Propojení macbooku a iMac

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
mopisek
Příspěvky: 1
Registrován: 24 srp 2017 10:42

Propojení macbooku a iMac

Příspěvek od mopisek » 24 srp 2017 10:52

Dobrý den,

uvedu vás do děje - nedávno jsem si pořídila iMac stolák pro práci z domu a mám taky macbook na práci v terénu. Potřebovala bych vědět, jestli by šla tato dvě zařízení mezi sebou propojit do té úrovně, že když udělám něco na velkém iMacu (třeba vytvořím dokument), tak se mi zobrazí taky v notebooku - bavíme se třeba o situaci, když bse dostanou obě zařízení k sobě (takže přes WiFi nebo Bluetooth). Pracuju s fotkama, videi nebo grafikou, proto se nebavíme o jednotlivých věcech, které by šly uploadovat třeba na iCloud, ale o velkých datových objemech jako RAW atp. Handoff mi funguje v rámci malých věcí, jako např. rozpracování věcí v prohlížeči, ale potřebovala bych vážně ta zobrazení.

Zkoušela jsem propojit zařízení přes apple ID, pročetla jsem nějaké ty návody na apple podpoře, ale nedaří se mi prostě zobrazit údaje z jednoho stroje v druhém. Věřím, že to bude "něco jednoduchého", jenom to nevidím.

Pomůžete mi, prosím? Pomůžete mi líp a efektivněji pracovat. Předem děkuji za ochotu a zájem. :-)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení macbooku a iMac

Příspěvek od rony » 24 srp 2017 11:03

jedine riesenie je mat vsetky tie data na NAS. Jediny problem je, ze macbook asi nosis von ale NAS zostava doma. To je riesitelne ale ocakavaj pomaly prenos.

O uroven nizsie je mat tie data na externom disku, ten mozes niest so sebou.

iCloud na dokumenty je najblizsie tvojej predstave ale len pre mensie objemy.

Mozes ist cestou kupenia internetoveho cloudu typu dropbox a nechat si vybranu zlozku synchronizovat. To je opat limitovane objemami.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Propojení macbooku a iMac

Příspěvek od tlacenka » 24 srp 2017 13:37


Uživatelský avatar
schotek
Příspěvky: 121
Registrován: 29 črc 2012 14:35
Bydliště: Dražovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení macbooku a iMac

Příspěvek od schotek » 25 srp 2017 07:06

Přesně pro stejný účel používám již několik let úspěšně Resilio Sync (dříve se jmenoval BTSync). Je to synchronizační nástroj, který synchronizuje data z vybraných složek přímo mezi počítači (a je jedno, jestli jsou dva nebo třeba deset) bez toho, aby data ukládal někam jinam. Funguje na bázi protokolů bittorrent a je spolehlivý. Za vyzkoušení stojí....

https://www.resilio.com/platforms/desktop/
Šéfredaktor SuperApple Magazínu - https://magazin.superapple.cz

Dali
Příspěvky: 393
Registrován: 23 říj 2012 09:07

Re: Propojení macbooku a iMac

Příspěvek od Dali » 25 srp 2017 08:16

Také bych pro menší počet souborů doporučil Resilio. Nesmí těch souborů být ale příliš mnoho.

Zkoušel jsem takto řešit synchronizaci svého vývojářského adresáře s několika projekty (přibližně 300000 souborů a adresářů) a vždy po startu Macbooku trvalo dlouhou dobu než se celý strom prošel a překontroloval stav synchronizace. Baterie Macbooku dostávala zabrat, nehledě na přenášený datový objem například na LTE (tehdy 3G). Také tehdy BTsync dobře nesnášel, když porobíhala současně změna na obou strojích. Mnohokrát se mi poškodily soubory.
Další problém je synchronizace například virtuálních obrazů disků (VirtualBox, VMware apod.) kdy dojde k malé změně například 30GB souboru. Tento se poté přenášel pořád celý dokola.

Na běžné věci jako kancelářské dokumenty, fotografie a videa, které se nemění a jsou v počtech tisíců to funguje dobře.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení macbooku a iMac

Příspěvek od casey » 25 srp 2017 09:18

Já řeším synchronizaci přes:
- iCloud Kontakty, Poznámky, knihovna Fotky, atd
- Disk Google - dokumenty, skeny
- OneDrive - dokumenty, RAWy
- Dropbox - screenshoty, 1Password
- Adobe Creative Cloud - rozpracované fotky
- lokální NAS - soukromé nedůležité věci, případně kopie / záloha těch ostatních

U většiny věcí je mi pak docela jedno, jestli sedím u MacBooku nebo MacMini. K většině dat se dostanu z i iPhone a iPadu.
A k některým i z cizího počítače....

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Propojení macbooku a iMac

Příspěvek od lipon » 25 srp 2017 15:06

casey - omlouvám se za všetečnou otázku, ale proč 3 různé služby (dropbox, 1drive, google disk) a ne jedna pro vše? pracovní vs. soukr věci?

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení macbooku a iMac

Příspěvek od casey » 25 srp 2017 15:27

:-) Dropbox nemám rád, ale je to podporovaná cesta pro synchronizaci 1Password. Google Drive používám primárně. OneDrive spíš testuji a používám na synchronizaci RAWů, protože tam mám 1TB místa.
Navíc jak G Suite, tak i Office 365 prodávám a rád něco doporučuji z vlastní zkušenosti (a ne podle načtených propagačních materiálů).


Sent from my iPad using Tapatalk

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Propojení macbooku a iMac

Příspěvek od Hajnejch » 26 srp 2017 08:36

Já bych doporučil si ty stroje propojit přes síť a nasdílet si složku(y) které potřebujete. Taky jsem používal různé synchronizační programy a vždy se něco nesynchronizovalo nebo byli soubory poškozené a podobně. Jediné schůdné řešení je jedny data na jednom místě (samozřejmě zálohovaná na dalším místě) a přistupovat k nim z různých strojů.

Odpovědět