Nový telefon

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Nový telefon

Příspěvek od kesounam » 09 čer 2017 11:56

Možná je to hloupá otázka, ale rád bych se zeptal jak postupovat při zakoupení nového telefonu. Mám IP5 a koupím IP SE . IP5 si chci nechat,prodávat ho nebudu,ale sim kartu z něho chci dát do nového telefonu. Musím na starém telefonu odhlásit nebo ho stačí vypnout vyndat sim kartu a dát do nového telefonu.Když se na novém telefonu přihlásím budu tam mít ve zdraví a v aplikaci Aktivita z hodinek všechny sportovní aktivity nebo je tam musím nějak importovat? Zkoušel jsem sice hledat tady na foru ,ale moc jsem toho nenašel a nebo neumím hledat.
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Nový telefon

Příspěvek od Demonicus » 09 čer 2017 12:11

Na starém telefonu provedeš zálohu na iCloud, nebo do PC (tam ale musíš zapnout šifrování záloh pro přenos dat ze zdraví), v novém telefonu po prvním spuštění dáš, že chceš "obnovit" a zadáš údaje pro icloud. Pak už jen vybereš svou zálohu a hotovo.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový telefon

Příspěvek od rony » 09 čer 2017 15:00

zdoraznujem to slovo: musis zapnut SIFROVANU zalohu. To a len to odzalohuje nielen obsah telefonu ale aj data z Activity a Health appky! Na toto si daj zvlast pozor.

Okrem iCloud zalohy (vyuziva komunikacnu rychlost tvojho pripojenia na internet) vsak mozes vyuzit aj iTunes v pocitaci a urobit si zalohu stareho telefonu tadial a potom novy telefon tadial aj obnovit. Tam tiez plati, ze musis mat zapnutu ZAHESLOVANU zalohu.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Re: Nový telefon

Příspěvek od kesounam » 09 čer 2017 15:28

Díky za rady,záloha udělána na icloud i na MBA. Zítra bude mobil doma tak snad to půjde bez problému. Jen mě napadlo hodinky musím párovat znovu s novým telefonem, asi budu muset hodinky resetovat a pak obnovit ze zálohy?
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

Josef F.
Příspěvky: 193
Registrován: 04 zář 2014 13:01

Re: Nový telefon

Příspěvek od Josef F. » 09 čer 2017 18:11

Ve Watch app na iPhonu zrušíš spárovaní hodinek s telefonem. Tím by se měli hodinky zazálohovat do telefonu. Telefon potom ještě zazálohuj do PC nebo iCloud ať máš v té záloze i aktuální data z Watch.
No a po nastavení nového iPhonu opět spáruješ Watch a v aplikaci vybereš jestli je chceš nastavit jako nové nebo použít tu zálohu.

kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Re: Nový telefon

Příspěvek od kesounam » 09 čer 2017 18:36

Díky za postup a návod,moc děkuji.
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Re: Nový telefon

Příspěvek od kesounam » 11 čer 2017 06:54

Vše šlo nastavit a obnovit v pohodě . Děkuji . Sice je toho tu napsáno dost , ale rad byc se přesto zeptal . Telefon jsem nastavil z obnovení ze zálohy z iCloudu. Mám nastaveno optimalizace úložiště , ale fotky jsou staženy v plném rozlišení . Začne to ukládat až bude docházet místo ? A udělá náhledy ze všech fotek nebo jenom z nových ?
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

Odpovědět