program na střih HD videa česky? (ne iMovie )

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
brisano
Příspěvky: 30
Registrován: 27 lis 2012 18:48

program na střih HD videa česky? (ne iMovie )

Příspěvek od brisano » 23 led 2013 22:07

Ahoj,
tak jsem se konečně rozhoupal, a řekl si, že koupím ten final cut pro x.
Ale bohužel jsem zjistil, že není v češtině.
Nevíte o nějakém takovém kvalitním programu v češtině?
Díky

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: program na střih HD videa česky? (ne iMovie )

Příspěvek od lulu » 23 led 2013 22:50

Premiere, Avid - vse ENG/DE/ES/Korea etc. max.

Barberry.pha
Příspěvky: 564
Registrován: 09 říj 2012 14:58

Re: program na střih HD videa česky? (ne iMovie )

Příspěvek od Barberry.pha » 23 led 2013 23:37

A duvod proc ne iMovie.

Obavam se ze toho kvalitniho, v cz a na OSX, moc nebude, spise nic.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: program na střih HD videa česky? (ne iMovie )

Příspěvek od rony » 24 led 2013 07:22

Len ma zaujima nejaky priklad problemu, ktory chces riesit pri strihu a iMovie to nevie. Mozno by sme sa dobrali k tomu, ze sa to da. V kazdom pripade vsetky ekvivalenty alebo profesionalnejsie nastroje uz boli vymenovane a jeden z nich si uz kupil.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

brisano
Příspěvky: 30
Registrován: 27 lis 2012 18:48

Re: program na střih HD videa česky? (ne iMovie )

Příspěvek od brisano » 24 led 2013 12:30

Já sem právě koukal, že je vše v EN. Tak jsem si řekl, že to zkusím tady.

Tak na iMovie mi vadí to, že když z toho videa chci vytáhnout fotku, třeba do titulků apod. tak i přesto, že je to natáčený na GO PRO HD HERO 2, tak ta fotka je uboze hnusná. Alespoň u mě to tak je. Třeba to neumim, to je taky možné. Však mám hotové teprv jedno video, takže jsem opravdu začátečník :-)
Ještě například to, že to pokaždé když vkládám nějaké to video, tak to tam narve mezeru.
A vadí mi, že když to vydeo přendavám z disku do událostí, tak to trvá třeba i 2 hodiny. To optimalizování. Nevim, třeba to opravdu neumím.
Třeba se tu dočtu, že jsem pako a že iMovie je dobrý.
Vadí mi, že potom, co se ty videa optimalizují, tak zabíraj na disku 10X více místa než zabíraly. Nechápu.

No a poslední důvod? upřímně, když budu mít v macu profesionální program na střih, tak prostě bude nejlepší páč je PROFESIONALNI :D

To jen na odlehčení.

Děkuji za rady.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: program na střih HD videa česky? (ne iMovie )

Příspěvek od tlacenka » 24 led 2013 13:56

zacal bych asi manualem a pomocnymi videi zde http://www.apple.com/support/imovie/?cmp
vhodne by bylo asi take oprostit se od te ironie a zeptat se rovnou ve smyslu delam to to, dela mi to to, da se s tim neco delat ? (urcite to bez te ironie pomuze vice vysledkum od fundovanych lidi)
bez eng to pujde velmi tezko, na druhou stranu, zase tolik funkci nepouzivate, abyste se nenaucil co a jak kde dela...
a k te posledni poznamce snad jen to, ze lepsi hw z vas lepsiho hrace neudela (to same plati i o sw)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: program na střih HD videa česky? (ne iMovie )

Příspěvek od rony » 24 led 2013 16:59

Z videa som este fotku nevytahoval ale mam pocit, ze by som to zvladol. Prinajhorsom hulvatskym sposobom tj. stopol by som video, spravil screenshot :) video by som prehraval samozrejme v Moviste alebo comsi co vie zobrazit 1:1 obrazok (smolu maju ti, co nemaju adekvatny monitor). Ja ale nemam profi kameru, tocim HD video na iphone alebo na panasonic kompakte a moje videa su obvykle zaostrene :-)

Pozri moje videa z iMovie http://youtube.com/spravodaj

Ked vkladam video aku medzeru ti to prida? Myslis predelovaci efekt? Tak si ho vymaz, iMovie je na rychle homevidea, cast veci pridava automaticky ale to neznamena, ze sa toho neda zbavit. Ta strihacia stopa je editovatelna resp. videa v nej su len "nahlady", takze zle strihnute video vies posunut, strih posunut do "zmazanej" casti, predely nie su "natvrdo" ale menitelne atd. atd.

Strih videa nie je vec, ktoru zacnes dnes robit a staci profi nastroj a uz to vsetko ovladas. dovolim si tvrdit, ze Pro nastroje zacnu pouzivat az ludia, ktori su uz dokladnejsie oboznameni s produktami typu iMovie a uz vedia, co im v nich chyba :)

Preco videa zaberaju viacej: prvotny dovod je, ze zdrojovy subor pri importe konvertuju, vytvaraju rozne nahladove kopie atd.

Ak ides do strihu videa a pouzivania strihacieho softwaru, tak musis byt pripraveny na kvanta kvanta diskoveho priestoru len na SAMOTNU pracu, a to nehovorim o archive Eventov (cize importovaneho suroveho videa) ci dokonca archive projektov. Myslim, ze storage naroky u profi nastrojov sa este viac dvihaju.

Toto uz nie je, ze ti ten nastroj robi strih priamo na zdrojovom subore. Cele je to postavene na tom, aby samotna praca bola svizna, takze niekde sa ten strojovy cas musi schovat a je skryty v importovani a v storage...

Na iMovie je kopec tutorialov, osobne som ho vzal bez nich a postupne som sa ucil skusanim co to da. Ale v istej faze som uz aj hladal tutorialy na konkretne ulohy. Napriklad som chcel prisposobovat dodavane typy titulkov a zistil som pokial mam hranice slobody a co uz zmenit nejde. Preto som si miesto profi videoeditora kupil Keynote a vyrabam si v nom svoje vlastne titulky :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Classic
Příspěvky: 410
Registrován: 01 srp 2012 09:08
Bydliště: Karlovy Vary

Re: program na střih HD videa česky? (ne iMovie )

Příspěvek od Classic » 24 led 2013 21:34

Kdysi jsem pro uživatele, kterým nesedlo "nové iMovie" instaloval starší klasickou podobu iMovie 6HD, kterou Apple volně dával ke stažením nespokojeným uživatelům novějších iMovie v rámci iLife. Pro starší HD kameru Canon s FW tuto verzi na "rychlovky" používám doteď i pod ML nejraději. Je intuitivní a jednoduchá. Apple jí sice už ze svý sajty stáhnul, ale v nějakých archivech ještě je...
imovies6.jpg
Emulátor SPECTRE128 - http://bit.do/_mac, s Apple od roku 1988.  Think Different 

brisano
Příspěvky: 30
Registrován: 27 lis 2012 18:48

Re: program na střih HD videa česky? (ne iMovie )

Příspěvek od brisano » 24 led 2013 23:02

Tak, rád bych poděkoval za vaše názory. Možná, tedy spíš určitě jsem měl začít prolejzat web než jsem se začal ptát začátečnicky zde.
Na videa mrknu a uvidím.
Rád bych upozornil, že v mém příspěvku žádná ironie nebyla. Tudíž netušim o čem mluvíte ,, tlačenka ´´

A je mi jasné, že záleží na tom, co člověk umí a né na sw.
Ale mraky z nás chce mít doma to nejlepší.
Ta věta byla spíš na úsměv a ne na zamyšlení.

Nicméně moc děkuji.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: program na střih HD videa česky? (ne iMovie )

Příspěvek od rony » 24 led 2013 23:22

v pohode, netreba si to brat doslova. ja som pochopil, ze len si niektore finesy iMovie neobjavil a mozno si na to siel tak, ze Pro strihaci soft musi byt intuitivnejsi, co nie je pravda :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

brisano
Příspěvky: 30
Registrován: 27 lis 2012 18:48

Re: program na střih HD videa česky? (ne iMovie )

Příspěvek od brisano » 24 led 2013 23:48

To je mi jasný, že nebude lehčí, ba naopak, ale právě ptal jsem se kluka, kterej už nějakej pátek stříhá, a řekl mi, že final cut je nej.
Možná to myslel funkcema pro pokročilejší.
Já sice anglicky mluvim, ale takové výrazy jaké jsou v těchto sw neznám všechny. A zkrátka češtinu jsem si dal jako podmínku.
Jinak se teda pokusím pochlubit svým prvním výtvorem :¨

http://www.youtube.com/watch?v=gQ5weIyRc2g

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: program na střih HD videa česky? (ne iMovie )

Příspěvek od rony » 25 led 2013 07:06

no je nej. to mas ako ktore auto je nej. Aston Martin. Ale aj keby si ho mal, tak nim nechodis kazdy den a neprelezies nim cez retarder.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Barberry.pha
Příspěvky: 564
Registrován: 09 říj 2012 14:58

program na střih HD videa česky? (ne iMovie )

Příspěvek od Barberry.pha » 25 led 2013 08:25

Tak Final Cut je urcite nej, ale pokude denne strihate filmy.
Na domaci pouzivani by melo uplne dostacovat iMovie ;)

Jinak doporucim dil casopisu SuperApple listopad-prosinec 2011 kde je zakladni prirucka pro iMovie, na obalce SJ
na Publero, el. verze
https://cs.publero.com/title/superapple-magazin
Tusim ze je to ukazkove vydani ke stazeni zdarma ;)

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: program na střih HD videa česky? (ne iMovie )

Příspěvek od tlacenka » 25 led 2013 11:14

tou ironii jsem myslel to zlehcovani - jestli se vas to nejak dotklo, tak se omlouvam (nebylo to mysleno nijak zle).
Jinak jsou i ceske knihy o final cut, ale v podstate je vetsina veci jen ukazky z toho manualu k tomu... tzn nic vam to (dle meho) neprida, jen vas to o neco obere (cas a penize) - mam takovy dojem, ze na to delaji ruzni lide i skoleni, takze pokud to myslite vazne, tak mozna tam.. jinak tady urcite spousta lidi poradi, z toho bych strach nemel - nemohu posoudit kvalitu vaseho videa, protoze se v tom nevyznam, ale z uhlu pohledu koncoveho uzivatele - dle meho dobre :)
jinak k imovie je celkem pekna kniha (anglicky) missing manual imovie 09 http://shop.oreilly.com/product/9780596801427.do , ale doporucuji prolistovat nez koupite - vetsina techto manualu spise rozvadi ten puvodni o vetsi vysvetleni.

brisano
Příspěvky: 30
Registrován: 27 lis 2012 18:48

Re: program na střih HD videa česky? (ne iMovie )

Příspěvek od brisano » 25 led 2013 19:58

Tak bohužel i tu knihu jsem si už koupil k tomu imovie, a zjistil jsem, že je k prdu.
S tou ironií jsem se bránil spíše proto, aby si tady nikdo nemyslel, že si z toho dělám pr. . . .
Jinak v pohodě. Nejde o život.
Nechám to u toho imovie. Když už je tedy v češtině :-)

Jen mě ještě zajímá, jak tedy dobře vytáhnout fotku, aby nebyla v hnusném rozlišení, kdyby někdo věděl a druhá věc, když importuji ta videa z kamery, je tedy potřeba to optimalizovat? Trvá to dlouho a zabírá to mraky místa. Ale asi je to potřeba.

Jinak díky.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: program na střih HD videa česky? (ne iMovie )

Příspěvek od tlacenka » 25 led 2013 20:07

mozna vas to prekvapi, ale v teto komunite zde se bere vetsina veci vazne... :)
v tom share menu je exportovat jako quicktime a pak jako obrazkovou sekvenci a date si format tech obrazku a muzete si vybrat, kterou fotku (frame) vlastne pouzijete.. jestli je tedy tato funkce to, co hledate - jak rikam..do videa zatim moc nedelam

A pak celkem pekne video jak to vlozit http://support.apple.com/kb/VI99
K tem fotkam jeste toto http://support.apple.com/kb/PH2204 , http://support.apple.com/kb/PH2203

brisano
Příspěvky: 30
Registrován: 27 lis 2012 18:48

Re: program na střih HD videa česky? (ne iMovie )

Příspěvek od brisano » 27 led 2013 11:47

Tak pro změnu k tématu.
Trošku jsem pokoukal na videa a nakonec to vypadá, že mi to iMovie bude stačit.
Chyběl mi tam větší výběr přechodů mezi videama a fotkama.
Tak jsem to pořešil. Koupil jsem a stáhl pár set Pre Keyed Footage.
Docela i pěkný, takže doufám, že už budu spokojenej.

Děkuji Vám pánové, za pomoc.
Alespoň většině :D :D :D

Přeji krásný den

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: program na střih HD videa česky? (ne iMovie )

Příspěvek od Alisczech » 27 led 2013 11:51

Pratele,

odstranil jsem z vlakna vse, co se netykalo tematu a prosim vsechny, aby Macforum.cz pouzivali pouze k diskuzi o Apple tematech. Diky moc za pochopeni.

K tematu: Final Cut PRO X je software, ve kterem je tak malo textu a ovlada se z 99% mysi a klavesovymi zkratkami, takze bych osobne v absenci cestiny nevidel nejmensi problem. Behem jednoho dne se da bez problemu naucit, co ktery nastroj dela, a pak pracujete jiz zcela automaticky. Vim to z vlastni zkusenosti
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

nuten
Příspěvky: 2
Registrován: 12 úno 2013 06:01

Re: program na střih HD videa česky? (ne iMovie )

Příspěvek od nuten » 12 úno 2013 06:07

Hi every one,

a řekl si, že koupím ten final cut pro x.
Ale bohužel jsem zjistil, že není v češtině. .............

;)

Barberry.pha
Příspěvky: 564
Registrován: 09 říj 2012 14:58

Re: program na střih HD videa česky? (ne iMovie )

Příspěvek od Barberry.pha » 12 úno 2013 06:46

A?

Uz nad tebou je psano ze neni v cestine.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: program na střih HD videa česky? (ne iMovie )

Příspěvek od rony » 12 úno 2013 07:01

a cesky napisane :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět