jak odstranit pozadí z loga?

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
novacek9
Příspěvky: 22
Registrován: 19 kvě 2017 08:44

jak odstranit pozadí z loga?

Příspěvek od novacek9 » 04 črc 2017 11:17

Tak vás tu všechny po delší době opět zdravím,

mám takový problém, který bude mít beztak určitě velmi jednoduché řešení, ale já se s těma grafickýma programama teprve učim. Mám tu logo, které je ale na šedém podkladu, který potřebuji odstranit, protože je to logo na web, kde mám ten podklad trochu jiný a docela to tam ruší a právě kvůli tomu podkladu to nejde přizpůsobit tak, jak bych chtěl.
Koukal jsem na YT na videa, ale tak jak to tam odstraňují oni, mně to nejde. Všude tam říkají, že stačí odstranit tu v mém případě šedou vrstvu, ale mám tu afinity designer a oni když to odstraňují tak tam mají stejně jako já pozadí (background) a pak tu vrstvu kterou tam ale já nemám.
Logo jsem si nechával dělat ale pak jsem si ho ještě upravil tak, jak se mi líbí, ale teď řeším ten podklad, ale zase bych tam chtěl nechat takový ten stín pod tou koulí.
No a pokud by nějáká dobrá duše to mohla udělat ještě takhle menší a bez toho pozadí (příloha 2 původně navrhnutého loga) tak by to vůbec nemělo chybu.
Nebo stačí alespoň jen poradit jak to v tom afinity mám udělat.

Děkuju mockrát za pomoc
Přílohy
logo.jpg
problémové logo - potřeba odstranit pozadí, na nic jiného nešahat jen zmenšit tu obrovskou plochu na co nejmenší jako na obr. 2
logo.png
takhle přesně bych chtěl tu velikost - toto je původní logo. Nápis je krásně vidět a přitom tam není ten obrovksý velký ničim nevyužitý prostor.

rudo.ba
Příspěvky: 138
Registrován: 10 srp 2012 12:04

Re: jak odstranit pozadí z loga?

Příspěvek od rudo.ba » 04 črc 2017 12:36

Nie je jednoduchsie trochu vyposuvat napisy na povodnom logu? Netreba potom vobec riesit odstranovanie pozadia, lebo je to priehladne PNG...

V prilohe vyposuvana verzia + ten tien som ti vyrobil novy priehladny, aby to bolo mozne polozit na akekolvek pozadie (povodny tien obsahuje bielu, takze na inom pozadi by vyskakoval).
Přílohy
goodsparadise.png

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: jak odstranit pozadí z loga?

Příspěvek od musashi » 04 črc 2017 12:37

Pokud to mate jako bitmapu a ten podklad nemate ve vrste, ktera by se dala vypnout, tak bych se na to rovnou vykaslal, pze ten vysledek bude vypadat otresne. V takovem pripadne bych pak zvazil variantu, zda radeji neupravit to puvodni logo ...

EDIT: Ha, tak kolega byl rychlejsi :D

novacek9
Příspěvky: 22
Registrován: 19 kvě 2017 08:44

Re: jak odstranit pozadí z loga?

Příspěvek od novacek9 » 04 črc 2017 14:00

rudo.ba Právě že jsem od grafika dostal celkem 3 soubory, pro jistotu udělal zálohu originálu a otevřel jsem si ten jeden a vyposouval jen ty nápisy protože to tak je lepší. Na tom druhým, malým mě to nenapadlo proto, že jsem si nějak nebyl jistý, zda se to tam vleze a teď vidím, že jo. Ach bože, jsem to ale blbec, že mě to nenapadlo... :)
Děkuji mockrát za váš cenný čas a ochotu pomoct. Já se teď konečně můžu posunout o velký kus dál v tom, co mi pro změnu zase jde. :)

Odpovědět