Práce s aplikací fotografie v MacPro a restart počítače

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Beekeeper
Příspěvky: 2
Registrován: 25 srp 2017 11:20

Práce s aplikací fotografie v MacPro a restart počítače

Příspěvek od Beekeeper » 29 srp 2017 14:29

Pěkný den přeji,
mám už pár roků za sebou a v 50 jsem přesedlal na Mac, no a všechno je jinak.

Nyní mám 3 dotazy
1) Fotografie - uplný začátek
Potřebuji navigovat kde bych našel nějaký manuál pro práci s Fotografií. (fotky mám na cloudu) Zatím s nejedná o úpravu fotografií. Spíše pomoc s organizací fotek.
Jak je přesouvat, jak měnit obsah vzpomínek (aby se tam objevovaly fotky které chci já a ne náhodně a pod.
Rád bych šel aplikací za aplikací abych využil možnosti, které mi tento systém "Mac" umožnuje.

2) Restart počítače
Při zprovoznění Macu jsme jej nastavili, já jej týden používal, dělal na něm "nějaké úpravy", pak jsem povedl nikoliv uspání ale restart a ejhle mnohé se ztratilo, včetně kontaktů které byly na účtu googl. Musel jsem to nastavit a natáhnout znova. PROČ? myslel jsem, že je vše uloženo a zálohováno. Kde jsem udělal chybu?

3)Mám kontakty na Googlu, ale chtěl bych je mít importovány na "Mém Macu". jak to udělat?

Není to žádná sranda začínat zase znova od začátku.
Díky moc.
Pavel

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Práce s aplikací fotografie v MacPro a restart počítače

Příspěvek od Hajnejch » 29 srp 2017 20:10

V Macu je horní lišta (Menubar) kde se mění některé nabídky podle spuštěného programu a některé jsou společné pro všechny programy a k těm patří i nápověda. Spusťte program Fotky a když si kliknete na nápověda v menubaru tak se objeví menu kde je Nápověda pro Fotky. Kliknete, otevře se nové okno kde je Zobrazit témata. Tam si nastudujete co potřebujete. viz fotky
CapturFiles.png
CapturFiles_2.png
Kontakty na Googlu máte kvůli Androidu? Pokud ano tak je lepší si v Nastavení MacOS přidat účet Googlu a jen si je zobrazit v Macu. Pokud je chcete mít i na účtu Applu tak nejsnažší je si je všechny označit a pak přetáhnout myší do účtu Applu. Dělá se to v aplikaci Kontakty.
CapturFiles_1.png
Proč jste musel všechna nastavení udělat znova netuším, ale rozhodně je to vaše chyba, standartně se to neděje. Bylo by potřeba to nějak lépe popsat.

Odpovědět