Mac a externi monitor s podporou pouze pro OS Windows

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
dex
Příspěvky: 2
Registrován: 12 led 2017 16:48

Mac a externi monitor s podporou pouze pro OS Windows

Příspěvek od dex » 13 led 2017 20:21

Ahojte, predem diky za odpoved/radu cerstvemu zbehovi z OS Windows :P

Mam novy MACmini, koupil jsem si externi monitor, ktery vyhovuje mym potrebam, pripojeni pres HDMI.
Monitor je konkretne HP E240c, 24" IPS, 1920x1080, 7ms, D-Sub, HDMI, DP, webkamera, mikrofon, audio.

Mam problem, funguje mi pouze audio, nefunguje mikrofon a webkamera. Oficialni ovladace na CD HP a webu HP jsou pouze pro Win, google mi nic pro MAC nenasel. Web HP ovladace:
http://h20566.www2.hp.com/hpsc/swd/publ ... wLangOid=8

Budu moc vdecny za jakoukoliv radu, "klikaci helpdesk HP" ve stylu pomoz si sam je na 2 veci, pred vracenim zbozi to tedy zkousim zde :cry:

dex
Příspěvky: 2
Registrován: 12 led 2017 16:48

Re: Mac a externi monitor s podporou pouze pro OS Windows

Příspěvek od dex » 14 led 2017 11:09

No tak to jsem si nahral:
Použití monitorů HP na počítači Mac
HP monitory nejsou podporovány v prostředí systémů Mac. Novější počítače Mac ale používají grafické karty s režimy VESA a mohou zobrazovat na většině LCD monitorů HP. To provedete tak, že monitor připojíte k vypnutému počítači Mac a následně počítač Mac zapnete. Monitor by měl fungovat na kmitočtu 60 Hz. Soubor INF a software pro monitor HP jsou určeny pro systém Microsoft Windows a nelze je spustit ve standardním prostředí MAC OS.
http://support.hp.com/cz-cs/document/c04621327#AbT1


Mate nejaky tip na alternativni kancelarsky monitor 24 palcu s webkamerou, ktery bude bez problemu fungovat na MAC?

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Mac a externi monitor s podporou pouze pro OS Windows

Příspěvek od Honza.Mac » 14 led 2017 11:47

Stopro vám bude fungovat vše, tedy i webkamera, mic a repro s Apple Thunderbolt displejem, jestli na minim máte Thunderbolt port.
Do ostatních monitorů bych se nepouštěl jelikož z 99,9% jsou podporované jen pod Windows.
Nebo bych to řešil kombinací monitor + Logitech kamera (C920 HD Pro Cam) + repro
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Odpovědět