Mazání programů v nastavení - Oznámení

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Hansnosta
Příspěvky: 12
Registrován: 04 led 2017 17:13

Mazání programů v nastavení - Oznámení

Příspěvek od Hansnosta » 02 zář 2017 15:29

Zdravím,

je tu někdo, kdo by věděl jak se zbavit položek, které již nejsou nainstalovány, z nastavení - Oznámení.

Jde mi o to, že jsem odinstaloval program (kompletně přes AppCleaner), ale zůstal mi v nastavení (předvolby systému -> oznámení) oznámení.

Je nějaká možnost, jak to odtut dostat pryč. Vím, že to ničemu neškodí, ale jsem "detajlista"...

Děkuji za případnou pomoc...

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Mazání programů v nastavení - Oznámení

Příspěvek od SteveJSF » 02 zář 2017 17:04

Bylo by fajn doplnit co nejvíc informací - nejsme tady jasnovidci. Takže - o jaké zařízení se jedná, jaká verze operačního systému a o jakou aplikaci jde. Na tom dost záleží - některé aplikace vyžadují k odinstalování zvláštní přístup, jiné stačí jen přetáhnout do koše.

Hansnosta
Příspěvky: 12
Registrován: 04 led 2017 17:13

Re: Mazání programů v nastavení - Oznámení

Příspěvek od Hansnosta » 03 zář 2017 16:05

Problém vyřešen, jinak se jednalo o systém SIERRA, stroj sy myslím není podstatný. Program, který takhle zůstal v nastavení - oznámení, byl ParagonNTFS Disk. Položku jsem odstranil přes OMNIDiskSweeper - šlo o cestu HDD systému - knihovna - application support - složka programu (v tomto případě paragon.ntfs). Složku jsem vymazal a restartoval systém, po té vše v pořádku...

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Mazání programů v nastavení - Oznámení

Příspěvek od Honza.Mac » 03 zář 2017 18:02

Paragon NTFS, pokud si stáhnete trial instalační obraz dmg tak obsahuje i unistaller ... a šlo by to i bez omnidisku ... ;-)
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Mazání programů v nastavení - Oznámení

Příspěvek od SteveJSF » 03 zář 2017 21:52

Stroj bývá důležitý z toho důvodu, že se jedná společné fórum pro Macbook, iMac, iPad, iPhone, iPod atd. atd. Je fajn, když je na první pohled vidět, o co se jedná.

Odpovědět