iPhone 6 a "flashka"

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Vlastys
Příspěvky: 39
Registrován: 13 bře 2014 16:40

iPhone 6 a "flashka"

Příspěvek od Vlastys » 26 srp 2017 13:45

Zdravim chtel bych se poptat, je mozne pres kabel (lightning - samice USB) tak bych do nej mohl zapojit flashku a pripojit k iPhonu, mit tak dalsi (vetsi) uloziste ? nebo tohle u apple nejde ? Jedna se mi o jakoukoliv flashku, nebo jsou na to nejake specialni ? je potreba do iPhonu nahrat nejakou aplikaci ?

diky za info :)

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: iPhone 6 a "flashka"

Příspěvek od SteveJSF » 26 srp 2017 13:58

Nejde připojit jakoukoliv flashku. Existují speciální flashky, které mají z jedné strany USB a z druhé strany lightning. Aby fungovaly s iPhonem (iPadem), je k tomu potřeba speciální iOS aplikace. Bez ní to nefunguje. Bohužel i jejich funkčnost není úplně stoprocentní - macOS s nimi má trochu problémy, ale PC s Windows jsou celkem v pohodě. Bezproblémová flashka je třeba tzv. wifi flashka - nepřipojuje se lightning konektorem, ale přes wifi. Jen je to o trošku míň praktické, ale macOS s tím nemá problémy jako s těmi dříve zmíněnými.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

iPhone 6 a "flashka"

Příspěvek od swenak » 26 srp 2017 14:24

Možná zkusit Lexar MicroSD reader pro lightning. Ta app od nich taky nic moc, ale snad funguje a hlavně, není snad omezena jenom na videa a fotky. I přes Apple USB 2 lightning jde flashka, nebo čtečka připojit, že jenom na video a fotky a ještě k tomu velice neprakticky co do obsluhy.

kesounam
Příspěvky: 188
Registrován: 14 kvě 2016 06:59

Re: iPhone 6 a "flashka"

Příspěvek od kesounam » 26 srp 2017 15:26

Já si na to pořídil Transcend JetDrive Go 500 64GB Flash Disk
https://www.mironet.cz/transcend-jetdri ... +dp297615/
Tady je třeba recenze
http://www.ceskymac.cz/recenze-transcen ... ve-go-500/
iPhone SE
iPad mini 2 16GB
MacBook Air 13" 2015

Apple AirPods

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

iPhone 6 a "flashka"

Příspěvek od SteveJSF » 26 srp 2017 17:28

Já jsem jich vyzkoušel už celou řadu, podobný styl jako uvádí kesounam, první jsem měl už s iPhonem 4 a tam nebyl lightning konektor, ale 30-pin. Bohužel už jsem tyto zařízení skoro opustil - právě kvůli špatné kompatibilitě s macOS, protože v práci sice máme PC, ale jinak používám jen Maca. Kdo to má jen na zálohování fotek z iPhonu, ten asi na problém nenarazí (ale na to nepotřebuju flashku), ale já tím řeším přístup k dokumentům a tam už je opravdu problém. Je jedno, jestli je to Transcend, Sandisk, A-DATA, PhotoFast, u všech se ten problém projevuje a proto je nedoporučuju. Obzvlášť za ty peníze.

Některé mám pořád doma, vyjímečně je na něco použiju (už ani nepamatuju kdy naposled), některé jsem poslal do světa a některé jsem vyreklamoval a vzal zpátky peníze - právě kvůli té nekompatibilitě s Macem.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: iPhone 6 a "flashka"

Příspěvek od swenak » 26 srp 2017 18:03

Tak ne vždy jde o zálohování, já třeba přes čtečku chtěl z kamer v autě stahovat videa. Jenomže, pokud mám na flashce cca 300 souborů a přes originál Apple řešení vidím pouze náhledy videa a netuším, kde je to, které hledám, tak ... . Budu teď objednávat ten Lexar, tak uvidím.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: iPhone 6 a "flashka"

Příspěvek od SteveJSF » 26 srp 2017 20:53

Jo, to bude asi v pohodě. Problémy dělá macOS a diakritika v názvu souboru. Každý může mít na diakritiku svůj názor, ale ten je tady úplně irelevantní. Pokud musíte pracovat s cizími soubory, tak s tím prostě nic nenaděláte - svět nepředěláte jen proto, že se vám zrovna něco nelíbí.

Pak můžete na těch nových flashkách udělat testík. V iOS nahrát na flashku soubor s diakritikou v názvu - např. poslat si mailem dokument "žádost.pdf" a v iPhonu ho z toho mailu uložit na tu flashku. Pak flashku píchnout do Maca a ... jestli tam ten dokument najdete nebo ne. Vsadím se, že ne.

Vlastys
Příspěvky: 39
Registrován: 13 bře 2014 16:40

Re: iPhone 6 a "flashka"

Příspěvek od Vlastys » 28 srp 2017 16:48

dekuju za info :)

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

iPhone 6 a "flashka"

Příspěvek od SteveJSF » 09 pro 2017 16:37

Po delší době používání různých flashek musím pochválit tuhle - SanDisk Connect Wireless Stick. Na počítačích to funguje jako běžná flashka s USB konektorem, z iOS se musím připojit na její wifi (jediné malé mínus), ale pak pracuju s daty v jakékoliv oblíbené aplikaci na bázi souborového manažeru - u mě je to PDF Expert od Readdle, protože tam vyplňuju a potvrzuju pdf dokumenty, razítkuju a podepisuju objednávky apod. SanDisk k tomu sice má extra aplikaci, ale ta není vůbec potřeba. U flashek s lightning konektorem se behužel bez speciální aplikace nehnete a pak jste odkázáni na to, jestli ji vývojáři udělali dostatečně použitelně (a ty nejsou 100% kompatibilní s macOS, o čemž jsem tady už psal).

Odpovědět