Rozdeleni disku

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Rocles
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2017 17:38

Rozdeleni disku

Příspěvek od Rocles » 11 čer 2017 09:54

Mam stazene z Onedrive kolem 100GB fotek, videi, dokumentu a vseho a ted nevim jestli to co udelam funguje stejne jako u windows. Na windows jsem mel rozdeleny HDD na dva oddily, kde na tom prvnim bym windows a na druhem vsechno z OneDrive. Pokud jsem instaloval novy windows tak jsem prisel jenom o oddil C a oddil D zustal cely.
Jde tohle udelat i tady? Pomoci diskove utility si vytvorim oddil na ktery dam vsechno z Onedrive a je to, ale netusim jestli pak muzu udelat cistou instalaci macOS bez ztraty druheho oddilu. Jestli to pak nebude chtit zase spojit ty oddily a tim padem prijdu o vsechno a budu muset znovu stahovat z OneDrive na hdd.
Do budoucna planuju koupit externi disk, ale momentalne bych to chtel vyresit takto pokud to jde. Moc diky.
iPhone X
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Rozdeleni disku

Příspěvek od Hajnejch » 11 čer 2017 10:26

Jde. Já mám jeden oddíl Data a druhý Systém a když chci přeinstalovat OS tak smažu jen Oddíl Systém a mám jistotu že jsem o žádná data nepřišel.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4644
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Rozdeleni disku

Příspěvek od ra3662 » 11 čer 2017 10:27

Funguje, oddíl se chová samostatně a při instalaci si vybíráš kam se bude instalovat.

kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Re: Rozdeleni disku

Příspěvek od kesounam » 11 čer 2017 10:28

iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

Rocles
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2017 17:38

Re: Rozdeleni disku

Příspěvek od Rocles » 11 čer 2017 10:32

Tak to je dobra zprava a diky za ni. Prece jenom me jako uplneho zacatecnika urcite ceka jeste hodne kopancu nez zjistim jak a co vybec v mac os funguje a nove instalaci systemu se urcite nevyhnu.
Jeste jednou diky.
iPhone X
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Rozdeleni disku

Příspěvek od Hajnejch » 11 čer 2017 10:48

Tím si prošel asi každý kdo přešel z Windows. To je v pohodě. Já první rok přeinstalovával systém asi třikrát než jsem si našel to pravé ořechové. Jednu dobu jsem měl na rozděleném disku Mavericks a Sierru. Dlouho jsem odolával použití Sierry jako hlavního systému ale od poslední aktualizace jsem se Sierrou spokojený a Maverick jsem smazal.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Rozdeleni disku

Příspěvek od Honza.Mac » 11 čer 2017 10:56

Tak u mě je to opačně. Windows znám z doslechu, nikdy jsem je nepoužíval.
Disk nedělím, primárně mám Maverick kvůli Aperture, Sierru má ve virtuálu a nestačím se divit, je pro mne nepoužitelná.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Odpovědět