Ikony v Docku a manual macOS Sierra

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Haloper
Příspěvky: 11
Registrován: 07 led 2017 12:35

Ikony v Docku a manual macOS Sierra

Příspěvek od Haloper » 16 kvě 2017 18:08

Dobrý den,

jsem čerstvým majitelem MacBooku Pro 13 a jeho operační systém je pro mně zatím španělská ves ... rád bych požádal o radu s řešením pravděpodobně banálního problému: stáhnul jsem a instaloval VLC Player, načež mi z Docku vedle Koše zmizela modrá ikona složky Stahování - můžete mi prosím někdo poradit, jakým způsobem ji tam vrátit?
A pak ještě jedna prosba - nemáte někdo odkaz na manuál k operačnímu systému macOS Sierra v pdf? Po zkušenostech z iPhonem a iPadem jsem upřímně čekal daleko intuitivnější práci s tímto systémem ... zatím je to pro mně jen velká brzda v práci ...

Moc díky!

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Ikony v Docku a manual macOS Sierra

Příspěvek od SteveJSF » 16 kvě 2017 18:13

Najdi si tu složku ve Finderu a přetáhni ji na to místo v docku.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Ikony v Docku a manual macOS Sierra

Příspěvek od Mironet » 16 kvě 2017 18:53

Zkuste to v Macu vždycky intuitivně. Něco mi zmizelo v docku –> zobrazím to ve Finderu, chytnu a přetáhnu zpět.

Nějaké manuály jsou ke stažení v iBooks, na netu jich je taky hromada. Jestli bude konkrétní problém, napište.

Odpovědět