iTunes synchronizace win-desktop, macbook, iPod

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
ljk
Příspěvky: 34
Registrován: 05 srp 2012 18:31

iTunes synchronizace win-desktop, macbook, iPod

Příspěvek od ljk » 05 srp 2012 20:44

řeším problém synchronizace iTunes mezi stolním počítačem s Win7, macbook air a iPod touch.

Přes Google jsem našel jen možná řešení pro synchronizaci iPodu z dvou různých iTunes knihoven tak, že
1) přepíši jedno id číslo iTunes tak, aby bylo stejné jako číslo na druchých iTunes, čímž si iPod bude myslet, že je to tatáž knihovna
2) budu synchronizovat ze dvou různých knihoven
(když ale zapojím iPod k macbooku, iTunes mi zahlásí, že pokud tam něco nahraji, smaže mi aktuální obsah; je tedy možné jej synchronizovat ze dvou knihoven?)

Potřeboval bych však hudbu synchronizovat trochu složitěji - centrálně.
Na Macu nemám velký disk a nechci tam držet stále všechnu hudbu a filmy co mam v iTunes na stolním počítači. Hodilo by se mi nastavit nějaký režim, aby se iTunes chovali jako třeba iPod - připojím se doma k PC a synchronizuji požadovanou hudbu.

V ideálním případě abych mohl mít PC-iTunes jako server s veškerou hudbou. Macbook by měl nějakou množinu a další množinu by měl iPod, který by se zároveň mohl synchronizovat i z macbooku.

Problém je, že k PC nemám přístup každý den a někdy bych rád na iPod dostal něco dalšího, obzlášť, když jsem mimo domov třeba dva týdny.
Na Macbook se mi moc nechce dotahovat hudba ručně (přes složky a znovu je dávat do iTunes), raději bych to měl udělané centrálně a to jak kvůli pohodlý, tak kvůli počítaní přehrání skladeb (je to sice blbost, ale když už to tam je :-)) )


Neřešil jste někdo podobný problém?

Do budoucna mám v plánu pořídit si NAS, které dneska již často obsahují iTunes server. Nevíte, zda by se to tím vyřešilo? Nebo je iTunes server pouze na domácí sdílení (po wifi)?
Macbook Air 13" 2012 / iPhone 5S / iPad Air 2 / Watch 3 / ... desktop PC :)

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: iTunes synchronizace win-desktop, macbook, iPod

Příspěvek od MichalM.Mac » 05 srp 2012 22:22

Zní složitě. Co iTunes match?

iTunes server na 3rd party zařízeních umí pouze streamovat. iTunes na Mac a Win umí navíc home-sharing přes apple ID. To umožňuje v iTunes kopírovat hudbu mezi počítači a sdílení s Apple TV. (OT)

Z více knihoven lze oficiálně nahrávat do iPodu hudbu pomocí "Manually menage music and videos", ale musí se to právě dělat ručně.
K postupu z googlu. Pokud víš, co děláš -> ok. Jinak ti to ale někdy může vybuchnout (aktualizace iTunes např.)

Uživatelský avatar
yonah
Příspěvky: 112
Registrován: 15 črc 2012 20:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: iTunes synchronizace win-desktop, macbook, iPod

Příspěvek od yonah » 06 srp 2012 07:17

iTunes Match je asi nejlepší řešení. V iOS 6 už dokonce umí streamovat.
Nesignováno.

ljk
Příspěvky: 34
Registrován: 05 srp 2012 18:31

Re: iTunes synchronizace win-desktop, macbook, iPod

Příspěvek od ljk » 07 srp 2012 23:14

Hmm.. Match by mohl být určitým řešením. Podívám se, jak přesně funguje

Díky za odpovědi
Macbook Air 13" 2012 / iPhone 5S / iPad Air 2 / Watch 3 / ... desktop PC :)

Amahuska
Příspěvky: 79
Registrován: 01 srp 2012 13:20

Re: iTunes synchronizace win-desktop, macbook, iPod

Příspěvek od Amahuska » 10 srp 2012 21:13

aktuálně řeším a také přes Itunes Match. Mám hodně muziky mimo IOS zařízení, teď jsem si jí mistil na vytvořený image disk (na Time Capsule) a postupně to budu tahat přes Match do Itunes. V návodu Itunes je přímo tato možnost, když máš i jiné - externí úložiště. Jinak pro sdílení muziky na více IOS zař. je nutné mít vše spřáhnuté pod jedno ID, jinak Ti nepůjde to domácí sdílení. Až udělám a odladím audio, vrhnu se na video ;)
Apple Watch, iPhone 7, iPad Pro
MacBook Pro (mid 2012), MacMini (mid 2011), MacBook 13" (late 2007)
Time Extreme, Capsule 2TB, Express, Apple TV 4. a 3. gen

Uživatelský avatar
tvrabec
Příspěvky: 126
Registrován: 17 srp 2012 14:48
Bydliště: CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: iTunes synchronizace win-desktop, macbook, iPod

Příspěvek od tvrabec » 17 srp 2012 15:03

Řešil jsem podobný problém, avšak pouze v rámci synchronizace iPodu se třemi Windows PC.
Nakonec jsem zakoupil aplikaci CopyTrans, která umí manuálně velice pohodlně spravovat knihovny v iPodu.
Tuším, že mají i verzi pro Mac, funguje to sice poněkud obskurdně, ale funguje (osobně řeším situaci takto kvůli last.fm viz. http://www.last.fm/forum/34905/_/2065934)
Ve Tvém případě bych asi doporučil spíše iTunes match, otázka je, jak máš obsáhlý archív, jestli se nepletu, tak limit pro match je 40 000 songů, což několik mých známých překročilo a já bych se do něj nevešel třikrát :(
Apple platform user since 2011
Atlassian Solution Architect & Consultant

ljk
Příspěvky: 34
Registrován: 05 srp 2012 18:31

Re: iTunes synchronizace win-desktop, macbook, iPod

Příspěvek od ljk » 18 srp 2012 20:59

to bych se vesel, mam 'jen' pár tisíc :-)

jak se řeší, pokud něco není na iTunes? Nahraje si to apple k sobě nebo mi to umožní překopírovat pouze pokud mám puštěny iTunes, kde danou věc mám?
Macbook Air 13" 2012 / iPhone 5S / iPad Air 2 / Watch 3 / ... desktop PC :)

Uživatelský avatar
HonzaD
Příspěvky: 156
Registrován: 31 črc 2012 16:45

Re: iTunes synchronizace win-desktop, macbook, iPod

Příspěvek od HonzaD » 23 srp 2012 20:39

To co neni v iTunes se nahraje na jejich servery a pak si v iPadu a iPhonu muzu vybrat co chci a to se mi stahne do zarizeni offline (trosku by me zajimalo, jestli jdou ty pisnicky i vymazat primo v telefonu bez iTunes).
Takze iTunes Match je super, jen se mi jednou stalo, ze hudba byla v tak mizerne kvalite, ze ji iTunes Match odmitl, ale stacilo mp3 prevest do lepsiho bitratu primo volbou v iTunes a hudba se pak do iCloudu nahrala.. :)
iPhone 5S 32GB, iPad Air 2 128GB, Apple TV 2nd, MacBook Pro Retina 15" 256GB 16GB 2014

Odpovědět