Nejde pripojiť NTFS disk

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
PIN
Příspěvky: 228
Registrován: 14 dub 2014 19:57

Nejde pripojiť NTFS disk

Příspěvek od PIN » 09 lis 2016 15:17

Zdravím,
cez usb 3 som pripojil k mac mini 1 TB Seagate disk naformátovaný na NTFS (nie je môj). Vždy mi tieto disky pripojiť išli a hoci na ne nešlo zapisovať, čítanie bolo v pohode.
Teraz sa mi disk vôbec neukázal, ako by ani nebol zasunutý do usb. Neviete poradiť čo s tým? Nešlo to ani po reštarte.

PS: Mal som nainštalovaný paragon trial verziu, ktorú som už odstránil. Nemôže to robiť nejakú šarapatu, pretože aj po odinštalovaní mi to ponúklo upgrade ako keby tam program stále bol. Tak som zase všetky stopy po ňom poostraňoval, ale NTFS nejde.

Ď.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde pripojiť NTFS disk

Příspěvek od casey » 09 lis 2016 15:32

Disková utilita ho vidí?

Uživatelský avatar
PIN
Příspěvky: 228
Registrován: 14 dub 2014 19:57

Re: Nejde pripojiť NTFS disk

Příspěvek od PIN » 09 lis 2016 15:44

Je to zaujímavé, ale utilita ho vidí (obr.) Mýli ma trochu to: spustiteľné nie
Přílohy
Snímka obrazovky 2016-11-09 o 15.40.50.png

Uživatelský avatar
PIN
Příspěvky: 228
Registrován: 14 dub 2014 19:57

Re: Nejde pripojiť NTFS disk

Příspěvek od PIN » 17 lis 2016 21:11

Casey, žiadny nápad čo s tým?

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Nejde pripojiť NTFS disk

Příspěvek od tlacenka » 17 lis 2016 21:49

co si pamatuji, tak seagate daval paragon...
co ho zkusit nainstalovat od nich ?
http://www.seagate.com/au/en/support/do ... master-dl/

Uživatelský avatar
PIN
Příspěvky: 228
Registrován: 14 dub 2014 19:57

Re: Nejde pripojiť NTFS disk

Příspěvek od PIN » 17 lis 2016 21:56

Pravda, daroval,
mám ju, ale je to verzia ktorá na sierre nešlape. Problém je v tom, že ja ten disk vôbec nevidím resp. nedokážem ho čítať. S paragonom by som mal dokázať aj zápis.
Ď.

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Nejde pripojiť NTFS disk

Příspěvek od Zeggjk » 18 lis 2016 18:16

Co disk připojit k PC s WIN a spustit kontrolu disku ?
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde pripojiť NTFS disk

Příspěvek od Alisczech » 19 lis 2016 11:18

Osobně tohle mám vyřešené právě koupenou verzí Paragon NTFS a je po starostech. Zas taková investice to není
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

LOLda
Příspěvky: 98
Registrován: 24 lis 2012 22:26

Re: Nejde pripojiť NTFS disk

Příspěvek od LOLda » 21 lis 2016 15:17

Já jsem to vyřešil TUXERA NTFS ale ta je také placená a stojí asi přibližně stejně jako Paragon NTFS

whitenoise
Příspěvky: 82
Registrován: 01 srp 2012 22:03
Bydliště: Praha

Re: Nejde pripojiť NTFS disk

Příspěvek od whitenoise » 25 lis 2016 08:48

Disk byl pravděpodobně nesprávně odpojen, prostě jen odpojen bez bezpečného vysunutí, ať už úmyslně nebo neúmyslně, stala se z něj takzvaná "unclean volume". Tuxera a nejspíš i Paragon tohle umí obejít a disk připojit. To téměř vždy trvá déle než normální připojení "zdravého" NTFS disku (na Windows to taky trvá nepatrně déle, ale tam je podpora NTFS samosebou celkově rychlejší a není to tak znatelné). Základní podpora NTFS co je v MacOS si s tím bohužel neporadí. Taky bych doporučil následně provést kontrolu a opravu disku, jinak se problém bude opakovat vždy po opětovném připojení.

Tuxera NTFS jsem si koupil jednou před 8 lety a dodnes ta licence platí, u Paragonu se tuším platí za upgrady, které jsou většinou potřeba s novou verzí systému, Tuxera tedy vyjde dlouhodobě levněji. Jen doplním, že Seagate dával k některým externím diskům speciální licenci na Paragon, viz http://knowledge.seagate.com/articles/e ... uage=en_US , platilo to i pro ostatní značky z portfolia Seagate, jmenovitě třeba Samsung.

Uživatelský avatar
PIN
Příspěvky: 228
Registrován: 14 dub 2014 19:57

Re: Nejde pripojiť NTFS disk

Příspěvek od PIN » 25 lis 2016 16:06

Whitenoise dík za odpoveď, konečne viem na čom som. Už som sa rozhodol kúpiť Tuxera.

PS. Keďže si s tým mac sám neporadí, pomôže len preformátovanie toho disku? Ď.

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Nejde pripojiť NTFS disk

Příspěvek od MICKI2701000 » 25 lis 2016 16:51

Premyslim tez nad tuxerou par lidi mi rikalo, ze je ale udajne mene spolehlivejsi nez ntfs, ze jim bud mizeli resp. se prerusoval zapis.
Jinak ten ntfs co je od otho Seagate program pozna ze sem nepripojil Seagate disk? Predpokladam, ze je to asi jen na nove a ze to nepude na starsi disky co?
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

whitenoise
Příspěvky: 82
Registrován: 01 srp 2012 22:03
Bydliště: Praha

Re: Nejde pripojiť NTFS disk

Příspěvek od whitenoise » 25 lis 2016 17:05

PIN
Tuxera si nainstaluje svojí diskovou utilitu Tuxera Disk Manager do složky Aplikací (dříve to šlo dělat skrze Disk Utility v MacOS, od El Captainu jsou však zakázána rozšíření třetích stran). Zkusil bych v ní disk opravit. Celou dobu ale operujeme s tím, že disk je fyzicky v pořádku a není tedy vadný a byl jen nekorektně odpojen, tahle možnost tady ale pořád je. Mac si s tím teď už poradí, když má doinstalovanou podporu NTFS skrze tu Tuxeru.

MICKI2701000
ten Paragon od Seagate to nepozná, ale licence externí Seagate disk vyžaduje (v podstatě ty z řad co mají v seznamu co jsem linkoval). Pokud jej budete používat, tak jej používáte nelegálně, to už si můžete rovnou vytorrentit tu Tuxeru nebo Paragon, žejo... Tuxera NTFS je podle všeho stejně spolehlivá jako Paragon (ten co dodává Seagate není plnohodnotný, jen umožnuje na NTFS zapisovat, ale už ne třeba dobře opravit špatně odpojený disk atp). Za 8 let používání jsem s Tuxerou neměl jediný problém, dokonce i s pozměněnou Disk Utility v El Captainu se poprali velice rychle.
Ani jedno řešení nemůže být 100% spolehlivé jako nativní podpora ve Windows, jelikož NTFS vlastní Microsoft a je tedy nutné přistoupit k reverznímu inženýrství bez toho aby bylo nějak přímo narušeno vlastnictví NTFS Microsoftem (jak to dělají mi není známo). Mizení dat při přerušení zápisu je technicky svym způsobem vlastnost NTFS, které zapisuje se zpožděním. Uživatelé Windows znají tu situaci, kdy se soubor zdá zkopírovaný (dialog kopírování zahlásil hotovo) ale na pozadí se vše stále kopíruje a pokud tedy dojde k ručnímu odpojení disku, tak je jasné, že se celý soubor nezkopíruje (a flashdisk na prezentaci je pak prázdný).

Odpovědět