Nemôžem zdvihnúť hovor a nejde rozsvietiť displej

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
cobr4in
Příspěvky: 183
Registrován: 22 črc 2016 01:42

Nemôžem zdvihnúť hovor a nejde rozsvietiť displej

Příspěvek od cobr4in » 04 dub 2017 13:17

Čau,

dnes sa mi stalo, že keď mi zvonil telefón (pri zamknutom displeji), displej sa vôbec nerozsvietil a tým pádom nebolo možné hovor prijať, iba zrušiť (tlačidlom Sleep). Nereagovalo ani Home. Stalo sa mi to prvýkrát, ale niečo podobné sa mi stalo už asi trikrát - zamknutá obrazovka, telefón zvoní, displej svieti, ale nejde hovor zodvihnúť - displej nereaguje.

Ešte sa mi občas vyskytuje iný, tiež podobný problém - netýka sa hovoru, ale keď je telefón zamknutý, nejde rozsvieť displej - nereaguje ani Home, ani Sleep. Zhruba do 10-30 sekúnd už ale začne reagovať a potom funguje normálne.

Díky za pomoc.
iPhone Xs

Uživatelský avatar
iDave
Příspěvky: 12
Registrován: 04 dub 2017 09:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemôžem zdvihnúť hovor a nejde rozsvietiť displej

Příspěvek od iDave » 04 dub 2017 14:18

Zdravím,

by iPhone někdy v minulosti opravován, je stále v záruce nebo již po záruce? Telefon doporučuji odzálohovat do PC nebo Macu, následně provést reinstalaci iOS. Tak vyloučíte to zda není závada způsobena vadným systémem.

Pokud se bude problém s telefonem opakovat i s novým iOS, může se jednat o chybu HW povahy. Pak nezbývá nic jiného než telefon odnést do servisu.

PS: často se podobným způsobem projevují telefony, které byly v minulosti zasaženy tekutinou (polité).

iDave

www.idirection.cz

scorpi
Příspěvky: 113
Registrován: 31 črc 2012 04:19

Re: Nemôžem zdvihnúť hovor a nejde rozsvietiť displej

Příspěvek od scorpi » 04 dub 2017 15:06

Stalo se mi to také, zatím pouze jednou.
Telefon nikdy s tekutinou nepřišel do styku, nikdy nebyl opravován a ani rozdělán.

Pro jistotu jsem udělal čistý restore přes DFU na 10.3.1 a uvidím, jak se bude chovat v budoucnu.

skyppy2000
Příspěvky: 534
Registrován: 23 pro 2014 10:35
Bydliště: Cabo de Gata, Almería, Andalusia, Spain

Re: Nemôžem zdvihnúť hovor a nejde rozsvietiť displej

Příspěvek od skyppy2000 » 04 dub 2017 17:40

Mam podobny problem. Projevuje se opakovane jak na iP 7 tak na iP SE a dokonce i na starem iP 5S. Je tam posledni verze iOS. Uz me to stve a uvazuji o dalsim telefonu kdyz iP porad stavkuje pomalu stejne dlouho jako Rekove :) .

Me projevy: na vsech trech telefonech stejne
- nekdo vola, obrazovka sice sviti, ale pri uzamcenem telefonu nemohu zvednout prejetim. Funguje jen polozeni pomoci 2x power button
- nekdo vola, odemceny iPhone, obrazovka sice zobrazuje hovor kde je prijmout/odmitnout ale na prst nereaguje

Co s tim netusim. Ale posledni dobou mam na Apple vyrobky smulu. Vsechny dotcene telefony nikdy neprosly vodou, nespadly, nebyly rozdelany. Na elektroniku jsem obvzlast velmi opatrny az se me pratele ptaji proc o to porad tak pecuju kdyz to ma slouzit me a ne ja jemu.
iMac 5K - 27'' (2020) - 3,6 GHz Intel Core i9 - 128 GB 2666 MHz DDR4 - Radeon Pro 5500 XT 8 GB - 4 TB SSD

Macbook Pro 16" - 2,3 GHz Intel Core i9 - 64 GB 2666 MHz DDR4 - AMD Radeon Pro 5500M 8 GB GDDR6 - 8 TB SSD

iPhone 13 Pro 256 Mountain Blue

Uživatelský avatar
iDave
Příspěvky: 12
Registrován: 04 dub 2017 09:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemôžem zdvihnúť hovor a nejde rozsvietiť displej

Příspěvek od iDave » 05 dub 2017 10:19

Zdravím,

já mám momentálně 5Sko a tam se to taky tak jednou za měsíc stane, provedu hard reset a pak je zase klid. Ale chápu že pokud se to děje u ne zrovna levného nového iPhone 7 je to na "mrtvici". Pokud je telefon v záruce a nepomůže instalace čistého iOS odnesl bych ho na reklamaci. S velkou pravděpodobností dostanete telefon nový.

iDave

www.idirection.cz

prostah
Příspěvky: 62
Registrován: 07 říj 2012 16:27

Re: Nemôžem zdvihnúť hovor a nejde rozsvietiť displej

Příspěvek od prostah » 05 dub 2017 13:59

Stalo se mi to jednou. Po chvíli uvažování jsem dospěl k závěru, že telefon bluetooth se ještě neodpojil od handsfree v autě, které ale už bylo vypnuto. Nemáte to taky s něčím spárováno?

cobr4in
Příspěvky: 183
Registrován: 22 črc 2016 01:42

Re: Nemôžem zdvihnúť hovor a nejde rozsvietiť displej

Příspěvek od cobr4in » 05 dub 2017 15:15

prostah píše:Stalo se mi to jednou. Po chvíli uvažování jsem dospěl k závěru, že telefon bluetooth se ještě neodpojil od handsfree v autě, které ale už bylo vypnuto. Nemáte to taky s něčím spárováno?
Ja osobne nie.

Inak tiež som telefón ničím nepolial, ani mi nespadol. iOS mám 10.3.
iPhone Xs

Odpovědět