iMac 27 vs macbook air + ext. monitor

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Deca
Příspěvky: 1
Registrován: 16 kvě 2017 11:35

iMac 27 vs macbook air + ext. monitor

Příspěvek od Deca » 16 kvě 2017 11:55

Zdravím všechny.

Už dlouho vyhlížím nákup nového stroje. Do této chvíle jsem využíval zařízení s windows. A nyní se rozhoduji mezi

iMac 27" 5K Retina, i5 3.2GHz/8GB/1TB/R9 M380 2GB

a

MacBook Air i5 1.6GHz Broadwell, 13.3" LED 1440x900, RAM 8GB, Intel HD Graphics 6000, SSD 128GB.

Chápu, že jsou to zcela odlišné stroje. Ale na každém si najdu ojedinělí prvek který mě láká.

Na iMacu je to užasnej 5k display a na macbook air zase výdrž spolu s mobilitou. Jde mi o to zdali macbook air zvládne připojení nějakého lepšího 4k monitoru a bude se na něm dát v pohodlí pracovat s tím, že se díky tomu monitoru aspoň trochu přiblížím tomu pocitu jako mám z monitoru použitém na imac 27?

Používané programy by byli Adobe illustrátor, Adobe Photoshop, Affinity designer + photo ( nejednalo by se o žádné fotomanipulace s obrovským množstvím vrstev)

Dále jsem se chtěl zeptat zdali by macbook air na externím monitoru zvládal občasnou práci s 4k editací i s tím, že má o dost slabší konfiguraci než zmíněný imac.

Samozřejmě je mi jasné že je iMac lepší volba ale pokut by mi stačil výkon airu na zmiňované programy určitě bych volil tu výhodu mobility :)

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: iMac 27 vs macbook air + ext. monitor

Příspěvek od casey » 16 kvě 2017 19:09

Pokud to má být pouze pro zábavu, tak s tím Airem možná... Ale jestli se tím živíš, tak to není moc dobrá cesta. Kdysi (tak cca čtyři roky zpátky) jsem to měl také tak, ale brzy jsem si ještě dokupoval Mac Mini.
Air jsem si nechal jenom na cesty.

Teď mám MacBook Pro a už asi dva měsíce jsem Mini ani nezapnul :-)

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: iMac 27 vs macbook air + ext. monitor

Příspěvek od sallvator » 17 kvě 2017 10:10

Ja jedu pracovně air + eizo a pohoda, macbook air s 8 gb - Dělám webdesign a vector grafiku - občas nejakej photoshop když potřebuji přizpusobit foto (orezy, retuse, dodělávání končetin atd...) nebo někdy i video prezentace/spoty ale spíš jen základní střih a skládačka...

Uplně v pohodě to dává, ale letos asi pujdu do procka až vyleze revize, ne kvuli výkonu ale kvuli displeji i na cesty, jsem mimo dum 50/50 a je to dost znat koukat doma do eiza a pak v kavarne do TNka od airu kterej není špatnej ale není to ani nic extra.

Odpovědět