Problém po probuzení - nejde nic označit

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
MKrchov
Příspěvky: 1
Registrován: 18 úno 2017 23:13

Problém po probuzení - nejde nic označit

Příspěvek od MKrchov » 22 bře 2017 22:12

Dobrý den,
prosím o pomoc s občasným problémem, který se stává po opětovném přihlášení. Nejsem zkušený uživatel, mac nemám dlouho. Systém mám nainstalovaný macOS Sierra ve verzi 10.12.3. Nevím jak se tomu správně říká, ale problém se objevuje po odemčení macu - opětovném přihlášení uživatele. Po přihlášení nejde kliknout na otevřená okna programů a nereaguje dock. Fungují ale klávesové zkratky a kurzor se také pohybuje. Systém se jinak jeví normálně. Je něco jako správce úloh? Jde restartovat finder?
Poslední zásah, který jsem jsem dělal do systému bylo, že jsem upravil úsporu energie - zakázal jsem uspání systémového disku když je mac napájen ze sítě. V současnosti mám nastaveno pro adaptér Probudit pro přístup k Wi-Fi a funkci Power Nap, pro napájení z baterie mám Uspat pevné disky, kdykoli je to možné a možnost mírně ztlumit jas obrazovky.
Problém se začal objevovat po přenastavení úspory energie, ale nevím, jestli s tím souvisí. A při napájení z baterie i ze sítě.
Přijde mi, že se po přihlášení sekne finder....

Děkuji za případnou pomoc

Odpovědět