Ipad pro jako nástroj na stříhání videa

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Yakoby
Příspěvky: 6
Registrován: 23 úno 2017 15:00

Re: Ipad pro jako nástroj na stříhání videa

Příspěvek od Yakoby » 25 úno 2017 18:20

Na 2015 s m3 a 1.1?

kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Re: Ipad pro jako nástroj na stříhání videa

Příspěvek od kesounam » 25 úno 2017 19:23

Yakoby
A co se takto kouknout na video stříhání na iPadu od Jana Březiny .
http://applenovinky.cz/2016/10/isetos-w ... dea-ipadu/
Možná pochopíte , že nějaké plky od někoho kdo tomu nerozumí a nezvládá střih na iPadu jsou nepodstatné .
Je lepší si to u někoho vyzkoušet a pak se rozhodnout.
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

QW7
Příspěvky: 109
Registrován: 28 led 2017 19:46

Re: Ipad pro jako nástroj na stříhání videa

Příspěvek od QW7 » 25 úno 2017 22:29

Já jen nejsem zpracovaný marketingem! A jen taková perlička, to že mi u editu videa na iPadu je*lo (možná to na mě zanechalo trvalé následky) ještě neznamená, že s tím neumím... Ono je totiž super editovat video, když ho na těch 9.7" ani nevidim... Nejlépe, když natáčím objektivem se širokým záběrem ve 4K... To se potom na těch 9.7" edituje nádherně :twisted:
XPS 15 7700HQ, 16GB RAM, 512GB SSD, 1050
AMD 1700X, 16GB DC RAM, 2xKC400 512GB, GTX1070 ACX, 850 Pro 512GB
AMD 1600, 16GB RAM, KC400 512GB, RX580
Custom NAS - 4x WD Red 4TB
Asus ZF3; iPad Pro 9.7" 32GB
MacBook Pro 2011

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Ipad pro jako nástroj na stříhání videa

Příspěvek od MichalM.Mac » 26 úno 2017 11:53

Porušení pravidel fóra: 1,2 a 3. Irelevantní příspěvky byly smazány.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Ipad pro jako nástroj na stříhání videa

Příspěvek od Hajnejch » 26 úno 2017 13:45

Yakoby píše:Dobrý den, uvažuji nad koupi cestovatelskeho setu=tablet + camera + paměť.
Hodně tedka cestuji a často se mi stává že nemám žádný signál a nebo žádné připojení k internetu.
Chtěl bych si pořídit tablet ipad pro 9.7 256gb cellular +lumix gx80 + Seagate Wireless plus 1t čím bych řešil paměť

Panasonic gx80 má WiFi, tou bych chtěl soubory do zařízení dostávat,jedna možnost.
Další možnost přes Kingston mobillite wireless g3.
A nebo přes Lightning čtečku SD karet z fotoaparátu.
Zajímalo by mě která z těch možností je nejrychlejší a nejpraktictejsi.

Vím že tablet notebook nenahradí ale jeví se mě to jako nejsikovnejsi možnost při dlouhodobém cestování jak si osekat video a poupravit fotky při minimální váze a dobré skladnosti.

Děkuji za rady :-)
Já být vámi, tak si ten tablet a to vybavení koupím a otestujte si to na sobě. Vy sám nejlíp víte co děláte a jak a pokud by vám to nepasovalo tak to prodáte nebo využijete jinak a při dalším rozhodování už budete mít vlastní zkušenost a nějaké návyky, Já osobně nemám moc rád používat jednu věc na všechno možné. Každé zařízení je vhodné na něco jiného a určitě to jde udělat nouzově na každém zařízení. Ale pro aspoň trochu komfortní práci je lepší používat to zařízení které je k tomu určené nebo vhodné.

Dúležité pro vaše rozhodování by mělo být jak často a jak moc ty videa stříháte na cestách a jestli je to nezbytně potřebné dělat mobilně.

Pokud sporadicky a pro svou potřebu tak iPad
Pokud pracovně sporadicky a jen rychlé a malé úpravy tak Macbook
Pokud pracovně a často tak Macbook Pro

Jen tak mimochodem zkuste aspoň u oběda nepracovat. Je to zdravé a je to hlavně fajn.

Yakoby
Příspěvky: 6
Registrován: 23 úno 2017 15:00

Re: Ipad pro jako nástroj na stříhání videa

Příspěvek od Yakoby » 26 úno 2017 17:16

Děkuji všem za příspěvky, je jich opravdu mnoho a jsem z tohoto fóra nadšen. Je to první fórum kterého sem se zúčastnil a už chápu od čeho jsou. Dali jste mě všechny podklady k tomu abych se mohl rozhodnout, která z výchozích možností mě sedne nejvíce na míru.

Jen tak pro zajímavost si pořídím tablet. Pro začátečníka jako já v strihacich programech a v programech v kterých se upravují fotky, to bude dostačující.

Odpovědět