nelze smazat fotky z Iphonu

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
mury
Příspěvky: 2
Registrován: 21 bře 2017 19:06

nelze smazat fotky z Iphonu

Příspěvek od mury » 21 bře 2017 19:12

Zdravím,

už delší dobu se trápím se smazáním fotek v IPhonu. Mám zde asi 300 fotek, které jsem tam ,,nějakou náhodou" nakopíroval ještě z Windows pomocí iTunes - bohužel, vůbec netuším jak jsem je tam dostal. Byl jsem rád, že tam jsou, až po 2 až 3 týdnech jsem si všiml, že fotky nelze smazat.

Na iCloudu tyto fotky nejsou, při záloze do Macu je taky nevidím a v Macu při synchronizaci je nemám (zkráceně řečeno jsou jenom v telefonu odkud nejdou smazat).

Nějaká rada jak se těch fotek zbavit byla by?

PS: možnost tuknout na fotku vytáhnout ji a dát smazat mám - potvrdím a dám smazat, ale fotka zůstane
PS2: když dám ve fotkách vybrat (vpravo nahoře, abych vybral co chci smazat) ikonka koše mi zešediví a nelze na ni tuknout)


Díky všem zúčastněným a prosím o nerýpání, jablka zas tak dlouho nemám.. :D

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: nelze smazat fotky z Iphonu

Příspěvek od swenak » 21 bře 2017 19:23

Zkusil bych to zase kouknout přes Windows v průzkumníku, nebo nějakým Souborovým managerem pro iPhone, nebo třeba přes iMazing pro Windows/macOS.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: nelze smazat fotky z Iphonu

Příspěvek od rony » 21 bře 2017 19:45

pripoj k itunes, mal by ti po nastaveni synchronizacie zrusit povodne nastavenie synchronizacie k POVODNEMU itunes a tym padom aj zmazat tie zvysky.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

mury
Příspěvky: 2
Registrován: 21 bře 2017 19:06

Re: nelze smazat fotky z Iphonu

Příspěvek od mury » 21 bře 2017 19:58

swenak píše:Zkusil bych to zase kouknout přes Windows v průzkumníku, nebo nějakým Souborovým managerem pro iPhone, nebo třeba přes iMazing pro Windows/macOS.
Imazing zafungoval, díky moc.. (původní iTunes byl smazán, takže by to nepomohlo a na jiných woknech to vůbec nic neukazovalo..) ;)

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: nelze smazat fotky z Iphonu

Příspěvek od Hajnejch » 21 bře 2017 20:36

Nejde o to jestli vám to něco ukazovalo ale iPhone může být synchronizován pouze s jednou knihovnou iTunes. Takže pokud se chcete rychle zbavit obsahu který jste si nahrál do iPhonu pomocí iTunes tak ho stačí připojit k jinému Mac/PC a dát synchronizovat. Nebo taky jde nastavit jako synchronizační složku nějakou prázdnou a pak si zadat novou.

Jinak, fotky se do telefonu dostávají tadyma a tady se i maží(viz foto). Platí pouze pro ty fotky které jste si nahrál do mobilu přes iTunes. Fotky nafocené mobilem jdou smazat přímo v telefonu.
CapturFiles 3.png

Odpovědět