Kontrola stavu externích HDD

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, emkei, RadimSvidrnoch, Renik, Streeter, MichalM.Mac

Kontrola stavu externích HDD

Příspěvekod Gooo » 07 led 2017 12:09

Dobrý den

V síti mám MacMini, který slouží jako NAS server a jsou v něm připojeny externí HDD v USB portech. Bohužel, musel jsem přesunout celou sestavu MM a HDD na jiné místo, aby na ně nedosáhly děti. Bohužel, při tomto přestavování mi dva disky spadly z cca dvoumetrové výšky na zem. Oba disky byly vypnuté, takže hlavičky byly snad zaparkované, ale asi to pro ně nebylo příjemné.

Po připojení se oba disky tváří jako OK a čtu a zapisuji. Rád bych ale provedl nějakou kontrolu disků, zda jsou OK, nebo je někde problém. V diskové utilitě je ikona záchrana, kterou jsem spustil. Po cca jedné sekundě mi vyskočí okno, že záchrana byla provedena a že je vše OK, což mi na nějakou kontrolu nepřipadá moc dlouho.

Poradíte mi postup, jak zkontrolovat stav externích HDD?
Gooo
 
Příspěvky: 73
Registrován: 05 úno 2013 13:35
Poděkoval: 7 x
Poděkovali mu: 0 x


Re: Kontrola stavu externích HDD

Příspěvekod casey » 07 led 2017 13:06

Uživatelský avatar
casey
 
Příspěvky: 3039
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Poděkoval: 2 x
Poděkovali mu: 236 x


Zpět na Pomoc Apple začátečníkům