Externí HDD - Nejde naformátovat

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Gooo
Příspěvky: 76
Registrován: 05 úno 2013 13:35

Externí HDD - Nejde naformátovat

Příspěvek od Gooo » 12 led 2017 16:22

Zdravím

V MacMini mám v USB portech napojené dva externí HDD (dosahuji tím znatelně vyšší rychlosti, než s levným NAS). Nyní se pokouším udělat jakési zrcadlení těchto dvou HDD (oba jsou 2TB), ale i za použití aplikace se mi to nedaří. Rozhodl jsem se jeden z disků úplně smazat, nově na něj nahrát obsah druhého disku a až následně spustit SW pro synchronizaci.

V diskové utilitě disky vidím, vyberu ten, který chci naformátovat, zvolím "Smazat" a po potvrzení začne proces. Ten se bohužel hned ukončí bez úspěchu s tím, že proces selhal.

Vím, že jsem tento disk kdysi v Macu formátoval a šlo to, takže dělám něco blbě. Netušíte co?

Obrázek

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Externí HDD - Nejde naformátovat

Příspěvek od Honza.Mac » 12 led 2017 16:32

Miniho uspáváte ?
Jak se disk chová pokud jej odpojíte a připojíte ? Klidně i násilím tedy vytažením z usb portu ...
Jak se disk chová když ho připojíte do jiného usb portu ?
Zkusil jste miniho zrestartovat ?
Formátujete disk na úrovni zařízení nebo oddílu ?
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Gooo
Příspěvky: 76
Registrován: 05 úno 2013 13:35

Re: Externí HDD - Nejde naformátovat

Příspěvek od Gooo » 12 led 2017 16:52

Omlouvám se. Problém je vyřešen restartem MM.

Pokoušel jsem se o smazání už včera, ale nyní mi došlo, že jsem jej nevypínal. Normálně jede nonstop a nevypínám jej vůbec, tedy mi to nedošlo a já pořád hledal nějaký alternativní SW k diskové utilitě.

Děkuji za tip

jay
Příspěvky: 1
Registrován: 05 úno 2018 20:43

Re: Externí HDD - Nejde naformátovat

Příspěvek od jay » 05 úno 2018 20:46

Dobry den, mam uplne stejny problem, ale snazim se smazat-naformatovat interní disk a hlasí mi to presne stejnou chybu. prosím o radu, co s tim..taky jsem pc pouze uspavala, ale posledních par dni byl vypnut i z elektriky.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Externí HDD - Nejde naformátovat

Příspěvek od ra3662 » 05 úno 2018 21:48

jay píše:Dobry den, mam uplne stejny problem, ale snazim se smazat-naformatovat interní disk a hlasí mi to presne stejnou chybu. prosím o radu, co s tim..taky jsem pc pouze uspavala, ale posledních par dni byl vypnut i z elektriky.
Bylo provedeno to co je psáno výše?
Na jaký formát a na jaké HW a SW?

Odpovědět