Kalendár alebo Pripomienky?

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
cobr4in
Příspěvky: 183
Registrován: 22 črc 2016 01:42

Kalendár alebo Pripomienky?

Příspěvek od cobr4in » 27 dub 2017 02:14

Čau,

zaujímalo by ma, aké udalosti zaraďujete do Kalendára a aké do Pripomienok? :D Len tak zo zvedavosti, lebo ja som si uvedomil, že všetko dávam do Pripomienok, a Kalendár používam iba pre narodeniny a meniny.

Díky.
iPhone Xs

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Kalendár alebo Pripomienky?

Příspěvek od lulu » 27 dub 2017 05:34

Události do kalendáře, úkoly do připomínek


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Kalendár alebo Pripomienky?

Příspěvek od Mironet » 27 dub 2017 05:48

Asi tak no.

Věci co chci udělat daný den v práci si dávám do připomínek s upozorněním na 7:00 daný den. Ráno v buse tak na mě vyskočí seznam důležitých věci, které během dne odškrtávám.

Události, které mají pevný začátek a hrozí, že bych na ně mohl zapomenout dávám do kalendáře s upozorněním s odpovídajícím předstihem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Kalendár alebo Pripomienky?

Příspěvek od Jirka_S » 27 dub 2017 06:03

Vida, já Připomínky nepoužívám skoro vůbec, jde asi jen o zvyk. Události s pevným časem dávám do kalendáře a stejně tak i věci, které chci přes den udělat, ty dávám jako celodenní událost, které pak postupně mažu. A nativní appku Kalendář jsem používal asi týden, než jsem si našel tu, která mně vyhovuje.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendár alebo Pripomienky?

Příspěvek od rony » 27 dub 2017 06:15

Pomerne jednoduche:

pripomienky su ULOHY, nemaju pevny zaciatok a koniec, maju sa mi zobrazovat dovtedy, kym skutocne danu vec nejakym sposobom nesplnim alebo "neuplynie".

kalendar je zasa VSETKO pevne viazane k datumom, casu, kalendaru. Takze SCHODZKY, TERMINY, UDALOSTI.

Kalendar zaroven urcuje, kedy mam vyplneny cas - a tym padom nemozem robit nieco ine.

--- uplne konkretne, kedze mam sukromne iPhony (nepouzivam ich na firemne ucely)

1. Reminders je hlavne pripominadlo nakupov potravin -> mam list "Kupit" v nom uz mam nahadzane najbeznejsie veci. Ak zistim, ze nieco treba kupit, tak zrusim odfajknnutie. Ked sa polozky nazbieraju, idem do obchodu a kupujem podla zoznamu

2. Reminders: kedze si objednavam z eBay, tak si sem vzdy zapisem, ze na nieco cakam. Je to premna dobre na prehlad, ci sa nieco na poste "nestratilo".

3. Reminders: niekomu nieco dlzim, pozical som si, niekto si nieco pozical...


Kalendar je zasa na schodzky.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Kalendár alebo Pripomienky?

Příspěvek od SteveJSF » 27 dub 2017 07:08

Ono je to o tom, jak to kdo chápe, jak to používá a jak mu to vyhovuje. Nesouhlasím s Ronym, že úkoly nesouvisí s datem a časem - to opravdu záleží na každém. Někdo má některé úkoly tak popsané, že v nich může být důležitých více detailů než jen obsah, který je nebo není splněn. Jde o datum zadání, datum a čas očekávaného splnění, časy připomenutí, místo připomenutí, přitom pořád to může být úkol. Ale může být zapsaný i jako událost.

Josef F.
Příspěvky: 193
Registrován: 04 zář 2014 13:01

Re: Kalendár alebo Pripomienky?

Příspěvek od Josef F. » 27 dub 2017 07:20


Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendár alebo Pripomienky?

Příspěvek od rony » 27 dub 2017 11:29

SteveJSF píše:Nesouhlasím s Ronym, že úkoly nesouvisí s datem a časem
nie je s cim nesuhlasit. Pripomienky maju moznost dat si DATUM pre splnenie. No rozdiel oproti KALENDARU je ten, ze uloha nezmizne so vcerajsim dnom ale stale tam svieti. Rozdiel teda je a VELMI VELKY. Aj ulohy s konkretnym terminom su uplne odlisne od UDALOSTI-SCHODZKY, ktora ma pevne casove zakotvenie a uplynie, ci nieco urobim alebo neurobim. U terminovanej ulohy sa to sprava uplne inak.
Ja som to popisoval v tomto zmysle,, nie tak, ze by ulohy nemohli byt terminovane, ved Pripominky tuto funkcnost maju.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Kalendár alebo Pripomienky?

Příspěvek od Jirka_S » 27 dub 2017 16:37

Ten webinář pana Březiny mě docela nakopl, už jsem začal Připomínky používat.

Odpovědět