Jak doplnit slovnik

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Rocles
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2017 17:38

Jak doplnit slovnik

Příspěvek od Rocles » 07 čer 2017 15:37

Poprosil bych o radu. Ziju ve Francii a mam FR klávesnici. Nainstaloval jsem doplněk na kontrolu pravopisu, ale bohužel hodně slov tam proste není. Tak jenom v těchto par vet mi chybí ctyri opravené slova. Nedá se to nějak rucne doplnit do slovníku? Moc dekuju.
iPhone X
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od ra3662 » 07 čer 2017 16:02

Slov s chybou je daleko více než čtyři.
Osobně si myslím že je potřeba navolit v systému CZ klávesnici, aby to česky mohlo opravovat pravopis.
Jaká je klávesnice u počítače je šumafuk, i kdyby byla vychodojižně korejská.

Rocles
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2017 17:38

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od Rocles » 07 čer 2017 16:16

To pak nesedi klavesy.
iPhone X
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od ra3662 » 07 čer 2017 16:18

Rocles píše:To pak nesedi klavesy.
No tak už jsme doma, nazdar babi, už jsme došli.
A od čeho jsou přelepky? :lol: :lol: :lol:

Rocles
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2017 17:38

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od Rocles » 07 čer 2017 16:25

Tak to mi moc nepomuze kdyz potrebuju i FR klavesnici. pokud to nejde tak nejde. neda se nic delat. jen je mi divne ze vetsinu slov dokaze opravit.
iPhone X
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od ra3662 » 07 čer 2017 16:31

Rocles píše:Tak to mi moc nepomuze kdyz potrebuju i FR klavesnici. pokud to nejde tak nejde. neda se nic delat. jen je mi divne ze vetsinu slov dokaze opravit.
Bohužel rozložení kláves má každý jinak. Jakou navolím klávesnici v systému takové rozložení kláves mám na klávesnici.
Však přelepky nejsou přes celou klávesu, ale jen přes kusek, třeba přes rožek.
Dejme tomu FR je org. klávesnice a pokud chci CZ tak mám červené přelepky a orientuji se dostatečně rychle.
Možná exituje řešení, ale neznám jej.

Rocles
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2017 17:38

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od Rocles » 07 čer 2017 16:35

To asi nebude klavesnici. Prepnul jsem ji na ceskou a snazil se neco napsat. Bohuzel i tak nektere slova nezna.
iPhone X
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od ra3662 » 07 čer 2017 16:46

A je ten slovník nainstalovaný dobře? Nebo je vůbec nainstalovaný?
Asi pomůže bratr google a ma stačí zadat třeba: "kontrola CZ pavopisu OSX" tam je postup.
Myslím že jsme přišli na příčinu. Skoro jako vždy, 99% závad je mezi klávcesnici a rukama. :lol:

Rocles
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2017 17:38

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od Rocles » 07 čer 2017 16:53

Samozrejme ze chyba bude u me. Jak taky jinak ze? No nic nechame toho. Vypada to ze to nerozjedem.
iPhone X
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od ra3662 » 07 čer 2017 17:02

Rocles píše:Samozrejme ze chyba bude u me. Jak taky jinak ze? No nic nechame toho. Vypada to ze to nerozjedem.
Kde je problém?
Stačí napsat jestli byl slovník instalován či nikoli.
Troška sarkasmu ještě nikoho nezabila, dnes už toho mám dost, tak jsem si odlehčil debatu.
A pokud jsem si všiml, tak jsem byl jediný kdo se alespoň snažil.

Zduř

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od Hajnejch » 07 čer 2017 18:13

Stáhněte si slovník odsud https://ulozto.cz/!rjxx18lBYLBD/gramatika-a-slovnik-zip rozzipujte si to a pak postupujte podle tohoto návodu
Je třeba zkopírovat tuto cestu ~/Library/Spelling/LocalDictionary
ve finderu zmáčnout cmd shift g a vložit tam zkopírovanou cestu. Poté jen nahradit stávající soubor tím staženým. Není tam všechno ale je tam toho dost. Další si přidáte kliknutím pravým tlačítkem na daném slově a zvolením voldy přidat do slovníku. Pokud by jste si přeinstalovával někdy v budoucnu Mac je třeba ten soubor jednoduše zkopírovat a pak zase nahrát do stejné složky zpět. Pro jistotu si ten stávající soubor zkopírujte jinam, než ho nahradíte

Rocles
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2017 17:38

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od Rocles » 07 čer 2017 18:52

Predem dekuji ale tu cestu tam nemam. Zkopiroval jsem, vlozil ale napsalo mi to ze cesta neexistuje. Pro nekoho je to jednoducha vec no ja presel na mac os pred tydnem tak se nezlobte ze si nevim rady. Soubor jsem stahl a zjistil jsem ze ten soubor sel nejak automaticky do kose a ve slozce stahovani mam uz rozbaleny ten soubor. Je to slozka s nazvem Gramatika-a-slovník a v ni jsou jeste dve slozky se soubory. No a dal nevim. Snad to pisu tak aby se to dalo pochopit. Dekuji :)
iPhone X
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od Hajnejch » 07 čer 2017 19:05

Tak jinak, zkopírujte si ten text včetně vlnovky Spusťte Finder a klikněte v menu baru na Otevřít a tam na Otevřít složku. Zobrazí se vám okýnko kde vložíte ten text a nahradíte jen soubor Local dictonary. Ale nejdříve si ten váš stávající překopírujte jinam. To že se vám stažený soubor hned rozbalil jde povolit nebo zakázat v předvolbách Safari. Viz foto
čvn-07-2017_08.04.01-CapturFiles.png

Rocles
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2017 17:38

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od Rocles » 07 čer 2017 19:29

Posilam co tu vlastne mam nebo nemam :
Gramatika a slovnik.tiff
Gramatika a slovnik.tiff (96.36 KiB) Zobrazeno 6977 x
LocalDictionary.tiff
LocalDictionary.tiff (52.35 KiB) Zobrazeno 6977 x
Spelling.tiff
Spelling.tiff (26.07 KiB) Zobrazeno 6977 x
iPhone X
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od Hajnejch » 07 čer 2017 19:42

No tak si klikněte na ten soubor s koncovkou pkg a nainstalujte si ten slovník přes instalátor a na konci instalace je odkaz na web co je třeba udělat.

Rocles
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2017 17:38

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od Rocles » 07 čer 2017 19:59

Tak ta instalacka je asi delana na starsi verzi systemu. Na sierru instalace selhala.
iPhone X
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od Hajnejch » 07 čer 2017 20:20

Než jsem napsal poslední komentář tak jsem si to zkusil nainstalovat a já jí na Sierru nainstaloval. Záleží jestli máte povolenou instalaci i z neznámých zdrojů. Nebo co vám to hlásí že ji nemůžete nainstalovat?

Rocles
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2017 17:38

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od Rocles » 10 čer 2017 19:31

Nedalo mi to a jeste jednou jsem dnes tomu dal sanci. Zkousel jsem to nainstalovat a zahlasilo mi to ze tento balicek neni s aktualni verzi kompatibilni a jeho instalace muze selhat. Dal jsem ze chci presto pokracovat ale instalace selhala.
iPhone X
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od Hajnejch » 10 čer 2017 21:27

Taky jsem si dal tu práci a tady máte postup jak si to nastavit. http://www.prvnimac.cz/tipy-a-navody/ja ... pravopisu/. Jestli tohle nepomůže tak už fakt nevím jak pomoci.

Rocles
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2017 17:38

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od Rocles » 10 čer 2017 21:53

Je mi jasné ze to bude vypadat uz divně, ale ani tento postup nefunguje. Urcite bude spravne, ale u me to proste nejde ani pred ani po ciste instalaci systemu.
Davam sem screen na kterem jsou cervene podtrzene slova a jen u jednoho slova navrhuje spravne opravu. Abych byl presny tak navrhuje slova v cestine, ale neni jich moc a jeste takove, ktere se tam proste nehodi.
01.tiff
01.tiff (19.07 KiB) Zobrazeno 6818 x
iPhone X
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od Hajnejch » 10 čer 2017 23:29

Heleďte to není oficiální kontrola pravopisu, tak se budete muset smířit s tím že tam prostě spousta slov není. Budete si muset svoje slova podtržená červeně do slovníku přidávat sám. Dělá se to kliknutím pravým tlačítkem na podtrženém slově a zvolíte možnost přidat do slovníku. Nebo si kontrolu pravopisu vypněte.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od ra3662 » 11 čer 2017 07:57

Tak pokusme se to tedy udělat tak jak to každému funguje.
Nainstalujne CZ systém, dodejme CZ slovník.
Pak systém přepneme do FR.

Jinak Super popisek u tebe, nevím jak to mám chápat, asi sranda?
"Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France"

Rocles
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2017 17:38

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od Rocles » 11 čer 2017 08:06

Systém jsem nainstaloval v češtině ale při instalaci jsem dal zemi Francii. Nevím co by to udělalo kdybych při instalaci dal češtinu a zemi Českou republiku. Počítám že mi nebude fungovat platební karta kterou mám francouzskou. No můžem zkusit. Jinak ten popisek nic proti nikomu. Tohle používám už roky i někde jinde než jenom tady a jen jsem doplnil profil.
Zkoušel jsem i systém přepnout na Českou republiku ale pak mi nefunguje STORE a hlásí mi to že země nesouhlasí s platební kartou a automaticky se to přepne zpátky na zemi Francie.
iPhone X
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Jak doplnit slovnik

Příspěvek od ra3662 » 11 čer 2017 17:03

Ještě mě napadlo, co druhý uživatel bez AID v CZ a tam dát slovník, to bude fungovat?
Pak je možno změnit jazyk na FR a zadat AID aby fungovala karta.

Odpovědět