Import z iPhone SE

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
f4u
Příspěvky: 7
Registrován: 05 srp 2017 16:23

Import z iPhone SE

Příspěvek od f4u » 05 srp 2017 16:46

Ahoj, mám Mac pro 5,1 (mid 2012) s OS X El Capitan 10.11.6 a iPhone SE 32GB s iOS 10. Známý slogan Jobse zněl "it just works" nebo tak nějak, rád bych věděl proč nefunguje import fotografií z tohoto telefonu do Macu do aplikace Fotky, kabel mám zapojený a prý se má ten program spustit automaticky. No neděje se tak a žádný připojený telefon onen program nevidí. AirDrop nefunguje protože mám bluetooth verze 2, aspoň jsem se to dočetl na internetu a v systémovém profilu. Mám si koupit nový popelnicový Mac pro, jak by se applu zajisté líbilo? Asi by bylo dobré ten slogan doplnit "prostě funguje, ovšem jen pokud si koupíte nový model). Líbí se mi počítače od Applu i ty telefony ale nelíbí se mi tahle politika kdy úmyslně znefunkčňují různé věci abych si jak ovce musel kupovat to aktuální, ani na to nemám. Neberte to prosím jako urážku mě zajímá spíš technický důvod toho proč to nejde.
Doposavaď jsem měl Androidí telefony a mass storage funguje samozřejmně všude. Že na iPhonu je to jinak jsem věděl už před koupí, ale prostě jsem měl zato, že minimálně na systému od stejný firmy s tím problémy nebudou.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Import z iPhone SE

Příspěvek od Hajnejch » 05 srp 2017 17:10

Je možné že máte tu funkci vypnutou. Pusťte si Fotky a až poté připojte telefon. Není třeba se hned rozčilovat, chyba je 100% u vás

f4u
Příspěvky: 7
Registrován: 05 srp 2017 16:23

Re: Import z iPhone SE

Příspěvek od f4u » 05 srp 2017 17:33

To jsem samozřejmně zkoušel také ;) Pokud připojím USB čtečku s sd kartou tak se ve Fotky její obsah zobrazí, s tím problém není. Popíšu postup: spustím Fotky, odemknu telefon a připojím kabel, kliknu na importovat a zobrazí se mi dialogové okno kde telefon na výběr není. Nejsem ve světě počítačů uplně začátečník, v linuxu mi protokol mtp pro čtení androidího filesystému funguje bezproblémů, tak mě prostě jen zajímá co tedy dělám špatně zde :) Co se týče aktualizací mám všechny poslední a žádné nové mi to nenabízí. Přiznávám, že Mac OS X neznám tolik jako Linux, ale je to vůbec potřebné na prosté stažení fotografií?

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Import z iPhone SE

Příspěvek od Hajnejch » 05 srp 2017 17:53

A obráceně připojit telefon kabelem a spustit fotky jste zkoušel. Tuto volbu máte zaškrtnutou? Já aplikaci Fotky nepoužívám ale když jsem si jí teď zapnul tak mi to funguje spolehlivě na iPhonu 5S a Mac se Sierrou.
CapturFiles.png
Pro export fotek z telefonu lze rovněž použít systémovou aplikaci Přenos obrázků

f4u
Příspěvky: 7
Registrován: 05 srp 2017 16:23

Re: Import z iPhone SE

Příspěvek od f4u » 05 srp 2017 18:05

Ano také. Co se týče té volby "po připojen zařízení spustit "Fotky" se dá zaškrtnout jen u detekovaného zařízení což se mi třeba v případě té sd karty zaškrtlo defaultně. Funguje. iPhone tam vidět není, není vidět ani v "Přenos obrázků".

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Import z iPhone SE

Příspěvek od Hajnejch » 05 srp 2017 18:26

Zkuste dvě věci. Jednoduší je zkusit jiný kabel. Ta časově náročnější je že si založíte na Macu druhého uživatele s admin právy, bez přihlášení k iCloudu a bez zadávání Apple ID a otestujete to tam jak Aplikaci Fotky tak Přenos obrázků. Pokud by to v novém účtu šlo tak přetáhnout data do nového a starý účet smazat.

f4u
Příspěvky: 7
Registrován: 05 srp 2017 16:23

Re: Import z iPhone SE

Příspěvek od f4u » 05 srp 2017 19:01

Výborně, právě jsem zjistil, že ono to nic nedělá ani na linuxu, po připojení kabelu do usb ani jádro nic nezahlásí (dmesg). Apple dodává k iphonu SE kabel přes který jde jen nabíjet?

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Import z iPhone SE

Příspěvek od tlacenka » 05 srp 2017 19:19

je to logicke (to chovani v linuxu)
takze
telefon si musi s macem verit :)
https://support.apple.com/cs-cz/HT202778
vyberete import, oznacite fotky a jedete.. :)

a je to logicke, protoze se to nechova ani jako mass storage, ani to nevyuziva MTP/PTP protokol...

f4u
Příspěvky: 7
Registrován: 05 srp 2017 16:23

Re: Import z iPhone SE

Příspěvek od f4u » 05 srp 2017 19:30

Já vím, že se nepoužívá ani mass storage ani mtp, nejsem blbej. Na telefonu se totiž žádné okno s otázkou zdali důvěřovat tomuto počítači neobjeví je to uplně mrtvé. Návody jsem si četl. Telefon se ani po připojení kabelu z počítače nenabíjí což ale ani nevím jestli by měl. Nabíjí se jen z dodané nabíječky.

DODATEK: nevím co telefon používá za protokol, ale co vím, tak Linux Mint to podporuje (iFuse, libmobiledevice) ale v mém případě to nejde.
A nebojte nezasedl jsem si na Apple, mám PowerMac 7100/66, G4, Dual G5, Mac pro 6core a teď ten telefon :lol:
Naposledy upravil(a) f4u dne 05 srp 2017 19:36, celkem upraveno 1 x.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Import z iPhone SE

Příspěvek od Jirka_S » 05 srp 2017 19:33

Tlf by se po připojení kabelu k počítači nabíjet určitě měl. Zkusit jiný USB slot na Macu?

f4u
Příspěvky: 7
Registrován: 05 srp 2017 16:23

Re: Import z iPhone SE

Příspěvek od f4u » 05 srp 2017 19:47

No dobré, já si mezitím nasadil na telefon kryt a teď jsem přišel na to, že zkrz malou díru v krytu nešel lightning konektor uplně docvaknout :lol:

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Import z iPhone SE

Příspěvek od Jirka_S » 05 srp 2017 19:58

Některé na první pohled složité problémy mívají mnohdy jednoduchá řešení. :)

f4u
Příspěvky: 7
Registrován: 05 srp 2017 16:23

Re: Import z iPhone SE

Příspěvek od f4u » 05 srp 2017 20:08

Jasné, i tak děkuji všem.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Import z iPhone SE

Příspěvek od Hajnejch » 06 srp 2017 06:58

Známý slogan Jobse zněl "it just works" nebo tak nějak, rád bych věděl proč nefunguje import fotografií z tohoto telefonu do Macu do aplikace Fotky, kabel mám zapojený a prý se má ten program spustit automaticky. No neděje se tak a žádný připojený telefon onen program nevidí. AirDrop nefunguje protože mám bluetooth verze 2, aspoň jsem se to dočetl na internetu a v systémovém profilu. Mám si koupit nový popelnicový Mac pro, jak by se applu zajisté líbilo? Asi by bylo dobré ten slogan doplnit "prostě funguje, ovšem jen pokud si koupíte nový model). Líbí se mi počítače od Applu i ty telefony ale nelíbí se mi tahle politika kdy úmyslně znefunkčňují různé věci abych si jak ovce musel kupovat to aktuální, ani na to nemám.

Za tento komentář by jste se měl Applu asi omluvit. Mě se vždycky hrozně líbí jak za všechno může Apple, i když to všem ostatním funguje tak blbý je Apple a ne tazatelovy olšové ruce. Ale co už.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Import z iPhone SE

Příspěvek od Jirka_S » 06 srp 2017 15:19

f4u píše: Apple dodává k iphonu SE kabel přes který jde jen nabíjet?
Jistě, pokud se správně zastrčí a okem se mrkne na display, pro jistotu. ;)
V tomto threadu to Apple schytal naprosto, ale naprosto nevinně. Sorry jako. ;)

Odpovědět