Klávesnice

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Quew
Příspěvky: 1
Registrován: 04 led 2013 08:23

Klávesnice

Příspěvek od Quew » 04 led 2013 08:29

Zdravím,

právě jsem přemigroval z Windows na Mac... Mám ale problém.

Programuji a z Win jsem zvyklý na klávesové zkratky jako levý Alt + B,N,F,G,V,C -> {,},[,],&,@...
Potřeboval bych vytvořit tyto zkratky i pro Mac. Ano, vím že je najdu na zkratkách alt + 2,3,4,5,6,7,8,9,0,ú a ) atd. Ale radši bych zase ty windowsácký.


Předem děkuji za odpovědi.
Quew

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Klávesnice

Příspěvek od tlacenka » 04 led 2013 08:50

no tak varianta A je pouzivat ty zkratky s pomoci alt, protoze tak je to udelane na macku - pokud budete pouzivat pouze mac, je pro vas z dlouhodobeho hlediska lepsi naucit se to takto...
varianta B je napriklad keyboard maestro, kde si muzete nadefinovat co se stane, kdyz zmacknete urcitou kombinaci klaves, jake znaky to dosadi ...a nejen to... (ale je to placena aplikace), pripadne ukulele http://scripts.sil.org/cms/scripts/page ... id=Ukelele

Odpovědět