iCload - platby - nechápu.

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
martinbrodecky
Příspěvky: 6
Registrován: 07 kvě 2017 17:28

iCload - platby - nechápu.

Příspěvek od martinbrodecky » 07 kvě 2017 17:35

Ahoj,
omlouvám se možná za hloupou otázku. Mám nově svůj první MacBook (Pro 2016) a rád bych využíval iCLoad. 5GB je málo, tak jsem se rozhodl pro 1TB. Ale nechápu měsíční platby - cena mi nedělá problém, ale standardně mám na platební kartě logicky zablokovány platby po internetu - to znamená, že platby odblokuji a nastavím limit před každým nákupem s platností na 1 den. Toto dělám hlavně proto, že často nakupuji po internetu kartou a vše ostatní je z bezpečnostních důvodů nepřijatelné. A teď otázka - rozhodně nehodlám každý měsíc odblokovávat v dané datum platby po internetu na své platební kartě - to by mě asi jeblo a taky se na to nedá myslet. Proč nemohu zadat trvalý příkaz na platbu iCloadu nebo to prostě vyřešit jinak?? Přece kvůli iCLoadu a jeho měsíčním platbám nebudu nechávat odblokovanou platební kartu celé roky, co budu iCLoad používat... Nechápu.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: iCload - platby - nechápu.

Příspěvek od mberdych » 07 kvě 2017 17:44

Holt soudruzi v Apple nechápou naší paranoiu. Tohle nikdo na západě řešit nebude. Třeba se přizpůsobit. Možná by se to dalo řešit přes gift, ale nevim.

martinbrodecky
Příspěvky: 6
Registrován: 07 kvě 2017 17:28

Re: iCload - platby - nechápu.

Příspěvek od martinbrodecky » 07 kvě 2017 17:49

:D tak to se raději obejdu bez iCLoadu a vůbec mi nestojí za to to řešit. Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: iCload - platby - nechápu.

Příspěvek od Honza.Mac » 07 kvě 2017 18:32

Já mám od RB karty dvě, jednu fyzickou se zákazem inet plateb a kartu druhou, virtuální, jen pro inet platby, hrozně omezenou. Mám klid a po paranoie.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Sephirot
Příspěvky: 242
Registrován: 07 bře 2015 23:04

Re: iCload - platby - nechápu.

Příspěvek od Sephirot » 07 kvě 2017 18:48

Mám to stejně jako Honza, jen od KB a rozhodně to mohu doporučit, je to skvělé řešení.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

iCload - platby - nechápu.

Příspěvek od mberdych » 07 kvě 2017 18:53

Pravda, pripadne se dá pořídit Cool karta od ČSOB za 99 jednorázově. Je to předplacená platební karta a kolik si na ni nabijes, tolik tam máš. Poslat si na ni 1000 CZK a z ní platit je řešení.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: iCload - platby - nechápu.

Příspěvek od rony » 07 kvě 2017 19:22

a preco nemas radsej na tej karte denny limit? pre vyssiu paranoju samozrejme je najlepsia dalsia platobna karta, kam si posles len tolko penazi, ktore ta nezruinuju (skor psychicky, lebo to iste ti splni aj ten denny limit).
no a potom su tu tieto moznosti:

- sms pri prekroceni vysky sumy, ak ti necakane pride sms, a vies, ze si to neplatil, dokazes zareagovat (hotline a blokacia karty - pri preflaknuti udajov o nej je uz aj tak bezcenna a musis ju zrusit tak ci tak aj bez paranoje)

- europske banky obvykle maju dodatkove zabezpecenia podobne dvojfazovemu (na mobil ti pride sprava s kodom, ktory dotukas pri platbe, co sa hodi najma pri obcasnom plateni u obchodnikov)

- kreditna karta, je to sice uverova karta avsak pre paranoikov dobra moznost s vyhodami ako druha karta.

Ak mas rozvinutu paranoju, treba zvazit existovanie bez platobnej karty, to vobec nie je sarkazmus, pretoze este si ani zdaleka neuvedomujes to, ze si sa vsetkym rizikam nevyhol tym, co popisujes (puhy zakaz internetovych platieb, pch...)

vsak vies, americky system je odlisny pd nasho, platobna karta je vacsia samozrejmost a nevyhnutnost, na nase paranoje nemaju pochopenie :-) asi je to tym, ze neautorizovane (myslene inak ako technicky) platby su bankou vybavovane inak ako nasimi bankami, ktore sa zasa snazia aby si sa chranil sam pomocou nimi poskytovanych funkcii. Takze asi ti Apple nevyjde v ustrety :-)

Pouzi dalsiu kartu, ktoru si budes dotovat.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: iCload - platby - nechápu.

Příspěvek od MichalJ » 07 kvě 2017 19:32

mberdych píše:Holt soudruzi v Apple nechápou naší paranoiu. Tohle nikdo na západě řešit nebude. Třeba se přizpůsobit. Možná by se to dalo řešit přes gift, ale nevim.
Tohle nemá nic společného se západem nebo východem, to je spíš paranoia uživatele kombinovaná s neznalostí.

Má v zásadě dvě možnosti:
- používat kartu tak jako většina klientů bank a platby po internetu mít povolené, v kombinaci s nastaveným limitem a nějakým způsobem upozorňování na transakce je to relativně bezpečné

- pořídit si druhou kartu speciálně na tyto platby, ideálně nasměrovanou na účet s omezeným zůstatkem.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

iCload - platby - nechápu.

Příspěvek od SteveJSF » 07 kvě 2017 20:00

Nechápu, když zakladatel vlákna udává, že často nakupuje na internetu kartou, tak proč jí teda pořád blokuje. Buď jí teda až tak často nepoužívá, pak má smysl jí blokovat, nebo jí má stejně většinu času odblokovanou a jeho přístup a paranoia postrádá smysl. Ať si prostě kontroluje výpisy a kartu využívá naplno.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: iCload - platby - nechápu.

Příspěvek od rony » 07 kvě 2017 20:43

Mozno robi jednorazove nakupy u roznych obchodnikov, co objektivne nie je bezpecne spravanie. Na taketo veci sa hodi disponovat Paypalom, dennymi limitmi alebo spominanou druhou kartou.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

iCload - platby - nechápu.

Příspěvek od mberdych » 07 kvě 2017 20:49

MichalJ píše:
Tohle nemá nic společného se západem nebo východem, to je spíš paranoia uživatele kombinovaná s neznalostí.
Bohužel má to něco společného "se západem". Onehda jsem se dostal k výzkumu, který si nadnárodní řetězec nechal udělat ohledně platby Čechů platební kartou přes Internet při rozjezdu jednoho projektu. Výsledek byl natolik tristní, že nakonec k platbě kartou přes internet (běžnou v západních zemích) musel u nás přidat i naše česká platební specifika, aby tu vůbec projekt mohl rozjet. Dnes už to bude o něco lepší, ale stále je tahle forma platby pro typického Čecha sprosté slovo.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: iCload - platby - nechápu.

Příspěvek od swenak » 08 kvě 2017 19:53

Ale to není chyba západu, ale neznalosti a paranoidního chování, jak bylo psáno. To, že u nás se nedá na to spoléhat, že lidi takovou formu plateb budou používat a pokud chce projekt uspět, tak se musí specifiku přizpůsobit to podtrhuje.

Jinak, jsou i pojištění karet a plateb proti zneužití. Pokud ale můžu doporučit, zústal bych u 5GB. Proč? Protože pokud tazatel z údajného pocit bezpečí nesleví a radši nebude využívat placené služby, zjevně je moc nepotřebuje, alespoň ušetří. To je aspoň strach, co něco přinese.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: iCload - platby - nechápu.

Příspěvek od mberdych » 08 kvě 2017 20:09

Neříkám, že je to chyba západu, říkám, že by holt nikoho na západě nenapadlo, jaký máme problém s platbou kartou online. Myslím mentální problém a ilustruji to na mezinárodním projektu, který narazil.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: iCload - platby - nechápu.

Příspěvek od swenak » 08 kvě 2017 20:57

Jasně, to já jen tak obecně doplnil, nerozporuju to. Alespoň v něčem je ten CZ a SK trh opravdu specifický, narozdíl od těch keců ve spojení s výší cen, dostupnosti kvalitního zboží a podobně.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: iCload - platby - nechápu.

Příspěvek od MichalJ » 08 kvě 2017 20:59

Pak ale nechápu vaše příspěvky, v prvním píšete že to nikdo pro člověka z východu řešit nebude a v druhém tvrdíte úplný opak.

Každopádně myslím že tazatel tu najde několik rad podle kterých se může zařídit aby byl spokojený. Už jenom zbývá aby ho někdo upozornil že to je iCloud a ne iCload:-)

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

iCload - platby - nechápu.

Příspěvek od mberdych » 08 kvě 2017 22:12

Neříkám že nikdo, ale Apple rozhodně ne. Ten pro nás neřeší mnohem zajímavější věci (třeba Apple Pay). Jakou byste měl představu? Dobírku? Platbu převodem? Neberte mě za slovo, vím, že něco se vymyslet dá, ale proč by to Apple dělal. Stejně jako Google a kdokoli další v této oblasti.

Odpovědět