Splátky bez navýšení?

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
bobisek
Příspěvky: 58
Registrován: 30 črc 2016 14:07

Splátky bez navýšení?

Příspěvek od bobisek » 25 bře 2017 17:42

Dobrý den,

Včera jsem šel do iStyle a řekli mě, že jelikož jsem u nich nakoupil x výrobků, můžu si vzít další na splátky bez navýšení. Nikdy jsem té věci zatím nevyužil, však si říkám, že když si budu brát Macbook Pro na 5 let, (beru to jako investici) tak je lepší dávat 20 měsíců cca 2500 Kč, než na stůl dát 55K, které můžou někde zatím pracovat.

Jaký na to máte názor na tyto programy? popřípadě jaké s tím máte zkušenosti?

Brát na splátky TV apod, je hloupost, ale věc, co vydrží 5 let, docela mě to zaujalo.

syky01
Příspěvky: 312
Registrován: 31 črc 2012 09:36

Re: Splátky bez navýšení?

Příspěvek od syky01 » 25 bře 2017 19:04

viz můj příspěvek viewtopic.php?f=18&t=24071&p=132808#p132808 respektive celé vlákno.
Mac (Mini 2012) Macbook Pro (2016TouchBar, 2021 M1 Pro), iPad (Air, Pro 10.5), iPhone (6S, 8, 13mini), iPod (nano 6G), aTV (4, 4K), Watch (S2, S7)

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Splátky bez navýšení?

Příspěvek od SteveJSF » 25 bře 2017 20:06

Pokud to nijak nepřeplatíš, tak je to výhodná nabídka.

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Splátky bez navýšení?

Příspěvek od Zeggjk » 25 bře 2017 21:11

Co na tom zkoumat? Pokud mám dát při nákupu zboží 20 tis. hned, nebo platit po 10 měsíců 2 tisíce, beru druhou možnost.
Už jen to, že současné 2% inflaci sice bude desátá splátka samozřejmě stále 2000, ale hodnota těch dvou tisíc bude "jen" cca 1966,-Kč oproti dnešním dvou tisícům.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Splátky bez navýšení?

Příspěvek od Hajnejch » 25 bře 2017 22:35

Taky jsem si to vyzkoušel. Nepřeplatil jsem ani korunu ale problém je že vám pak úvěrová společnost posílá ještě 2 roky poté nabídky na vše možné a taky kreditní kartu a zbavit se toho tak snadno nejde. Já měl v telefonu snad dvacet blokovaných mailů a tel.čísel. Za mě už bych do toho nešel. A pokud chcete mít klid tak to zatáhněte v hotovosti a neprojdete si tím martyriem co já.

Layo
Příspěvky: 389
Registrován: 29 dub 2013 19:28

Re: Splátky bez navýšení?

Příspěvek od Layo » 26 bře 2017 01:31

Pointa tohodle je hlavně v lidech, co přestanou splácet, to pak poplatky naskakujou hodně rychle :). Jinak to klidně ber, je to příjemnější, ale tuším, že někde si platil normálně s úrokem a ke konci sis musel zažádat o jejich kreditku (asi Home Credit?), tam čekat cca 2-3 měsíce až ti tam pošlou peníze a potom je až vybrat a kreditku zrušit, tak si to radši přečti :D

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Splátky bez navýšení?

Příspěvek od Zeggjk » 26 bře 2017 07:33

Jo takto to taky funguje, ale zrovna u iStyle májí právě ty akce (taky HomeCredit), že se platí ve splátkách 10 x 1/10 ceny zboží. To že pak nabízí další produkty je sice pravda, ale dá se to přežít. Přijde kreditka, za měsíc volají, proč sis ji ještě neaktivoval. Nemám zájem, já jsem ji přestřihnul a vyhodil.... tak my vám pošleme novou....ne děkuji nemám zájem, jen bych ji zase přestřihnul a vyhodil.....a mám klid :-)
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Splátky bez navýšení?

Příspěvek od pavliczeck » 26 bře 2017 08:12

Ja mam vic nez spatnou zkusenost u Home Credit. Viz. moje clanky:
http://www.applik.cz/tag/home-credit/

Cekal jsem nekolik mesicu na vraceni penez. Vim ale ze jsem bral segre telefon a tam to slo bez navyseni taky, ale neplatilo se nic navic, takze nemuseli nic vracet.

Co se tyce "vyhody" aneb nakupujete u nas casto, je to jen med kolem huby, protoze dnes je to uplne normalni, ze dostanes uver na macbook bez navyseni.
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Splátky bez navýšení?

Příspěvek od Zeggjk » 26 bře 2017 18:15

Vaše špatné zkušenosti pramení z toho, že nečtete. Na vašich stránkách konstatování "...světe div se, úroky mi vracejí na kartu". Ale vždyť toto bylo řádně popsáno ve smlouvě, kterou jste podepsal.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Splátky bez navýšení?

Příspěvek od pavliczeck » 26 bře 2017 21:54

Vy jste byl se mnou v obchode? Nevsiml jsem si. Kartu jsem nechtel, prodejce potvrdil ze kartu nedostanu a ze oenize budou na ucet nebo slozenkou. Ono to totiz jde, jen se HC snazi procpat tu jejich kartu za kazdou cenu.
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

PekarovicO
Příspěvky: 10
Registrován: 30 led 2017 14:48

Re: Splátky bez navýšení?

Příspěvek od PekarovicO » 27 bře 2017 12:02

Ahoj, chci se zeptat, co řikáte na akci u CZCčka? Jak tam mají mac na splátky, s možností po 2 letech ho vykoupit?

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Splátky bez navýšení?

Příspěvek od tlacenka » 27 bře 2017 12:12

vezmete kalkulacku, prectete si podminky a pocitejte
o "vyhodnosti" se presvedcite sam...

exBURN
Příspěvky: 132
Registrován: 07 lis 2013 09:50

Re: Splátky bez navýšení?

Příspěvek od exBURN » 28 bře 2017 08:38

Já si to teď zkusil taky. Jak už zaznělo tak je to příjemnější pro Cash Flow a inflaci.
Bohužel holka co mě obsluhovala na mě dobrý dojem neudělala. Automaticky tam bylo pojištění a po jeho vyhození mi tvrdila že je to tak 50 na 50 jestli to schválí. Tu karty jsem taky vyškrtnul, ale zase jsem si to musel sám přečíst. Jako chápu že z toho kšeftu asi nic neměla, ale jsk jsem vždy rád u iStyle nakupoval tak nevím nevím jak příště. Navíc byla dosti nepříjemná.
Jinak mám číslo veřejně na netu, takže mi pořád někdo volá a už mě to nevzrušuje. Holt je to daň za to že Vám někdo půjčí prachy gratis.
Takže tyto splátky doporučuji ale čtěte smlouvu.
-řekněte důrazně že bez pjištění
-vyškrtněte kartu

-mějte aspoň větší část peněz na to zařízení aby jste ho mohli kdykoliv vyplatit.

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Splátky bez navýšení?

Příspěvek od Zeggjk » 28 bře 2017 17:42

pavliczeck píše:Vy jste byl se mnou v obchode? Nevsiml jsem si. Kartu jsem nechtel, prodejce potvrdil ze kartu nedostanu a ze oenize budou na ucet nebo slozenkou. Ono to totiz jde, jen se HC snazi procpat tu jejich kartu za kazdou cenu.
....nebyl, ale zhruba ve stejné době jsem si vzal ten samý produkt na lednici a kolega na TV. To, co vám naslibuje prodavač na prodejně je absolutně bezpředmětné. Proto čtěte co podepisujete a neposlouchejte co vám říká prodejce. A v té smlouvě to prostě bylo. Jinak správný postup, který jsem uplatnil já i kolega. Po obdržení karty a oznámení, že na kartě máte "nabité" vaše vrácené úroky, nikam nevoláte, nemailujete, ale: Napíšete doporučený dopis s dodejkou, že o kartu nemáte zájem, nechcete ji aktivovat a úroky na ni uložené požadujete zaslat složenkou na adresu..... A je to, já i kolega na první pokus.

...ale zase na druhou stranu, aspoň jste měl téma na několik blogů :lol:
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Splátky bez navýšení?

Příspěvek od pavliczeck » 28 bře 2017 22:27

Já mám pocit, že jsem tu kartu odmítl přímo ve smlouvě a stejně ji poslali. Každopádně váš postup je podle vašich zkušeností správný, což by mohlo pomoc dalším. Nicméně, dnes už to asi stejně aktuální nebude, protože úroky se ani neplatí. Respektive když jsem kupoval telefon sestře, rozdělily se splátky tak, že nedochází k žádnému přeplacení, tzn. nic se nevrací.

Ohledně "téma na několik blogů", tak jste myslel určitě téma na několik článků :) PS: za každého čtenáře jsem rád 8-)
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

shiiby85
Příspěvky: 39
Registrován: 11 lis 2015 19:55

Re: Splátky bez navýšení?

Příspěvek od shiiby85 » 30 bře 2017 10:09

Já jsem tohle řešil loni napodzim. Nechtěl jsem taky dávat keš, tak jsem v iStyle koupil iPad Air 2 128G na 20 měs bez navýšení. Smlouva s HomeCredit, vyřízená žádost na krámu do 10 minut, žádné pojištění mi nenutili. Pravidelně splácím, žádné problémy. Přemýšlím že budu ještě platit do léta a pak to zamáznu najednou ten zbytek.

Ondrys
Příspěvky: 15
Registrován: 27 črc 2016 15:18

Re: Splátky bez navýšení?

Příspěvek od Ondrys » 30 bře 2017 17:38

Jednou jsem kupoval TV na splátky a na Alze byla akce ,,zaplať 1/2 a další 1/2 do půl roka" nějak tak...takže jsem složil polovinu a potom splácel 6 měs. (3750/ měs.). Měl jsem z toho takový divný pocit, nemám to osobně moc rád. Bylo to poprvé a asi naposled, všechny ostatní věci jsem si vždy koupil ,,z místa". Jinak problém nebyl vůbec žádný, splátky jsem měl u Cetelemu.

Jen takový tip, po splacení všech pěnez doporučuji i tak ještě požádat o stav konta! U cetelemu mi zůstala hezká 1 korunka (nedoplaceno, po všech splátkách)..nevím, asi nějaký poplatek. Jenže, když by jsem se o to nestaral, tak z koruny by se podle mě náhle mohlo stát několik stovek/tisíc časem....pořád to je dlužná částka.
iPhone SE | Space Gray | iOS 11.0.2

jardadts
Příspěvky: 92
Registrován: 15 bře 2014 14:21

Re: Splátky bez navýšení?

Příspěvek od jardadts » 02 dub 2017 13:46

Elektroniku a bílou techniku kupuju zásadně na splátky bez navýšení a volné peníze mám připravené na nenadálé výdaje ,kde splátky použít nejdou .Takto nakupuju několik let a nezaplatil jsem korunu navíc.
Doporučuji spíš vybírat splatky bez navýšení u Cetelemu než Home Creditu.Home credit to má často postavené tak,že splácíš víc a na konci ti to vrátí buď na kreditní kartu nebo na účet(snaha prodejců je nacpat ti kreditku).
U Cetelemu si je třeba dát pozor jen na to,že mají přednastavené pojištění,které musíš zrušit,jinak už přeplácíš.Můžeš si u nich udělat i přístup do klientské zóny ,kde máš přehled o splácení.

Odpovědět