Restart knihovny fotografí na macu

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Jansulc
Příspěvky: 37
Registrován: 08 pro 2016 02:16

Restart knihovny fotografí na macu

Příspěvek od Jansulc » 29 dub 2017 10:17

Dobrý den,

koupil jsem si do svého MBA 13" Transcend JetDrive 64GB. Naformátoval ji na Osx rozšířený, přesunul na ni knihovnu fotografií a tuto knihovnu jsem nastavil jako systémovou knihovnu. Od té doby mi nefunguje synchronizace mezi iPhonem, iPadem a Macem. Ipad a iPhone přitom normálně fotky mezi sebou zobrazují. Nebo ještě jinak, na iCloudu mám uloženo cca 4000fotek a 200 videí. iPhone a iPad tyto fotky normálně díky iCloud zobrazují, ale v Macu to již nefunguje. Nově pořízené fotky se pak zobrazují jenom mezi iPhonem a iPadem, ale do Macu se již nestahuje. Mohl by mi někdo poradit? Domníval jsem se, že když bude knihovna na JetDrive nastavena jako systémová, tak s tím nebude problém. Zkusil jsem se odhlásit z iCloudu a znovu se přihlásit. Knihovna fotek v Macu nějaké fotky načetla, ale pak stahování přestalo. iCloud Drive se načetl celý znovu, stejně jako všechny ostatní služby. Pouze Knihovna fotografií nestáhla všechny fotky. Jak ji teda restartovat? Dá se knihovna fotografií v Macu nějak smazat a všechny fotky uložené v iCloudu do ní nějak stáhnout?

Děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Restart knihovny fotografí na macu

Příspěvek od Honza.Mac » 29 dub 2017 10:36

Tak kde to řešíte ? Tady ?
Nebo zde :
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_ ... are_type=t
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Jansulc
Příspěvky: 37
Registrován: 08 pro 2016 02:16

Re: Restart knihovny fotografí na macu

Příspěvek od Jansulc » 29 dub 2017 10:55

Řeším to tady,

jsem na fóru nový a mám dojem, že jsem svůj příspěvek vložil špatně. Nejspíš jako odpověď do vlákna, které bylo nejblíže k mému problému. Vzhledem k tomu, že jsem ale odpověď stále nenašel ani při hlubším prohledávání fóra, tak jsem se rozhodl, že svůj dotaz vložím jako nové téma.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Restart knihovny fotografí na macu

Příspěvek od Honza.Mac » 29 dub 2017 13:05

A pak spamujete ještě tady ?
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_ ... are_type=t

Člověče už dost !!!! Četl jste pravidla fóra ?
Já ani nevím v jakém vláknu váš problém začít řešit ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Restart knihovny fotografí na macu

Příspěvek od Honza.Mac » 29 dub 2017 13:41

Tak ještě duplicitně sem, knihovna Photos musí být na stejném disku jako systém pokud chcete aby fungovala synchronizace mezi iOS zařízeními a MBA, pokud Photos knihovnu přesunute zpět na původní místo bude vše fungovat.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Jansulc
Příspěvky: 37
Registrován: 08 pro 2016 02:16

Re: Restart knihovny fotografí na macu

Příspěvek od Jansulc » 30 dub 2017 08:44

Tak jsem knihovnu přesunul zpět do původního umístění do MBA. Než jsem to udělal, tak jsem vypnul iCloud, vypnul wifi, smazal fotky v knihovně a prázdnou jsem ji tam přesunul. Při spuštění jsem zadal cestu ke knihovně a tu následně nastavil jako systémovou. MBA jsem restartoval a po restartu jsem zapnul wifi i iCloud a čekal jsem, že začne synchronizace. Bohužel se nic neděje. Máte nějakou radu. V iCloud mám 3883 fotek a 253 videí, které normálně fungují na iPad i iPhone. Ale teď bych rád všechny fotky stáhl do Mac.

Budu rád za každou radu.

PS: Za nevhodně umístěné příspěvky se omlouvám. Pokud to jde, můžete je smazat. Nejlépe udělám, když budu vše řešit v tomto vláknu. Své nevhodně umístěné příspěvky jsem chtěl smazat, ale nevim jak, když už tam jsou vložené.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Restart knihovny fotografí na macu

Příspěvek od Hajnejch » 30 dub 2017 10:03

Pokud je váš příspěvek poslední v daném vláknu tak si ho můžete smazat sám kliknutím na ikonu vpravo vedle příspěvku.
CapturFiles.jpg
Pokud nevíte jak se používá Macforum tak stačí kliknout v mém příspěvku na červený nápis Jak používat Macforum. Je tam zběžně popsáno ovládání fóra

Co se týče synchronizace knihovny na Macu
Vypněte v nastavení iCloudu synchronizci fotek
Starou knihovnu smažte
Spusťte aplikaci Fotky a vytvořte novou prázdnou knihovnu
Nahrajte si do aplikace své fotky a videa uložené na disku
Zapněte v nastavení iCloudu synchronizaci fotek

Mělo by to fungovat.

Jansulc
Příspěvky: 37
Registrován: 08 pro 2016 02:16

Re: Restart knihovny fotografí na macu

Příspěvek od Jansulc » 03 kvě 2017 14:49

Hajnejch píše:Pokud je váš příspěvek poslední v daném vláknu tak si ho můžete smazat sám kliknutím na ikonu vpravo vedle příspěvku.
CapturFiles.jpg
Pokud nevíte jak se používá Macforum tak stačí kliknout v mém příspěvku na červený nápis Jak používat Macforum. Je tam zběžně popsáno ovládání fóra

Co se týče synchronizace knihovny na Macu
Vypněte v nastavení iCloudu synchronizci fotek
Starou knihovnu smažte
Spusťte aplikaci Fotky a vytvořte novou prázdnou knihovnu
Nahrajte si do aplikace své fotky a videa uložené na disku
Zapněte v nastavení iCloudu synchronizaci fotek

Mělo by to fungovat.

Dobrý den,

děkuji Vám za rady ohledně fóra i ohledně iCloudu. Nakonec jsem to udělal jsi jste popsal a funguje, jen se mi vyskytly další dva problémy...

1) na Macu mám 3883 fotek, na iPhonu také 3883 fotek, ale v iPadu jich je 3885! Vše se synchronizuje, fotky se automaticky stahují do všech zařízení, jen v iPadu jich je o 2 více. Nevíte jak to vyřešit?

2) jedna tabulka v Numbers mi na Macu nejde otevřít. Jde otevřít na webu icloud, jde otevřít v iPhonu i v iPadu, ale v Macu mi to hlasí, že je potřeba Numbers aktualizovat. Žádný jiný soubor to nedělá, pouze tento jeden

Předem děkuji za odpovědi

Odpovědět