text u kurzoru myši

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Venda_46
Příspěvky: 5
Registrován: 01 bře 2017 19:13

text u kurzoru myši

Příspěvek od Venda_46 » 01 bře 2017 19:27

Zdravím, potřeboval bych radu. Na netu se mi nepodařilo nic najít. Manželka byla na počítači a najednou se něco stalo, ale ona nic nedělala, a od té doby se mi u kurzoru zobrazuje text. iMac je celý zpomalený a nechce se zapnout. V bezpečném režimu naběhne, ale text zůstává a mac je pomalý. Zkusil jsem také přeinstalaci, ale potíže přetrvávají. Nesetkal se někdo z vás s tímto problémem? Pokud ano máte nějakou radu, jak to vyřešit? Díky za nápady, jsem z toho neš'tastný :(
Přílohy
IMG_0064 2 2.jpg
foto

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: text u kurzoru myši

Příspěvek od tlacenka » 01 bře 2017 20:01

nekde tu byl takovy velky obrazek se sipkou .)
zkracena verze - obrazek se vlozi pod menu kam pisete odpoved je takova zalozka "priloha" tak tam
zkusil bych
1) novy profil - dela to tam take ?
2) reset SMC/NVRAM - dela to pote take ?
3) diskova utilita a test disku - vse ok ?
4) cista instalace ==vyzalohovat, naformatovat disk, nainstalovat cistou verzi mac os, reset smc, reset nvram, neobnovovat data ze zalohy - dela to take ? (jak na tu instalaci jsem sepsal tu.: http://applehelp.cz/2017/01/19/instalac ... oblemu-sw/)
5) hw ==nejcasteji graficka karta

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: text u kurzoru myši

Příspěvek od Hajnejch » 01 bře 2017 20:10

Tu přeinstalaci jste udělal s tím že jste smazal disk a nainstaloval systém znova bez obnovy ze zálohy? Pokud jste jen přeinstaloval Mac tak to nestačí. Zkuste si na Macu založit druhého uživatele a pokud to bude dělat i tam tak si zazálohujte jen dokumenty, fotky, muziku a data, nezálohujte si žádný program ani nastavení systému a potom smažte celý disk a nainstalujte systém znova. Potom si nainstalujte znova všechny programy a nahrajte si data zpět.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: text u kurzoru myši

Příspěvek od tlacenka » 01 bře 2017 20:22

dle obrázku (a mého názoru) grafická karta,nebo základní deska, prostě hw problém
co to je za imac ?

Venda_46
Příspěvky: 5
Registrován: 01 bře 2017 19:13

Re: text u kurzoru myši

Příspěvek od Venda_46 » 01 bře 2017 20:40

Je to iMac Mid 2010 21''. Přeinstalaci jsem dělal na smazaný disk a stahoval jsem to po síti. Reset NVRAM a PRAM jsem zkoušel. Zkoušel jsem i test HW, ale je tam po síti nějaká chyba.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: text u kurzoru myši

Příspěvek od tlacenka » 01 bře 2017 21:14

takze zkusime maly pokus
vyzalohujte si imac
potom v terminalu zkuste

sudo ls /System/Library/Extensions

hledejte nejaky kext co nese v nazvu atiradeon
tzn zkuste najit napr ATIRadeonX250.kext
ten soubor (.kext) presunte treba do sveho domovskeho adresare
zkuste restartovat imac
teoreticky pokud bude vadna grafika, tak to nabehne v pohode na interni grafiku v CPU - pokud to nabehne v pohode, tak je vinny stroj graficka karta a tu vam vymeni servis
pokud se bude opakovat stejna vada, tak je to nejspise deskou (a nebo se ten kext zavedl a je to spatny napad)

nicmene pokud ve skutecnosti nepotrebujete tu externi grafiku (tzn pockate si u videa a grafiky), tak jste usetril

je to jen teorie - je potreba to ozkouset na vasem stroji - nemohu tady na svem hw vysimulovat tu ati kartu, kdyz ji nemam .)

Venda_46
Příspěvky: 5
Registrován: 01 bře 2017 19:13

Re: text u kurzoru myši

Příspěvek od Venda_46 » 01 bře 2017 21:30

Tak nastal malý posun. Nastavil jsem nový účet, nepřihlašoval jsem se k apple ID, pak jsem zkoušel nastartovat z CD, ale nedařilo se. Tak jsem připojil starý HDD z macbooku a chtěl jsem nabootovat z něj. To se mi nepovedlo, ale ten text od kurzoru najednou zmizel. Vše se zdálo OK. Restartoval jsem maca a naběhla mi šedá obrazovka s možností obnovy, nový systém atd. Nyní tedy zkouším obnovu z time machine z macbooka na kterém teď píšu. Uvidím jak to dopadne. Každopádně zatím díky za rady a nápady. Už jsem z toho byl na nervy.

Venda_46
Příspěvky: 5
Registrován: 01 bře 2017 19:13

Re: text u kurzoru myši

Příspěvek od Venda_46 » 01 bře 2017 22:52

Tak obnova proběhla úspěšně. Už píši na iMacu. Vše se zdá OK. Bohužel nevím co to bylo. Takže ještě jednou díky všem a doufám, že už se to nebude opakovat.

Odpovědět