iCload - složka Náhled. Nechápu.

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
martinbrodecky
Příspěvky: 6
Registrován: 07 kvě 2017 17:28

iCload - složka Náhled. Nechápu.

Příspěvek od martinbrodecky » 09 kvě 2017 20:37

Ahoj všem,
omlouvám se za hloupý dotaz, mám MacBook chvíli.. Protože mám v MacBooku jen 256GB, tak chci použít iCload jako další úložiště. Chci tam mít např. fotky a videa. Ale je pár věcí, kterým nerozumím:

Na iCload drive přes Finder jsem si vytvořil adresářovou strukturu - nechci tyto adresáře synchronizovat s MacBookem, mají být jen zde.

1. Když jakoukoli fotku otevřu přes Finder z iCload drive, "zkopíruje" se mi do adresáře Náhled v rootu. Toto nechci. Jak to můžu zrušit?

2. Mohu na iCload nahrávat i filmy? Samozřejmě ne všechny mám legální, jsou různě natahané z Youtube apod. Prochází iCload nějakou kontrolou, přijde na mě někdo, smažou mi je nebo se nic nestane?

3. Platím si extra místo na iCloadu, 5GB bylo málo. Cokdyž se nějakým jakýmkoli nedopatřením neodečte daná částka z karty nějaký měsíc - přecijen to není trvalý příkaz... Jak se pak Apple chová? Budou mě kontaktovat? Smažou mi ihned veškerá data? Co se stane?

Díky moc.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

iCload - složka Náhled. Nechápu.

Příspěvek od mberdych » 09 kvě 2017 20:44

Prosím, je to iCloud

1) na fotky je aplikace Photos, která umožní mít v Cloudu plné verze a na Macu jen náhledy. Takhle to Apple vymyslel a držel bych se toho. Zároveň funguje sync do iPhone a iPad.

2) těžko říct, bude to jako jinde. Možná. Pokud nebudete sdilet, tak se asi nic nestane, ale fakt těžko soudit.

3) budou kontaktovat s neproběhlou platbou, ale můžu říct, že za léta co to používám Apple ještě nezapomněl

martinbrodecky
Příspěvky: 6
Registrován: 07 kvě 2017 17:28

Re: iCload - složka Náhled. Nechápu.

Příspěvek od martinbrodecky » 09 kvě 2017 21:21

Ale já nechci mít fotky synchronizované žádným způsobem - v macbooku mám malý disk a na iCloudu za prostor platím. Navíc popravdě o náhledy nestojím. A krom toho - adresář Náhled je na iCloudu - pokud by byl v počítači, jak říkáš, asi by to smysl dávalo, ale nechci mít bez ladu a skladu vše, co otevřu tak ve složce Náhled.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: iCload - složka Náhled. Nechápu.

Příspěvek od Honza.Mac » 09 kvě 2017 21:41

@martinbrodecky : Nepochopil jste filozofii Apple a je vám cizí obecná znalost principu fungování cloudových služeb = těžko radit/vysvětlovat + velkej průser do budoucna protože nevědomostí si můžete smazat klidně celou knihovnu a nebude návratu.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

iCload - složka Náhled. Nechápu.

Příspěvek od Honza.Mac » 09 kvě 2017 21:49

ad 2) Ano každý správce cloudu může provádět kontrolu obsahu, viz. podmínky služby se kterými jste souhlasil při dokončení objednávky a platbou. Nelegální obsah bude "smazán" a před tím bude info poskytnuto příslušným úřadům.
Takže suma sumárum, jste na poli Apple nový, máte málo místa na disku, řešením je externí disk.
Jak přesunout knihovny iTunes a Photos, iPhoto, Aperture atd. na externí disk/NAS napomůže stýček Google či toto fórum v sekci "Hledat". ;-)

EDIT : Obrovskou výhodou knihovny Photos na externím disku je to, že se nesynchronizuje s "iKloakou".
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Odpovědět