Libre office - jak nastavit asociaci souborů

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Gwaihir
Příspěvky: 495
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Libre office - jak nastavit asociaci souborů

Příspěvek od Gwaihir » 15 čer 2017 15:35

Zdravím,


když chci soubory .xls otevírat na MacBooku pomocí Libre office, hodí to na mě škaredou hlášku:


https://www.dropbox.com/s/4v68dufb4etdg ... 0.png?dl=0

Původně jsem si myslel, že problém je v tom, že jsem apku stáhl od nich a ne z appstoru, ale i když jsem stáhl z appstoru Libre office vanilla, tak mi to píše tu divnou hlášku. Překonat ji umím, ale ne napořád. A klikat znova na nastavení, zabezpečení se mi nechce. Co dělám špatně?

Dík.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Libre office - jak nastavit asociaci souborů

Příspěvek od Hajnejch » 15 čer 2017 18:36

No mělo by stačit kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit Otevřít. Proč vám ale vyskočí hláška vždy to nevím.Mě se to zeptá jednou při instalaci programu a ne při otevření dokumentu. Pokud by jste chtěl otevírat všechny xls soubory pomocí Libre Office tak si označte jakýkoliv dokument s příponou xls, zvolte CMD<I a dole si vyberte volbu Otevřít v aplikaci tam si vyberete Libre Office a pak ještš klikněte na Tlačítko Změnit vše, pak se vám všechny dokumenty .xls otevřou pomocí Libre Office Takhle nějak to vypadá.
čvn-15-2017_07.31.52-CapturFiles.png

Gwaihir
Příspěvky: 495
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Libre office - jak nastavit asociaci souborů

Příspěvek od Gwaihir » 16 čer 2017 08:10

Dal jsem změnit vše a už je to ok. Dík.

Gwaihir
Příspěvky: 495
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Libre office - jak nastavit asociaci souborů

Příspěvek od Gwaihir » 27 čer 2017 18:00

Teď jsem ten svůj dotaz našel v časopise SuperApple magazín 7-8/2017 na straně 86 včetně mého screenshotu :D

Odpovědět