Foto knižnica a jej nastavenie

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
heroe
Příspěvky: 2
Registrován: 21 lis 2016 17:12

Foto knižnica a jej nastavenie

Příspěvek od heroe » 21 lis 2016 17:35

Ahojte,

mám takú otázku a nikde sa neviem dopracovať k odpovedi, prave som si zadovažil iMac a tak sa trošku pasujem s jeho nastaveniami a vlastne systémom fungovania.

Ide mi o toto:
1. Mám asi 200 GB fotiek z foťáka, ktoré chcem mať na iMacu niekde pokope (aplikácia Fotky). Keď ich tam naimportujem tak pokiaľ mám aktívnu iClou foto knižnicu tak mi ich uplodne na iCloud (mne konkretne nie lebo mam len free 5GB, ale aj keby tak toto nechcem)? Správne som pochopil že akékoľvek fotky proste budú tlačené na ten iCloud?

2. Samozrejme chcem aby sa mi fotky čo odfotím na iPhone importovali do Fotiek na iMac, ale bez iCloud to nepôjde, resp. mohlo by to ísť cez My photo stream, ale k tomu som sa zas dočítal že tam sú fotky len 30 dní a potom idú papá a teda neviem či mi zostanú stiahnuté v iMacu alebo nie.

3. Samozrejme toto zdielanie chcem aby fungovalo iba jedným smerom, a teda z iPhonu na iMac, nechcem aby mi sťahovalo fotky z iMacu do iPhonu (keďže si tam budem pridávať aj fotky z foťáku a iných zariadení).

4. Keďže sme v domácnosti dvaja, ale iMac nám stačí jeden, vytvoril som dva účty ktoré zdieľajú jednu iTunes knižnicu (to je momentálne nepodstatné) a chcel by som to isté urobiť aj s Foto knižnicou, ALE manželka má aj iPhone aj iPad medzi ktorými chcem aby fotky bežali napríklad aj na iCloud foto knižnici (tam mi to vyhovuje, ten storage nie je taký malý a chcem aby boli v oboch zariadeniach rovnaké fotky), ale zas chcem aby sa tieto fotky ukladali do spoločnej knižnice v iMac, samozrejme nechcem aby fotky z knižnice v iMacu išli do manželkinho iPhonu/iPadu.

5. Viem to nejako vyriešiť aby to fungovalo pohodlne? (bez káblov a automaticky) Napadlo ma iTunes cez wifi sync (to ma napadlo teraz ako to píšem). Ale to by fungovlao len na domacej wifine a neviem presne ako funguje synchronizácia fotiek v iTunes.....(na Win mašine som to sťahovalnormálne cez kábel.....)

Za odpoveď ďakujem a vopred sa ospravedlňujem za moje prípadné medzery vo vedomostiach, používateľom macOS som ešte len 3 deň.

kadli
Příspěvky: 46
Registrován: 11 čer 2014 21:26

Re: Foto knižnica a jej nastavenie

Příspěvek od kadli » 21 lis 2016 20:51

1. Defaultně ti to bude nahrávat vše na iCloud. V předvolbách jde vypnout fotoknihovna na iCloudu, ale photostream ti může fungovat dál. Nahrál bych je do fotek, protřídil a potom zapnul iCloud s příslušnym tarifem

2. Photostream ti fungovat bude, importuj si je a nesmažou se ti

3. Mělo by to fungovat jen z iphonu do Macu, doporučuju vyzkoušet na pár fotkách

4. Nejsem si jistej, jeslti tohle půjde, budeš muset vyskoušet

5. Nejednodušší je mít všechno na iCloudu a zaplatit si 200 gb tarif a případně fotky trochu promazat. Nebudeš řešit synchronizace a všechny fotky budeš mít dostupný

Doporučuju vyzkoušet na části knihovny (a vše zazálohovat předtim na externí disk mimo pc) jak vše funguje, pohrát si s nastavením. Na iOS zařízeních vymaž všechny fotky a udělej to jen z macu. Jinak to umí bejt pěknej ojeb, takže hezky start z čistýho bude nejlepší.

Odpovědět