pracovni MBP zakladni nastaveni

Příspěvek od Vlada2 » 31 říj 2016 15:43

S dockama na maca je obecne problem, ja pouzivam tohle - je to proste jen mechanicka spojka konektoru, kabely neplandaj.
http://www.thingiverse.com/thing:221478

wallys
Příspěvky: 15
Registrován: 25 říj 2015 13:50
Bydliště: Praha

Re: Novy pracovni MBP zakladni nastaveni

Příspěvek od wallys » 31 říj 2016 16:23

Nedávno jsem řešil do práce taky Office 365 resp. outlook a zatím mi jede dobře, až na pár drobností co oproti win. nemají.. Takže bych zkusil reinstall.
Niethalf píše:Dobrý den,

díky moc všem za odpovědi. Pročetl jsem to a jsem nadmíru spokojen. Zbývají mí dvě otázky.

- ta dokovací stanice, existuje nejaka levnejsi alternativa nez 7K.
- pad Outlook setkal se s tim nekdo

- Jedna novinka :) mam headset na telco Sennheiser https://www.google.cz/#q=Sennheiser+CC+520+

Pustim Skype pro firmy, a druha strana me paradne slysi a ja ji. Pruser je v tom ze pres MBP :) Sluchatka vubec nic. Nastaveni predvolby je tam nastaveno Sennheiser. Kdyz vytahnu usb, prepne se na mac, kdyz dam headset prepne se na nej. Problem je, ze to porad vyuziva MPB. Headset nefunguje.

Co s tim? je nato nejakej figl?

Dekuji vsem, hezdy pracovni den
iWatch series 2/SpaceGray
iPhone 8plus/64Gb/SpaceGray
Macbook Air/8gb/128gb/Silver

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Novy pracovni MBP zakladni nastaveni

Příspěvek od pavliczeck » 31 říj 2016 22:25

PatkaJR:

Samozřejmě, že klávesnici dá do monitoru a myš případně taky, ale aby USB v monitoru fungovalo, musí být připojené k notebooku.

Vlada2:

Děkuji za doplnění informace, já jsem totiž taky z počátku myslel, že mi bude stačit nabíječka a monitor přes Thunderbolt a nakonec jsem musel koupit ještě USB pro spojení monitoru s notebookem. On totiž v monitoru je jenom HUB. Proto jsem se divil, že to někdo zmáknul bez toho :)
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Odpovědět