Mac App Store - Jaký je jeho význam?

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Gooo
Příspěvky: 76
Registrován: 05 úno 2013 13:35

Mac App Store - Jaký je jeho význam?

Příspěvek od Gooo » 07 led 2017 11:57

Zdravím

Jaký přesně je význam AppStore? Neuvědomuji si, že bych někdy na AppStore našel nějakou aplikaci, kterou potřebuji. Nyní jsem opět zkusil vyhledat několik programů a ani jeden nebyl nalezen, takže instalovat musím klasicky stáhnutím z webu autora.

Chápu, že v AppStore budou jen ty aplikace, které tam autor dá a asi ne všechny tam dávají, ale ta úspěšnost, že tam něco najdu, je skutečně pro mě velmi nízká.

Proč tento dotaz? Kdysi jsem si zkoušel instalovat i distribuce linuxu a musel jsem mimo jiné přidávat repozitáře, tak mě jen napadlo, jestli i zde nemusím ještě něco nastavovat?

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Mac App Store - Jaký je jeho význam?

Příspěvek od MichalM.Mac » 07 led 2017 12:00

Mac App Store (MAS)...
Existuje pro to výstižné slovo. Ghosttown.
V podstatě je to pokus Applu přenést na Mac něco, co funguje na iOS (kde to jinak ani fungovat nemůže).
Jenže MAS je extrémně zanedbaná služba a existuje řada nevýhod pro vývojáře i uživatele.
Spousta známých vývojářů se už na MAS vykašlala.

Gooo
Příspěvky: 76
Registrován: 05 úno 2013 13:35

Re: Mac App Store - Jaký je jeho význam?

Příspěvek od Gooo » 07 led 2017 12:14

Děkuji. Jak jsem říkal, myslel jsem, že mám někde něco špatně nastaveno, takže aspoň vím, že je to takto OK.

Hezký den

Odpovědět