iTunes knihovna na Windows Server a její sdílení po síti

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

iTunes knihovna na Windows Server a její sdílení po síti

Příspěvek od Sandra » 16 pro 2016 00:02

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli byste mi někdo dokázal poradit. Máme doma home server s Windows Home Server 2011, slouží jako úložiště filmů a seriálů, jako print server a torrent klient. A zajímalo by mě, jestli by mohl sloužit i jako iTunes server, tedy že by iTunes knihovna byla na Win serveru a po síti by se sdílela na Macy (můj primární Mac je MBP 2016 13" a 256 GB SSD je dost hraniční kapacita, tak přemýšlím, jak ušetřit trochu místa). Je potřeba, aby to na Win serveru běželo jako služba bez nutnosti přihlášeného uživatele a současně aby bylo možné z toho synchronizovat hudbu do iPhonu, což by ale probíhalo na MacBooku. Je to vůbec možné takhle řešit? Mít knihovnu na serveru, iPhone synchronizovat na MacBooku a současně synchronizovat sdílenou knihovnu? A pokud ano, poradíte, prosím, jak? Děkuji.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: iTunes knihovna na Windows Server a její sdílení po síti

Příspěvek od MichalM.Mac » 16 pro 2016 00:12

Řešení 1 - automount
Win server bude poskytovat pouze soubory přes SMB. Na Macu se automountem definuje složka, kde bude share přimontovaný.
Z pohledu iTunes na Macu budou písničky "lokální". Každý Mac bude mít vlastní knihovnu a bude si udržovat např. vlastní počet přehrání písničky

Řešení 2 - rozjet na Win toto http://ejurgensen.github.io/forked-daapd/ nebo něco podobného
Netušim, nakolik by to bylo pracné (či vůbec možné).
Na Macích by se v iTunes objevila sdílená knihovna. iOS zařízení se však nepřipojí (ty musí mít home sharing).

Řešení 3 - na Win je přihlášený uživatel, který má puštěnou aplikaci iTunes a zapnutý Home Sharing (vyžaduje Apple ID).
Knihovna je dostupná v iTunes po síti na Macích, ale rovněž je možné se k ní dostat i z iOS zařízení.

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: iTunes knihovna na Windows Server a její sdílení po síti

Příspěvek od Sandra » 16 pro 2016 00:18

Chápu a děkuji a s dovolením se vyjádřím.

Řešení 1. není od Sierry možné, protože Sierra kdoví proč vyžaduje ruční zadání přihlašovacích údajů i přesto, že jsou uloženy v klíčence. Navíc primární je MacBook, který cestuje a mimo domov by to hlásilo chybu.

Řešení 2. podívám se, co to vůbec je, při rychlém pohledu mi to nic neříká. edit: obávám se, že to je jen pro Linux.

Řešení 3. by asi bylo nejzajímavější, ale je tam problém ten přihlášený uživatel, který vlastně není. Tedy, uživatel tam samozřejmě je, ale je to server, takže 99% času není uživatel přihlášený. Řešením by bylo, kdyby iTunes mohlo běžet jako služba (s těmi dalšími věcmi). Mimochodem, když budu synchronizovat iPhone s iTunes, které mají hudební knihovnu přes Home Sharing, je možné tuto sdílenou knihovnu dostat do iPhonu? Prostě jestli se tato sdílená knihovna může chovat jako lokální.

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: iTunes knihovna na Windows Server a její sdílení po síti

Příspěvek od MichalM.Mac » 16 pro 2016 09:40

1. Automount vůbec klíčenku neřeší. Tam se buď počítá s public přístupem nebo se heslo napíše do konfiguračního souboru. Jinak popsaný problém je imho chyba, která se projevuje u tebe. Ne žádané chování. Jediný problém s nepřipojeným share (MB mimo barák) bude imho jen v iTunes, které si budou stěžovat, že jim chybí písnička.

Automount už jsem tu na fóru někomu vysvětloval. Najdi si.

2. Nevim. Google. Jinak starý typ iTunes sharing funguje pouze a jen na streamování hudby. Do iPhonu připojenému k MacBooku tu hudbu dostupnou z Windows serveru nedostanu.

3. Mezi dvěma iTunes v Home Sharing lze kopírovat přímo v programu hudbu. Hudbu požadovanou do iPhonu by vždy bylo nutné takto zkopírovat do kompu, se kterým se iPhone synchronizuje.

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: iTunes knihovna na Windows Server a její sdílení po síti

Příspěvek od Sandra » 16 pro 2016 16:51

1. Automount je něco jiného než přidat připojení disku do "Přihlášení" v Nastavení? Jinak není to jen chyba u mě, je toho plný internet a podle Apple je to posílení bezpečnosti (což je samozřejmě nesmysl, když jsou přihlašovací údaje uložené v klíčence).

3. Hmmm, takže to stejně není řešení, nejdřív hudbu zkopírovat a pak teprve synchronizovat. Po smazání hudby z MBP se stejně při první synchronizaci z iP zase vymaže, takže to neřeší můj problém.

Obávám se, že asi řešení není, resp. je, mít prostě hudbu na malém disku v MBP a velký disk v serveru bude prázdný. Dá se někam do Apple poslat návrh na vylepšení? Pokud by se tím tedy vůbec zabývali...

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: iTunes knihovna na Windows Server a její sdílení po síti

Příspěvek od MichalM.Mac » 16 pro 2016 17:30

1. Zcela.
Více čtení v manuálových stránkách nebo v tom vlákně, kde jsme to tu řešili.

Kód: Vybrat vše

man automount
man auto_master 
Po smazání hudby z MBP se stejně při první synchronizaci z iP zase vymaže, takže to neřeší můj problém.
Pokud zapneš v iTunes pro iPhone Manually manages music and videos, tak nepřijdeš. Pak se to nechová jako sync, ale dělá se drag&drop věcí na iPhone. Nicméně stále lze dělat jen z jednoho počítače.

Na psaní Applu je tu http://www.apple.com/feedback/ a http://bugreport.apple.com

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: iTunes knihovna na Windows Server a její sdílení po síti

Příspěvek od Sandra » 16 pro 2016 17:45

No, to je příliš složité, ale děkuji.

Aha, to by asi šlo. Z více Maců synchronizovat iPhone nechci, stačí mi z jednoho, takže kdyby to šlo takhle, bylo by to prima.

Za odkazy děkuji.

Odpovědět