Pracovní život s iPadem

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
xcmaniax
Příspěvky: 9
Registrován: 29 lis 2016 08:27

Pracovní život s iPadem

Příspěvek od xcmaniax » 12 pro 2016 10:23

Zdravím všechny. Lámu si hlavu s tím, zda by mi iPad v práci pomohl nebo byl jen přítěží. V podstatě potřebuji prohlížet a editovat office soubory, prohlížet pdf a dwg. Firma mě umí vybavit, stejně jako na iPhonu, zabezpečeným software air watch (což je tedy zlo, ale není jiné cesty), takže mail, kalendář atd. je vyřešený a nějak to funguje. Na sdílený disk, tak abych mohl do naší adresářové struktury se nejspíš nedostanu, nebo jsem to zatím neřešil. Nejednalo by se samozřejmě o hlavní nástroj, mám normálně NTB s WIN, ale spíš support na porady a jednání nebo nějaké cesty a nahrazení běžně rukou psané agendy a poznánek. Zatím jsem nepřišel na jinou cestu, než použít některou z cloud služeb (mám OneDrive a Office 365), tam si potřebná data nahrát a zpřístupnit offline. Tím ale samozřejmě poruším všechny zásady korporátního zabezpeční dat.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Pracovní život s iPadem

Příspěvek od tlacenka » 12 pro 2016 10:35

sam jste si odpovedel
[quote="xcmaniax".... Tím ale samozřejmě poruším všechny zásady korporátního zabezpeční dat.[/quote]
= nevhodny, nepouzitelny
support na porady se jmenuje tablet s perem a windows,coz vyresi vas problem naprosto elegantne a korporatne

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Pracovní život s iPadem

Příspěvek od Honza.Mac » 12 pro 2016 11:16

Když se chce všechno jde ..
Ad dwg) Autodesk má app pro iOS
Ad Office) File Explorer Pro + Office iOS app používám pro přístup na Windows share.
Ad mail) Outlook for iOS nemám problém, admini povolili připojení mého iPad Air2 do podnikové sítě, když nejsem na síti řeším to Cisco AnyConnect připojením.
Ad jiné app) RDP, VNC, SSH a.j. řeší aplikace pro iOS, je jich plný App Store ...
Takže za mě, iPad Air2 mi nahradil můj MBPro.
Pro prezentace nosím redukce lighting to vga a lighting to hdmi ...
Plno věcí řeší také Citrix Receiver pro iOS ... ;-)
Ale neuvedl jste jestli Citrix máte v práci nasazený ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

xcmaniax
Příspěvky: 9
Registrován: 29 lis 2016 08:27

Re: Pracovní život s iPadem

Příspěvek od xcmaniax » 12 pro 2016 11:25

Díky za odpověď, něco takového jsem potřeboval:-) Citrix máme. Půjdu za adminama, ale moc si od toho neslibuju, vzhledem k tomu, že jsme nasadili Air Watch... (před tím Good a ještě dobíhá BlackBerry...)

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Pracovní život s iPadem

Příspěvek od mberdych » 12 pro 2016 11:40

Jen dodám, Citrix má mys, která funguje na iPadu s jejich aplikaci a můžete tedy pracovat před Citrix "plnohodnotne".

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Pracovní život s iPadem

Příspěvek od Honza.Mac » 12 pro 2016 12:30

xcmaniax píše:Díky za odpověď, něco takového jsem potřeboval:-) Citrix máme. Půjdu za adminama, ale moc si od toho neslibuju, vzhledem k tomu, že jsme nasadili Air Watch... (před tím Good a ještě dobíhá BlackBerry...)
Pokud dostanete iPad do firemní sítě pak lze vše a i když není ve firemní síti tak to lze s určitými zkušenostmi a znalostmi také provozovat, hlavně Citrix a Cisco AnyConnect provozuji tam kde "není" iOS zařízení adminy podporováno.
Druhým krokem je výběr aplikací a třetím je dokoupení "prezentačního" hardware v podobě redukcí ...
Pokud si toto vše dáte k sobě a bude-li vůle u adminů tak máte vyhráno ...
No a pokud vůle není, tak lze z user domain certifikátu vyextrahovat vše potřebné, cestu k Citrix aplikacím a serveru nalézt ve Windows registrech a pokud je podporováno Cisco AnyConnect tak si VPN připojení nastavíte sám, to samé platí pro Citrix profil a jak jste jednou v síti přes VPN lze nastavit v Outlook for iOS i exchange účet ... ;-)
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

xcmaniax
Příspěvky: 9
Registrován: 29 lis 2016 08:27

Re: Pracovní život s iPadem

Příspěvek od xcmaniax » 12 pro 2016 13:10

Tak jo, vypadá to, že nic není ztraceno:-D Díky!

Odpovědět